Корзина
407 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Зробити монтаж своїми руками найкращих матів теплої підлоги використовуючи схему.

Зробити монтаж своїми руками найкращих матів теплої підлоги використовуючи схему.

Зробити монтаж своїми руками найкращої теплої підлоги використовуючи схему. У нинішній час «теплі підлоги» є не тільки елементом приємною «розкоші» але і популярним засобом для опалення будинку. У цій статті ми розглянемо як своїми руками виконати мо

 

Тепла підлога під плитку своїми руками ― керівництво


У нинішній час «теплі підлоги» є не тільки елементом приємною «розкоші» але і популярним засобом для опалення будинку. У цій статті ми розглянемо як своїми руками виконати монтаж електричної теплої підлоги під плитку. Це значно заощадить фінансові витрати під час проведення різних ремонтних робіт, а також дозволить уникнути помилок надалі.

У статті ми розглянемо всі ― від вибору необхідних матеріалів та інструментів, до монтажу системи теплої підлоги і укладання на нього керамічної плитки.

 

Зміст:

Що потрібно купити для пристрою теплої підлоги;
Підготовка підлоги;
Монтаж теплої підлоги;
Підготовка комплекту до монтажу;
Укладання утеплювача;
Укладання нагрівальних матів \ кабелю;
Монтаж терморегулятора;
Перевірка працездатності системи;
Укладання плитки на теплу підлогу;
Відео-інструкція.
тепла підлога під плитку
Комплект складається з терморегуляртора і нагрівальних стрічок

 

Найпоширеніші види теплої підлоги: водяний і електричний (плівковий). Але ми зараз зупинимося саме на електричному теплом покритті, як на найбільш доступному і практичному. Тут ви знайдете докладну інструкцію по самостійній укладанні + фото та відео матеріали.

 

Що купити заздалегідь


Почнемо наш огляд з самого початку ― вибору комплекту системи теплої підлоги. У спеціалізованих та будівельних магазинах, на сьогоднішній день, запропоновано дуже багато різноманітних варіантів, у тому числі і готові комплекти «в коробці». Саме такі комплекти ми рекомендуємо придбати, тому в цьому випадку вам не доведеться підбирати елементи системи один для одного.

Що входить в такий комплект:

спеціальні «мати» у вигляді покладеного на плівку-сітку вигнутого нагрівального кабелю, шириною близько 45 сантиметрів;
терморегулятор, який потрібно буде закріпити на стіні в зручному місці. За допомогою нього ви будете регулювати температуру підлоги;
з'єднувальні дроти.
У різних виробників комплектація може несуттєво відрізнятися (наприклад деякі компанії включають у свої комплекти навіть двосторонній скотч і гофро-труби.

тепла підлога під плитку своїми рукаміСредняя вартість комплекту теплої підлоги складає ― 1500 рублів за 1 квадратний метр. Тобто, якщо підлога укладається під плитку у ванній кімнаті, то через відносно невеликій площі покриття, витрати на цю систему не видадуться такими вже великими. Відзначимо також, що чим більше необхідна площа покриття, тим дешевше обійдеться вам 1 м2.

 

На додаток до комплекту, рекомендується купити утеплювач ― фольгований пенофол. Цей утеплювач мінімізує втрати тепла і знизить ваші витрати на електроенергію в подальшому.

 

Готові комплекти продаються під певну площу, починаючи від 1 кв.м.

Крім системи електричної теплої підлоги, заздалегідь подбайте і про плитку. Для її укладання вам знадобляться: сама плитка, плитковий клей, спеціальний зубчастий шпатель для нанесення клею, плиткова затирка і пластикові хрестики і клини для рівних швів.

Підготовка підлоги
Перш, ніж укладати нагрівальні мати, підлогу потрібно підготувати. «Тепла підлога» по технології повинен укладати на рівну і чисту поверхню, тому перед початком робіт ретельно підметіть і помийте підлогу в ванній кімнаті.

Якщо на старому покритті є нерівності, насамперед спробуйте видалити їх механічним способом. Якщо «по-простому» не вийшло, доведеться робити стяжку підлоги, щоб вирівняти його поверхню.

Такі жорсткі вимоги до підлогового покриття ― небезпідставні, тому у випадку, якщо кабель буде в деяких місцях перегинатися або упиратися в нерівності, може статися пробій. Як можна здогадатися, поломка системи електричної теплої підлоги ― фатальна, тобто полагодити її або неможливо або вкрай складно.

Монтаж теплої підлоги під плитку
Підготовка комплекту
Тепла підлога складається з нагрівального кабелю і терморегулятора. Виділяють нагрівальні кабелі різних видів: двожильні і одножильні. Двожильні кабелі набагато дорожче одножильних кабелів, але вони більш безпечні.

 

Як вибрати електричний тепла підлога? тут однозначної відповіді бути не може, тому виробників сотні. Тому дивіться насамперед на якість матеріалів, виробника (в ідеалі шведські або німецькі) і гарантію. У комплекті, як ми зазначили вище в статті, обов'язково повинна бути інструкція і схема монтажу підлоги, а також все необхідне обладнання. У рідкісних випадках у комплекті йдуть і деякі інструменти.

Перед тим як починати укладання теплої підлоги, необхідно звільнити приміщення від меблів, зняти старе підлогове покриття і підготувати поверхню до подальшої роботи. При необхідності вирівняти підлогу за допомогою цементної стяжки, прибрати весь накопичився будівельне сміття.
Слід заздалегідь підготувати місце в стіні для установки електричного термостата, за допомогою, якого можна регулювати температуру підлоги. Якщо буде необхідність, слід обладнати окрему проводку для підключення статі. За технологією монтажу, для таких пристроїв потрібен окремий висновок з щитка електроживлення. Після того як всі підготовчі роботи будуть виконані можна приступати до обладнання теплоізоляції і укладання кабелю.

У цій статті ми розглядаємо виключно електричний тип теплої підлоги, але на нашому сайті є також і стаття про економічніше варіанті. Читайте статтю водяна тепла підлога своїми руками.

Укладання утеплювача
Для теплоізоляції використовується пенофол ― це сучасний матеріал для теплоізоляції, який має спеціальне покриття з фольги товщиною в 14 мкм і зі спеціальним самоклейним шаром. Цей матеріал володіє хорошими властивостями: він легкий і тонкий, і при цьому його коефіцієнт теплопровідності складає 0,049 Вт / мК.

монтаж теплої підлоги під плитку
Для теплоізоляції спочатку укладаємо пенофол

Пенофол продається в рулонах, а після його укладання спеціальним покриттям з фольги вгору, стики слід проклеїти монтажним скотчем.

Важливо! У кута приміщення робіть відступ в 5-10 мм від стіни.

Укладання нагрівального кабелю
Електрична тепла підлога під плитку монтується за допомогою спеціальної монтажної стрічки, яка кріпиться до підлоги (див. Відео). Така підлога ще називають плівковим.

Сьогодні часто можна зустріти вже наклеєні на монтажну стрічку нагрівальні кабелі. Продаються вони в рулонах готовими комплектами.

Стрічка служить для того, щоб позбавиться від зайвих перегинів, а також зберегти всі відстані між петлями кабелю.
У випадку, якщо ви купили нагрівальний кабель, що не наклеєний на монтажну сітку, то таку сітку потрібно буде придбати окремо і кабель укладати «зигзагоподібно» з проміжками витків в 20 ― 25 см. Кріпити нагрівальний кабель потрібно монтажним скотчем для теплої підлоги.

 

У тих місцях, де нагрівальний мат потрібно «розгорнути» або повернути під кутом, виходячи з геометрії вашого приміщення, монтажна сітка розрізається

 

У готових комплектах звичайно не потрібно додаткових дій по встановленню термодатчика, але якщо ви набували елементи системи окремо, то слід передбачити його розташування таким чином, щоб у разі заміни не треба руйнувати бетонну стяжку. Зазвичай термодатчик ховають в гофро-трубку в місці виходячи нагрівальний кабель назовні, так, щоб у разі поломки його можна було дістати, а після вже заливають цементом разом з кабелем або укладають плитку.

Так як же виглядає пристрій схеми підлоги під плитку?

Існує ще так званий інфрачервоний тепла підлога, який також монтується під плитку. Його монтаж також виконується за таким же сценарієм.
Монтаж терморегулятора
терморегулятор монтаж для теплого полаТерморегілятор (схожий на звичайний вимикач), зазвичай кріплять на стіну в зручному місці. В ідеалі, в стіні зробити отвір під його установку і проштробити канавку для електричного кабелю.

Установка не вимагає яких-небудь особливих навичок. Потрібно підключити за допомогою електричних проводів нагрівальний кабель до терморегулятора. І, з іншого боку, підключити терморегулятор до електричної мережі. Технологія вимагає, щоб система теплої підлоги харчувалася від окремого входу «від щитка», проте на практиці це виконується не завжди. Важливо розрахувати перетин кабелю для підключення, залежно від споживаної потужності теплої підлоги. Дивіться нашу імпровізовану табличку для розрахунку перетину кабелю:

Перетин мідного кабель 1,5 квадрата ― витримує максимальну потужність 4к Вт і струм 19 А.

Перетин мідного кабель 2,5 квадрата ― витримує максимальну потужність 5,5 кВт і струм 27 А.

З урахуванням того, що в середньому, 1 кв.м. електричної теплої підлоги споживає потужність 150Вт, то мідний кабель, перетином 1,5 квадрата витримає систему площею до 20 м2.

 

 

Перевірка працездатності
електричний тепла підлога під плитку
Укладаємо безпосередньо теплонагревательного стрічку

Коли кабель укладений, необхідно перед заливкою перевірити монтаж всього обладнання, і упевниться в його надійності. Необхідно точно знати, що все зроблено правильно і буде надійно працювати. Помилок бути не повинно.

Працездатність плівкового теплої підлоги можна повірити за допомогою подачі напруги на кабель, а також виміряти опір кабелю за допомогою спеціального тестера. Про всі параметри вимірювань доступно сказано в паспорті виробу, які вказує виробник. Після того так були зроблені всі перевірки, робиться цементна стяжка товщиною близько 4 ― 5 см або відразу укладається плитка (як у нашому випадку).

Укладання плитки на теплий електрична підлога
Укладання плитки на теплу підлогу проводиться звичайним методом. Різниця лише в тому, що для укладання потрібно придбати спеціальний плитковий клей для теплої підлоги.

монтаж теплої підлоги під плитку в квартирі
Кладемо плитку безпосередньо на нагрівальний кабель

Для початку потрібно приблизно розмітити або розкласти плитку, щоб «прикинути» як її правильніше укласти. Найкраще, щоб на видимих ​​ділянках укладалася цільна плитка, а обрізки клеїлися в прихованих місцях.

Починати потрібно з дальнього кута від входу. Для цього готуємо плитковий клей, розмішуючи суху суміш з водою.

Зубчастим шпателей акуратно наносимо розчин прямо на нагрівальні мати. При цьому, потрібно щоб всі порожнечі заповнилися клеєм, а товщина шару клею над гріючими елементами була не менше 5 мм.

Встановивши в кута пластикові хрестики (для контролю розміру щілин) укладається перша плитка. Після чого ретельно перевіряється рівність і рівень горизонту. Якщо плитку потрібно змістити ― скористайтеся пластиковими кілочками, вони потрібні саме для цього.

Укладання плитки на теплий полДалее ставляться хрестики з усіх боків і укладається друга і третя плитка з різних сторін. Знову ретельно перевіряємо на рівність і рівень горизонту. Таким чином, укладаючи раз за разом одну плитку і перевіряючи її горизонталь, плитка укладається по всій поверхні. У тих місцях, де потрібна обрізка, можна скористатися плиткорезом (якщо він у вас є). Якщо плиткореза немає, то плитка ріжеться хорошим склорізом (напольную керамічну не завжди бере) або просто «болгаркою».

Після укладання плитки, не виймаючи хрестики чекаємо повного висихання (вказано на упаковці плиткового клею), зазвичай близько доби. Після чого шпателем наносимо затірку швів.

 

Готово! Плитка на теплу підлогу укладена. Включати тепла підлога можна буде тільки через кілька днів, щоб плитковий клей повністю висох і «набрав» максимум своєї міцності.

 

Якщо ви не укладали плитку, а просто зробили цементну стяжку, що не включайте підлогу до повного висихання стяжки ― може виникнути не рівномірне висихання розчину, а результатом можуть бути тріщини і порожнечі в стяжці, яких якраз хотілося б запобігти. Такі проблеми можуть викликати неякісну роботу нагрівального кабелю. Також обов'язково слід враховувати той момент, де буде стояти меблі і не укладати в тих місцях кабель.

Якісний теплий електрична підлога формується при дотриманні всіх необхідних умов і застосуванні отриманих знань. До укладання електричної підлоги слід підходити серйозно і враховувати те, що така підлога дуже вигідний, але дорогою в демонтажі і змісті.

Предыдущие статьи