Корзина
397 отзывов
УкраинаКиевОранжерейная, 3 е без перерыва и выходных BODEN04112
+38 (044) 333-95-37
+380
50
627-87-84
+380
63
875-38-18
+380
96
357-80-07
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Як виглядає пристрій схеми підлоги під плитку

Як виглядає пристрій схеми підлоги під плитку

Як виглядає пристрій схеми підлоги під плитку

Зробити монтаж своїми руками найкращої теплої підлоги використовуючи схему. Монтаж електричного нагрівального кабелю

 

 

ЯК ВИГЛЯДАЄ ПРИСТРІЙ теплої підлоги під плитку

 

Зміст
1 Етап №1 ― підготовчий
1.1 Бетонна основа
1.2 Дерев'яне підставу
2 Етап №2 ― монтаж
2.1 Монтаж водяної теплої підлоги
2.2 Монтаж електричного нагрівального кабелю
2.3 Монтаж ІК теплої підлоги
3 Етап №3 ― підготовка до укладання плитки
4 Нюанси проведених етапів
5 Висновок по темі
Пристрій теплої підлоги
Інфрачервона тепла підлога

 

Тепла підлога ― одна з найбільш затребуваних опалювальних систем на сучасному ринку. Говорити про його достоїнства в цій статті ми не будемо, тому що нас в першу чергу цікавить питання правильного пристрою теплої підлоги під керамічну плитку.

Питання не новий. Але той, хто вперше займається ремонтом приміщення своїми руками, потребує певної інформації, що включає в себе нюанси і секрети проведення цього типу робіт.

Щоб ця інформація була корисною, необхідно поетапно розглянути весь цикл операцій, з'єднавши їх в один технологічний ланцюжок. Для кращого засвоєння розіб'ємо весь процес на етапи.

 

Етап №1 ― підготовчий

 

Тут є кілька операцій, спільних для різних моделей теплих підлог, що відрізняються один від одного використовуваним в них теплоносієм. Звідси їх поділ на водяні та електричні. Пристрій у двох категорій різне, принцип підключення теж, але підготовчий етап однаковий.

На самому початку необхідно підготувати основу підлоги. Зазвичай тепла підлога під плитку вкладається в таких приміщеннях, як кухня, ванна і туалетна кімната, коридор або передпокій. Підстава у них може бути різним ― бетонним або дерев'яним. Так ось підготовка в цих випадках проводиться по-різному.

 

Бетонна основа

Найпростіший варіант підготовки ― це залити цементну стяжку, яку легко зробити своїми руками. Сьогодні у продажу ви можете знайти спеціальний розчин саме для теплих підлог. Він має підвищену жароміцних, що дозволяє йому витримувати необхідну температуру без розтріскування. Цей матеріал продається в сухому вигляді в паперових мішках. Для отримання готового розчину його потрібно просто змішати з водою в певних пропорціях.

Як тільки стяжка просохне, на неї необхідно укласти підкладку для теплої підлоги. Це спеціальний рулонний матеріал, що складається з гідро- та теплоізоляції з фольгированним зовнішнім шаром. Однак це не єдине рішення. Крім підкладки ви можете використовувати досить велика кількість різних матеріалів з категорії теплоизоляторов і утеплювачів. На ринку є як окремі матеріали, так і комбіновані.

До речі, послідовність укладання шарів може бути і зовсім інший. Наприклад, спочатку на підставу укладається гідроізоляція, потім заливається стяжка, і тільки після цього розташовується утеплювач.

Дерев'яна підстава

Плівковий тепла підлога під плитку
Тепла підлога в дерев'яному будинку

Така підстава зустрічається тільки в приватних будинках. Не всі домашні майстри намагаються застосувати свої знання про монтаж теплої підлоги саме на цьому покритті. Вважається, що дерево саме по собі є теплоізоляційним матеріалом, тому немає сенсу монтувати на нього теплі підлоги, а тим більше керамічну плитку. Можливо, так і є насправді, але власники будинків часто вдаються до різним рішенням щодо комунікаційної мережі. Тому теплі підлоги, покладені під плитку, зустрічаються і на дерев'яних підставах.

