Корзина
376 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Самостійна установка теплої підлоги без електрика

Самостійна установка теплої підлоги без електрика

Будь-яка модель теплового обладнання комплектується детальною інструкцією по застосуванню. Ретельно вивчивши додається документ, можна легко впоратися із завданням самостійної установки теплої підлоги. Люди, жодного разу не зіштовхуються з...

 

Самостійна установка теплої підлоги без електрика


Будь-яка модель теплового обладнання комплектується детальною інструкцією по застосуванню. Ретельно вивчивши додається документ, можна легко впоратися із завданням самостійної установки теплої підлоги. Люди, жодного разу не зіштовхуються з підключенням струмопровідних елементів, повинні сподіватися тільки на допомогу фахівців! Людина, яка знає застережних заходів при роботі з електроприладами, в якого є у розпорядженні нормативна література, зможе розрахувати необхідну кількість кабелю і скласти схему підключення. Для підстраховки можна, безумовно, проконсультуватися з електриком.
Щоб правильно підключити тепла підлога до харчування, важливо розрахувати довжину проводу для підключення від нагрівальних елементів до терморегулятора, а від нього до лічильника. Для електричних теплових матів заборонено пряме підключення до розетки. Підключення системи можливо тільки через модуль терморегулятора.
Загальна довжина теплового кабелю, необхідний крок укладання підбирається відповідно до розрахунків тепловтрат конкретного приміщення. Розрахунок матеріалів можна зробити за готовим таблицями виробників теплового обладнання.


Після числень отриманої потужності варто перевірити, чи зможе система енергопостачання витримати подібне навантаження. Якщо електричний введення недостатній, потрібно встановити відповідні запобіжники.
Особливу увагу варто приділити підключенню терморегуляторів. Даний модуль є серцем системи теплої підлоги. Терморегулятори бувають механічні, електронні та сучасні інтелектуальні пристрої, які здатні підтримувати запрограмовану температуру. Схема підключення статі до терморегулятора часто зображена на корпусі приладу. Зв'язок даного модуля з мережею може бути безпосередньою (від щитка напруги) або через звичайну розетку.


Пряме підключення регулятора температури до електрощитку вимагає додаткової установки автоматичного вимикача, який відключить / включить пристрій при скачках напруги. При підключенні терморегулятора до розетки варто взяти до уваги всі прилади, що підключаються до неї, не створювати колосальне навантаження.
До всіх моделей теплої підлоги підходять будь терморегулятори. Головне ― максимальний споживаний струм підлогового обігріву повинен відповідати максимальному пропускного току регулятора. При покупці терморегулятора комплекті поставляються клеми, датчик температури, інструкція з встановлення і монтажна коробка.


Установка терморегулятора зводиться до формування поглиблення в стіні, фіксації монтажної коробки і підводці до пристрою проводів живлення і системи теплої підлоги, температурного датчика. У системах теплої підлоги нагрівальні елементи містять дроти з кольоровим маркуванням: білий, чорний або коричневий ― фаза, синій ― нуль, зелений або жовтий ― заземлення. Мережеві проводи не завжди промарковані, знайти істину допоможе індикаторна викрутка (на ній спалахує діод, якщо металевий наконечник контактує з фазою).


Алгоритм підключення теплої підлоги до електрики


1. Всі роботи проводити при відключеному електроживленні! Мережеві проводи (220В) підключити до контактів терморегулятора. Як правило, маркування контактів вказана на бічній панелі пристрою. Відповідно з маркуванням підключити фазу і нуль.
2. До наступній парі контактів підключити дроти нагрівального кабелю, строго дотримуючись полярності.
3. Підключити термодатчик до решти «гнізд».
4. Перевірити справність підключення: включити пристрій, виставивши мінімальну температуру прогріву, перевести показники до максимуму. Клацання замкнувшейся ланцюга повідомить про правильність підключення.
Схема підключення може трохи відрізняться від наведеного алгоритму, в залежності від виду регулятора температури. Помилки не буде, якщо керуватися схематичними підказками, зазначеними на корпусі регулятора.


Процес підключення до мережі залежить також від виду електричної підлоги. Особливості конекту диктує тип нагрівального елемента ― двожильний або одножильний кабель використовується в нагрівальних секціях. Двожильний кабель складається з 3 проводів: фаза (коричневий або білий), нуль (синій), земля (зелений, жовтий). Він підключається до пристрою регулювання температури по основній схемі, при цьому «земля» від нагрівального елементу і «нуль» з мережі підключаються до одного гнізда.
Одножильний кабель містить тільки один струмопровідний компонент і один дріт заземлення. Дроти з ізоляцією білого кольору (струмопровідні) підключаються до терморегулятора за вказаною алгоритмом, а обидва кінці заземлення і «нуль» мережі живлення фіксуються в одному гнізді.
У кожній кімнаті повинен встановлюватися незалежний терморегулятор. Навіть, якщо приміщення поділене символічної перегородкою, краще встановити свій регулятор температури для кожної гілки теплої підлоги.
Важливо пам'ятати, підключенню статі до мережі передує перевірка кабелів і проводів спеціальними приладами.

Вимірювання проходять у декілька етапів:


• За допомогою мультиметра потрібно виконати вимірювання опору нагрівальних матів на виході кабелю живлення. Допустимі відхилення 5-10% від заявлених виробником.
• Мегаомметр дозволить обчислити опір ізоляції нагрівального листа. Результат повинен бути не менше 10МОм.
Після виконання опоряджувальних робіт або заливки стяжки перевірку кабелів варто повторити. Результати вимірювань не повинні сильно відрізняться від початкових, ідеально, якщо вони збігаються.

Другие статьи