Корзина
376 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Як розібрати і відремонтувати змішувач з картриджем

Як розібрати і відремонтувати змішувач з картриджем

Як розібрати і відремонтувати змішувач з картриджем Зараз найбільшого поширення набули змішувачі з однією ручкою управління (одноважелі), у яких регулюючий елемент виконаний у вигляді цілісного картриджа.

Як розібрати і відремонтувати змішувач з картриджем


   Зараз найбільшого поширення набули змішувачі з однією ручкою управління (одноважелі), у яких регулюючий елемент виконаний у вигляді цілісного картриджа.

   Якщо з'явилася витік води або вода йде з під ручки управління змішувачем, ― значить вийшов зі строю керамічний картридж. Ця деталь ремонту ні як не підлягає, і її потрібно міняти. Керамічний картридж для смесітеляКартріджі стандартних розмірів, як запасні частини, вільно продаються в магазинах. Причому ціни на них цілком демократичні. Тому потрібно поцікавитися, чи є картридж під такий-то змішувач у продавців. А ще краще спочатку розібрати змішувач і піти цікавитися вже з картриджем в руках. Ця деталь може бути різних типорозмірів .... І без зразка навряд чи вдасться її підібрати.

   Далі піде мова про те, як розібрати змішувач з керамічним картриджем. Конструкція цих змішувачів може дещо відрізнятися. Але більшість, все ж виконано за схемою: ручка управління закриває гайку, яка утримує керамічний катридж.
Конструкція змішувача з картриджем
   Тому і розбирання таких змішувачів починається із зняття ручки. Болт, кріпить ручку управління, зазвичай ховається за значком «гаряча-холодна» або за логотипом фірми. Тому, на першому етапі ремонту змішувача з картриджем ― видаляємо викруткою зазначену пластикову заглушку. Далі ж діємо за наступною схемою.
   Викручуємо болт кріплення ручки до штоку управлінні картриджем. Швидше за все, болтик буде зроблений під шестигранник 2,5 мм. Такий інструмент не складно придбати в будівельному магазині. Але можна спробувати викрутити цей болт і тонкої викруткою.

 

 

    Потім ручка управління знімається з штока, можливо разом з іншими елементами оформлення або ж викручується додаткова гайка. Після цього відкривається доступ до гайки, яка затискає картридж всередині корпусу (притискає його ущільнювачами до отворів в корпусі крана, через які подається вода).

Далі, розвідним ключем (або відповідним ріжковим ключем) викручується велика притискає гайка з корпусу змішувача.

   Тепер можна вільно вийняти керамічний картридж і провести його заміну. При установці картриджа потрібно його правильно орієнтувати за збігом отворів у корпусі.

     Змішувач з керамічним картріджемКак бачимо, складний з вигляду змішувач зовсім не складно відремонтувати і своїми руками. Потрібно лише запастися мінімальним набором інструментів, ― викруткою, маленьким шестигранником, розвідним ключем великого розміру.

Але краще один раз побачити, як проводиться заміна картриджа. Любительське відео наочно показує, як розібрати змішувач з картриджем в домашніх умовах.

 

 

 

    Чому змішувач з картриджем виходить зі строю?
Керамічні картриджі в основному ламаються через абразивних часток у воді. Тверді крупинки потрапляють між керамічними пластинами, залишаючи на них подряпини. Поступово кераміка стирається і дає витік. Що б керамічні картриджі служили довго необхідно ставити фільтри очищення води на вхідних в будинок магістралях. При вельми забрудненій воді звичайний картридж в змішувачі може вийти зі строю за пару місяців.

 

 

 

    Як змішувач з картриджем регулює воду?
Керамічний картридж складається з двох пластин з наскрізними отворами. Верхня пластина може зміщуватися в сторони щодо нижньої, при цьому відбувається часткове або повне перекриття отворів або їх взаємне поєднання. Пластина зміщується ручкою управління через шток. В результаті цього регулюється потік води, а також рівень переважання води з будь-якого підводить шланга (гаряча-холодна).
На представленому відео показаний керамічний картридж змішувача і принцип його роботи.

 

    Також можна зустріти змішувачі з регулюванням води кульовим елементом, а також з двома ручками управління, якими регулюються керамічні букси в різних гілках змішувача. Змішувачі з металевими кран-буксами (з гумовими ущільнювачами) на сьогоднішній день вже не встановлюються, а де вони ще є ― рішуче змінюються на сучасні системи.

 

 

Другие статьи