Монтаж теплої підлоги своїми руками використовуючи схему.

 

В даному випадку все буде відбуватися з використанням тих же шарів. Але в якому порядку вони будуть укладені ― це питання.

Рекомендуємо зробити так:

У межлаговое простір укласти пароізоляцію, а поверх ― утеплювач. Навіщо потрібен паробарьер? Щоб вологі пари повітря не знизили якість утеплювача.
Потім укладається дощатий підлогу.
По ньому розкладається гідроізоляція у вигляді мембрани або поліетиленової плівки.
Ось так можна підготувати дерев'яну підлогу. Звичайно, це знову-таки не єдиний варіант. До того ж саме дощате покриття повинне бути рівним і без великих дефектів. До речі, таку підлогу можна покрити листами ДСП, в яких у процесі виробництва вже зроблені канавки під трубну конструкцію. Відмінний варіант, вологостійкий і міцний.

На цьому підготовчий етап вважається закінченим, і можна переходити до монтажу теплої підлоги.

Етап №2 ― монтаж

З цього моменту все відбувається по-різному. А залежить це від того, який тепла підлога обраний в якості джерела теплової енергії.

Монтаж водяної теплої підлоги

Укладання труб для водяної теплої підлоги
Водяні теплі підлоги

З водяними підлогами проблем найбільше. Щоб їх укласти, необхідно продумати спосіб кріплення труб до підготовленій підставі.

Тут є кілька варіантів:

Укласти на підлогу металеву сітку, до якої за допомогою хомутів, кліпс або дроту кріпиться трубна конструкція.
Скористатися спеціальними напрямними планками. Вони саморізами кріпляться до підлоги, а вже на них встановлюються труби шляхом притиснення паза самої планки.
Третій спосіб і того цікавіше. Для нього використовуються спеціальні пінополістирольні панелі. На їх поверхні в процесі виготовлення робляться виступи, схожі на циліндричні бобишки. Між цими виступами і укладається трубопровід.
Найпростіший спосіб ― це кріплення труб прямо до підлоги за допомогою самоклеючої стрічки.
Не самий останній момент на даному етапі ― це схема укладання труб. Це може бути змійка або спіраль, подвійна змійка або подвійна спіраль.

Монтаж електричного нагрівального кабелю

Пристрій теплої електричної підлоги
Монтаж нагрівального електричного статі

Технологія укладання електричного кабельного теплої підлоги в рази простіше, ніж водяного. Насамперед, тому що не треба думати, як і за якою схемою прокладати кабель. Це не так важливо. Кріпиться він до основи самим простим і дешевим способом ― на клейку стрічку. Хтось із майстрів використовує більш складні варіанти, наприклад, хомути, які самі прикріплюються до підлоги саморізами. Але стрічка для процесу своїми руками буде в самий раз.

Виробники пропонують напівготовий варіант виконання кабельного теплої підлоги. Це так звані мати. По суті, це все той же електричний кабель, тільки покладений на пластикову сітку. Вона змотується в рулони і продається в магазинах в такому вигляді. Для того щоб підігнати мат під певний розмір приміщення, його просто підрізають, а смуги послідовно з'єднують між собою.

Монтаж ІК теплої підлоги

Укладання ІК теплої підлоги
Монтаж під плитку

Монтаж інфрачервоного електричного теплого статі практично нічим не відрізняється від попередньої операції. Ці гнучкі і пластичні панелі різних розмірів з'єднуються між собою як послідовно, так і паралельно. Найчастіше паралельно. Це дає їм велику перевагу. Якщо одна ділянка згорить з яких-небудь причин, всі інші будуть працювати в штатному режимі.

Предыдущие статьи
social-icon
Loading...