Корзина
385 отзывов
Сотрудничество -30-40% Монтажники Прорабы Дизайнеры (смотр.)Узнать
УкраинаКиевИвана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+380 96 357 80 07
+380 50 627 87 84
+380 63 875 38 18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Як змінити змішувач своїми руками

Як змінити змішувач своїми руками

Перед тим, як поміняти змішувач у ванній, варто підготувати всі інструменти, які можуть знадобитися, щоб не виникла необхідність постійно відволікатися від процесу для пошуку того чи іншого інвентарю. «Арсенал» слід розмістити поблизу

    У кожній квартирі або будинку є пристрої та прилади, заміну і ремонт яких можна виконати самостійно, не звертаючись за допомогою до кваліфікованого майстра. До числа таких пристроїв відноситься змішувач у ванній.

Поширені поломки змішувача

   Як правило, він стає непридатним через погану якість води або з причини несвоєчасної заміни картриджа в магістральному фільтрі.

При виникненні будь-яких неполадок, слід знати, як замінити змішувач у ванній, не пошкодивши при цьому пристрій.

Поширені поломки змішувача ванній
Пошкодження можуть бути різними, але найбільш поширеними є:

Протікання води при закритому крані. Причина цьому ― пошкодження картриджа змішувача дрібними частинками, які знаходяться у воді.
Зрив нарізного сполучення пристрою.
    Корозія, якої з часом піддаються змішувачі, виготовлені з латунного сплаву.
Для змішувачів китайського виробництва характерні останні дві проблеми, адже для виготовлення пристрою використовують низькоякісний латунний сплав. Тому їх вартість набагато нижча, на відміну від європейського обладнання, яке виробляють з нержавіючої сталі.

 

 

 

Необхідний інструмент
Міняємо змішувач своїми руками

    Перед тим, як поміняти змішувач у ванній, варто підготувати всі інструменти, які можуть знадобитися, щоб не виникла необхідність постійно відволікатися від процесу для пошуку того чи іншого інвентарю. «Арсенал» слід розмістити поблизу від робочого місця.

Для виконання заміни змішувача потрібні такі інструменти:

плоскогубці;
кілька розвідних ключів;
клоччя або ФУМ-стрічка;
герметик;
сантехнічний льон;
паранітові або гумові прокладки, розміром ¾ і ½ дюйма;
формирователь прокладок графітовий;
ємність для води.
Більшість перерахованих матеріалів та інструментів є в домашньому побуті, а решта приналежності можна придбати в спеціалізованому магазині.

Підготовчі роботи
 

     Щоб зрозуміти, як замінити змішувач у ванній, пропонується покрокова інструкція.
Перекрийте подачу гарячої та холодної води в трубах водопровідної системи.
Злийте із змішувача залишки води і знизьте тиск в трубах шляхом відкриття кранів.
Коли повітря і вода повністю вийдуть з водопровідної системи, відпустіть великі гайки змішувача, які кріплять його до ексцентрика-перехідникам, що з'єднує труби водопровідної системи з краном.
Вийміть старий змішувач.
Зверніть увагу на стан ексцентриків ― можливо, буде потрібно їх заміна.
Відео інструкція по заміні змішувача у ванній кімнаті


    Як правило, відстань між штатними місцями під труби в змішувачах відповідає 15 см. На практиці це може не відповідати зазначеним цифрам. Тоді неточність можна нівелювати до потрібних розмірів за допомогою ексцентриків, які відпускають або підтягують. Таким чином, зміщена частина патрубка займе центральну або крайню позицію, збільшивши при цьому міжосьова відстань або скоротивши його.

    Коли між патрубками ексцентриків буде підібрано необхідну відстань, можна починати монтаж нового змішувача. Встановлені ексцентрики необхідно надійно зафіксувати, використовуючи сантехнічний льон і формувач прокладок. Для цього невелика кількість льону намотують на зовнішню різьбу, після наносять графітовий формувач прокладок, можна використовувати герметик. За відсутності зазначених матеріалів, рекомендується скористатися ущільнювальної ФУМ-стрічкою.

    Ексцентрики необхідно вкручувати в труби із дзеркальною точністю. Синхронність виконання дій неймовірно важлива, адже при найменшому порушенні пристрій займе неправильну позицію, і встановлений змішувач буде перекошений. Монтаж змішувача виконують лише після вірного фіксування положення ексцентриків і установки необхідного міжосьової відстані, яке буде дорівнює розміру змішувача.

Завершальний етап

    Завершальний етап ― затяжка кріпильних гайок. У даному процесі теж є деякі хитрощі, застосувавши які монтаж буде виконаний більш якісно. Щоб не пошкодити покриття гайок, які кріплять змішувач до ексцентрика, рекомендується обернути їх ізоляційною стрічкою, після чого, використовуючи плоскогубці або розвідний ключ, притягнути. По завершенню роботи ізоляційну стрічку слід зняти з гайок.

   Знаючи, як грамотно поміняти змішувач, можна не тільки якісно виконати роботу, але і заощадити гроші на виклику майстра. Використовуючи нехитрі рекомендації і покрокову інструкцію, змішувач прослужить довгий час.

Другие статьи