384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Чим закінчується укладання теплої водяної підлоги своїми руками: комутація системи

Чим закінчується укладання теплої водяної підлоги своїми руками: комутація системи

 

Чим закінчується укладання теплої водяної підлоги своїми руками: комутація системи

 

Крім маси незаперечних переваг гідравлічного способу підлогового опалення, у нього є можливість широкого вибору температурних режимів. Цей процес реалізовується за допомогою термостатичного обладнання та регуляторів витрати.

За умови правильної організації змішувальних вузлів забезпечується нормальне функціонування низькотемпературних систем (близько 35 ° C).

 

Короткий зміст статті:

 

Компоненти системи гідравлічного підігріву підлоги
Огляд схем підключення контурів і типів розподільних систем
Комутація гідросистеми підлогового опалення за допомогою триходового крана
Схема і технологія монтажу змішувальної групи послідовного типу
Характеристика змішувальної групи паралельного типу
Особливості гідросистеми паралельного типу
Тепла підлога водяна: схема підключення

 

Закінчена укладання труб теплої водяної підлоги: основні вузли комунікацій

 

Температура 70-90 ° C, яка цілком підходить для класичних радіаторних систем обігріву, неприпустима для підлогового опалення, де оптимальні показники перебувають у межах 25-35 ° C. Того схематичне рішення для останнього випадку повинно передбачати етап змішування гарячого теплоносія з подачі охолодженої рідиною зі зворотної магістралі (обратки).

Чим цікава карбонова тепла підлога та відгуки про плівкові комплекси

 

Будь теплий підлога водяна і схема його підключення структурно складаються з наступних компонентів:

 

контури обігріву;
котел;
змішувальний вузол;
колекторна система.
Елементи системи гідравлічного статі

 

Колекторний вузол необхідний для пристроїв, що складаються з двох і більше контурів. Суть його роботи полягає в рівномірному розподілі теплопоток. Конфігурація колектора залежить від поставлених завдань та їх складності. Стандартний набір деталей складається з:

подання та зворотного колектора;
регуляторів витрати;
запірної арматури;
повітрявідводчика;
зливного крана;
термодатчика.


Змішувальний блок, підмішуючи в гарячу подачу рідину з обратки, тім самим знижує температуру теплоносія. Будь-яка стандартна укладання теплої підлоги водяного винна включати цей вузол. Його призначення обумовлено необхідністю отримання в контурі більш низьких температурних показників, ніж видає котел на підвищеному режимі обігріву.

 

Для конструкційного рішення блоку змішувача знадобляться:

 

циркуляційний насос;
2-х або 3-х ходовий клапан;
термодатчик.
Вся регулююча арматура може комплектуватися додатковим асортиментом приладів, які дозволяють автоматизувати розподіл енергоресурсів і, одночасно, оптимізувати їх.

 

Які бувають схеми підключення контурів водяної теплої підлоги і тіпі розподільних систем

 

Конфігурація коллектораСамая елементарна методика включення гріючих контурів із застосуванням колекторної шафі полягає в приєднанні всіх труб подачі до одного колектора, а поворотні магістралі до іншого. Самі колектори з'єднання єднуються з трубами, що йдуть від котла. Але цей варіант практично ніколи не використовується через неможливість регулювання температури подачі, що неприпустимо при підвищених режимах температурних показників.

 

Проблема вирішується елементарним перемішуванням потоків гарячого і остиглого теплоносія. Враховуючи конструкційні особливості гідравлічного підлогового обігріву, а також функції, які на нього покладені, існує кілька способів збірки змішувального вузла:

 

із застосуванням триходового крана з функцією термостата;
за допомогою циркуляційного насоса і триходового клапана;
із застосуванням двоходового клапана і насоса.
Доступні схеми для реалізації підключення теплих водяних підлог засновані на трьох типах змішування:

послідовному;
паралельному;
комбінованому.
Розглянємо коротко ці спосібі включення гріючих контурів.

 

Комутація гідросистеми підлогового опалення за допомогою триходового крана

 

На невеликих площах до 12 м2, де можна обійтися укладанням одного контуру, популярні регулятори типу Multibox. У його комплект входять:

клапан;
монтажний короб;
термостат типу K (регулювання по повітрю) або типу RTL (регулювання з води).
Регулятори типу Multibox

 

Прилад не вимагає електроживлення і простий в установці. Робота в парі з високотемпературної радіаторної системою для нього не проблема ― теплоносій охолоджується до потрібних 25-35 ° C.

 

Схема і відео монтажу змішувальної групи послідовного типу для гідравлічного теплої підлоги

З погляду законів теплотехніки цей тип змішувального вузла найбільш продуктивний. Зворотний потік, що виходить з нього в бік опалювального приладу, має температуру підлоги і більше знижений.

 

Послідовний тип підключення

 

На місце термостатичного клапана можна встановити балансувальний вентиль або, в крайньому випадку, простий кульовий кран. Однак останній варіант потребує регулярного контролі і з цієї причини малоефективний в експлуатаційному плані.

 

Кілька удосконалити технологію змішування можна за допомогою триходового клапана.

 

Схема підключення з використанням триходового крана

Така методика дозволяє виробляти відкриття магістралей в плавному режимі. Прохолоджується датчик клапана відкриває надходження теплої води з котла і перекриває лінію байпаса, при нагріванні йде зворотний процес. Всі майстри, які знають монтаж теплої підлоги не відео, а по практичних робіт, стверджують, що подібний варіант хороший для невеликих обсягів ― в межах 3-4 контурів.

Наступний відео матеріал пропонується для глибшого розуміння процесу монтажу теплої підлоги і закріплення навичок збірки колекторно-розподільчої системи:

 

 

Схема підключення змішувальної групи паралельного типу

 

Як можна спостерігати на кресленні, при паралельному способі змішування магістралі з теплоносієм розділені. Допускається установка перепускного клапана взамін байпаса, це дасть можливість не навантажувати зайвій раз насос, коли контури закриті, цим самим заощаджуючи електроенергію. Механічна настроювання клапана дозволяє здійснити налаштування натиску потрібного рівня, при якому прилад почне пропускати через себе рідину.

Схема теплих підлог паралельного типу змішування

Даний спосіб комунікацій не передбачає використання триходового клапана з термодатчиком, тому що він має невелику прохідність. Для регулювання досить двоходового вентиля і в цьому полягає перевага цього типу змішування.

Основний недолік паралельного типу змішування полягає в тому, що температура вхідного контуру потоку води дорівнює температури обратки, яка рухається в напрямку котла. Крім цього, спостерігається непостійність витрати теплоносія по контурах.

 

Комбінований метод підключення підлогового опалення

 

Тим, для кого укладання і включення контурів теплої водяної підлоги в новинку, буде корисно дізнатися, що існує ще один метод комутації ― комбінований. Він поєднує в собі дві вищеописані схеми, причому, весь вузол може працювати як в паралельному, так і в послідовному режимі змішування.

 

Комбінований спосіб змішування і схема підключення

 

Конструкція дає можливість виконувати широкий спектр балансувальних процесів, що підвищує ефективність опалювальної системи. Комбінована схема включення легко інтегрується в складні опалювальні вузли, наприклад, у випадках, коли необхідно об'єднання єднати стандартну радіаторну систему з гідравлічним підлоговим обігрівом.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner