384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Монтаж теплої підлоги в дерев'яному будинку

Монтаж теплої підлоги в дерев'яному будинку

Монтаж теплої підлоги в дерев'яному будинку

 

 

 

Установка теплої підлоги в квартирах з бетонною основою підлогового покриття не викличе проблем. Будь-яка стяжка відмінно схоплюється з подібним матеріалом, витримує значні навантаження. Інша справа ― дерев'яні підлоги. У багатьох спорудах старого зразка вкладалися підлогові покриття з дерева, включаючи лаги і перекриття. Дерев'яна основа не зможе витримати ваги бетонної стяжки, тому просто зняти підлогу і залити його бетоном не вийде.

Роблячи все по інструкції ви зможете самостійно зробити установку теплої підлоги.

Щоб встановити електричний тепла підлога в дерев'яному будинку, варто врахувати кілька аспектів:

ü Обігрів підлоги не зможе стати основним джерелом тепла, знадобиться додаткова система генерації тепла (радіатори на стінах, стельові обігрівачі тощо).

ü порівняно з бетоном дерево не може забезпечити високу теплопровідність, температура нагрівальних елементів повинна бути вище.

ü Деревина ― легко возгораемый матеріал, варто подбати про ретельної ізоляції струмопровідних компонентів системи обігріву.

При монтуванні теплої підлоги в дерев'яному підставі потрібно строго дотримуватися правила електромонтажу, щоб уникнути займання. Нагрівальний кабель повинен бути бездоганно заізольований, він не повинен стосуватися легкозаймистих матеріалів, місця зіткнення з деревом повинні обшивати тонким металом або бляхою.

 

 

 

 

 

Низька теплопровідність деревини диктує товщину підлогового покриття. Товстий шар настилу призведе до високих енерговитрат, суттєво знизить ефективність обігріву. Оптимальна товщина підлогового покриття – 20-24мм. При монтажі теплої підлоги потрібно виключити підведення нагрівальних елементів в місця встановлення побутової техніки, меблів масивної. Краще не використовувати м'які підлогові покриття (ковролін, лінолеум), вони мають низьку теплопровідність.

Щоб тепла підлога не став причиною непоправних наслідків, особливо ретельно варто поставитися до вибору автоматичного вимикача. Він координуватиме роботу системи, відключати її від харчування при перегрузах. Для житлових приміщень потужність теплої підлоги не повинна бути вище 80Вт/м2.

 

 

 

Установка нагрівального кабелю в дерев'яна підлога

 

 

 

Даний процес не передбачає виконання стяжки, слідчо, не вимагає тривалого часу на її висихання.

  1. Укладання теплоізоляції і шару гідрозахисту.
  2. Розподіл матеріалу відображення (алюмінієва фольга, лавсанова плівка тощо).
  3. Зробити невеликі віконця (глибина 5-6см) в місцях проходження лад, місця дотику кабелю і деревини оббити ізоляційним матеріалом.
  4. До дерев'яним лагам прикріпити армовану сітку (оптимальний розмір комірки 5*5см).
  5. Розподілити нагрівальний кабель по потрібній траєкторії, прикріпити його до сітки.
  6. Вивести датчик температури до місця кріплення терморегулятора. Струмопровідні елементи датчика і живлять дроти потрібно вести за несгораемому основи, в гофрованій трубі або використовувати металевий рукав.

У дерев'яному будинку під паркет або ламінат краще не використовувати нагрівальні мати, адже вони більш продуктивні при монтажі в шар плиткового клею.

 

 

 

Інфрачервоні теплі підлоги

 

 

Обігріти дерев'яна підлога без особливих витрат на установку та експлуатацію дозволяють сучасні плівкові ІК листи. Їх монтаж під силу кожному, хто в змозі забити цвях.

  1. Обчислити потужність теплої підлоги.
  2. Підготувати поверхню, усунути задирки, гострі краї і виступи. Підмести сміття, покрити грунтом основу.
  3. Встелити міцний шар тепло - і гідроізоляції.
  4. Застелити поверхня відображає матеріалом без застосування алюмінієвої фольги.
  5. Скласти план розташування меблів, зазначити на підлозі буферні ділянки.
  6. Визначити місце розташування терморегулятора, сформувати штробу в стіні під кабель живлення і під дроти датчика температури.
  7. Розрізати термоплівку на смуги потрібної довжини (тільки по розмітці з піктограмою ножиць).
  8. Розкласти сформовані частини на утеплений підлогу. Плівку варто укладати мідними нагрівальними доріжками вниз, контактами до стіни, де буде вмонтований терморегулятор.
  9. Струмопровідні смуги плівки зафіксувати контактними затискачами, заізолювати місця з'єднання проводів і розрізів. В якості ізоляції варто використовувати додаються в комплекті відрізки бітумного матеріалу.
  10. В місцях найменшого навантаження закріпити датчик температури. У поверхні підстави для цього краще зробити поглиблення щоб уникнути опуклостей.
  11. За допомогою скотча недфижимо фіксуємо термоплівку до тепловідбивною основі.
  12. Підключити датчик температури і дроти живлення до терморегулятора.
  13. Включити напруга, перевірити з'єднання на предмет іскріння і надмірного нагрівання.
  14. Залежно від фінішного підлогового покриття покриваємо верх термоплівки шумоподавляющей підкладкою (для паркету і ламінату), ДВП (під ковролін або лінолеум), технічну пробку в 2мм, тепловідбивні матеріали з твердим прошарком (під керамічну плитку).
  15. Змонтувати лицьове покриття.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner