Корзина
386 отзывов
Сотрудничество -30-40% Монтажники Прорабы Дизайнеры (смотр.)Узнать
УкраинаКиевИвана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+380 96 357 80 07
+380 50 627 87 84
+380 63 875 38 18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Для чого потрібна тепла водяна підлога і його конструкція з характеристиками

Для чого потрібна тепла водяна підлога і його конструкція з характеристиками

Навряд чи який-небудь тип опалення по комфорту і економічності може зрівнятися з підлоговим обігрівом. Можливість використання в якості теплоносія води або електричних систем дозволяє таким проектам вирішити температурний питання в будь-яких...

 

 

Для чого потрібен теплий водяна підлога і його конструкція з характеристиками

 

Водяна тепла підлога: будову та особливості монтажу

Навряд чи який-небудь тип опалення по комфорту і економічності може зрівнятися з підлоговим обігрівом. Можливість використання в якості теплоносія води або електричних систем дозволяє таким проектам вирішити температурний питання в будь-яких приміщеннях. Якщо на обмежених ділянках статі частіше застосовують електричні нагрівальні кабелю або плівки, то на площах від 20 кв. метрів раціональніше монтувати гідравлічні системи нагріву.

 

Що корисного про водяних конструкціях дізнаємося зі статті:

 

Особливості підлогового опалення з рідинним теплоносієм
Пристрій бетонного теплої водяної підлоги
Конструкція водяного теплої підлоги легкого типу
Дерев'яна система
Полістирольні конструкції
Висновки
Особливості підлогового опалення з рідинним теплоносієм

Однією з головних відмінностей водяного підлогового обігріву від класичних систем є низька температура теплоносія ― близько 30-50 ° C. При цьому водяна тепла підлога і його пристрій дозволяють отримувати з одного квадратного метра тепловий потік потужністю 50-150 Вт Найбільшого поширення така система опалення отримала в приватному будівництві з наступних причин:

гігієнічність;
економічність;
наявність ефекту саморегуляції;
тривалий термін служби.
У багатоквартирних будинках з центральним опаленням організація подібної системи навряд чи здійсненна, самостійне підключення заборонено ― тільки після узгодження з архітектурно-будівельною інспекцією.

Відомо три типи теплих підлог:

бетонні;
легкі;
тонкі.


Кожен з них має свою специфіку, пов'язану з конструкційними особливостями, які розглянемо нижче.

 

Як виглядає пристрій бетонного теплого водяного статі?

Тепла підлога водяна: конструкція і пристрій своїми рукаміНа практиці дана система укладається на капітальні залізобетонні перекриття з подальшим облаштуванням цементно-піщаної стяжки. У середовищі професіоналів даний варіант називають «мокрий» чи «заливний». Ефективність і надійність методу підтверджується високою тепловіддачею і хорошими характеристиками міцності (до 500 кг / м²).

Стандартний бетонний теплий підлога водяна і його конструкція включає кілька структур:

перекриття;
гідроізоляція;
утеплювач;
труби з теплоносієм;
армована стяжка;
фінішне покриття.
 Пиріг теплого водяного полаОбщая товщина шару знаходиться в межах 70-150 мм. По периметру приміщення в обов'язковому порядку слід укласти демпферну стрічку. На площах, що мають складну конфігурацію або витягнуту форму (більше 8 м), потрібно робити деформаційний шов, який компенсуватиме температурні розширення стяжки. Для приватних будівель формування швів зазвичай відбувається по лінії прорізу двері, безпосередньо під порогом.

В якості теплоізоляції можна скористатися наступними матеріалами:

пробкова підкладка з тепловідбивним шаром;
поліпропілен;
пінополістерол;
пінополістерол профільний.
 Тепла підлога: який краще для приватних домовВ останнім часом все частіше застосовується профільний утеплювач з пароізоляційною плівкою і спеціально відформованими «бобишками» для фіксації труб 16, 17 і 18 мм. Плити мають бічні замки, які спрощують процес складання щитів по всій поверхні приміщення. Матеріал недешевий, але зручний в роботі.

Для установки теплої підлоги Вам знадобляться:

 

Основний елемент системи ― це труби, від їх якості залежить довговічність і ефективність роботи всієї конструкції. Для кваліфікованого влаштування бетонної водяної теплої підлоги застосовуються такі види:

 

 

поліпропіленові;
мідні;
металопластикові;
із зшитого поліетилену (PE-X).
Останній вид труб непогано себе зарекомендував як з боку якості, так вартості. Однак при покупці варто враховувати, що існує три способи зшивання:

PE-Xa;
PE-Xb;
PE-Xc.
Перші два засновані на застосуванні хімічних компонентів, а третій здійснюється в реакторі з прискорювачем електронів. Таким чином, труби PE-Xc більш екологічні.

Тепла підлога водяна: відгуки власників домовУкладка гріючої труби виконується двома методами: «змійкою» або «равликом». Останній спосіб простіше за технологією монтажу і вимагає меншої потужності насоса. У приміщеннях, де є лінійний ухил, «змійка» незамінна унаслідок безперешкодного видалення повітря з петлі.

 

При підготовці піщано-цементної суміші для стяжки бажано використовувати пластифікатори. Без їх застосування товщина шару розчину повинна бути не менше 50 мм, з пластифікатором цю цифру можна зменшити до 30 мм. Не варто забувати про армуючої сітки. На площах зі складною формою більше 40 м² рекомендується поміняти сітку на фібру з поліпропілену.

 

Що стосується підлогового покриття, то тут максимальну тепловіддачу можна отримати, використовуючи кам'яні або керамічні вироби (тема установки теплої підлоги під плитку обговорювалося в попередній статті). В якості верхнього елементу конструкції бетонного водяної теплої підлоги також допускається застосовувати текстильні або полімерні матеріали не товщі 10 мм.

 

Можливий варіант з паркетом, єдине, що потрібно враховувати тут ― це нормативи вологості, інакше не уникнути розсихання або спучування дерева. У кожному разі, на стадії проектування потрібно врахувати величину теплового опору обраного матеріалу ― вона не повинна перевищувати 0,15 м²К / Вт

 

Що таке водяна тепла підлога легкого типу і його конструкція?

 

Цей тип обігріваються покриттів найчастіше застосуємо в приватному дерев'яному будівництві, через його мінімального навантаження на елементи будівлі. Існує два його різновиди:

дерев'яна;
полістирольна.
З чого складається дерев'яна система?

Як видно з назви, тут застосовуються матеріали деревообробки, наприклад ЛДСП або обрізна дошка. Пошарова схема складається з:

теплоізоляція;
чорнову підлогу;
опорні бруски;
термораспределітельние пластини з трубами;
ПЕТ-плівка;
лист ГВЛВ 10 мм;
підлогове покриття.


 Тепла підлога водяний або електричний ― який вибрати для дерев'яного домаОснову «сухого» методу складають бруски, які нарізаються певної ширини, наприклад, для кроку труби 300 мм необхідні смужки по 280 мм, а для кроку труби 150 мм брусок повинен бути шириною 130 мм. Опорні рейки укладаються поперек лаг строго по кресленнях маршруту прокладки труб так, щоб між брусками була відстань 20 мм. Далі пристрій легкого водяної теплої підлоги полягає в монтажі термораспределітельних пластин, які встановлюються в проміжки між планками.

Дана система допускає застосування таких же типів труб, як і описана вище технологія. Дерев'яні складові благотворно впливають на екологічність і надійність цього способу обігріву. Єдиним мінусом можна назвати певну складність монтажних робіт.

 

Як виглядає пиріг полістирольного теплого водяного статі?

 

Водяна тепла полістирольний стать: пристрій і монтаж своїми рукаміДанная система застосовна у всіх типах будинків, її принцип схожий на вищеописаний метод. Канали для труб вирізаються за допомогою спеціального термоножа, потім в них встановлюються термораспределітельние пластини. Фахівці запевняють, що середня витрата пластин ― 5,5 штук на 1 м².

Технологія робіт проста. По ребру пластини вирізається стартовий жолоб, в який відразу ж вставляється металева деталь. Наступний паралельний жолоб ріжеться по краю пластини, прикладеної до попереднього ряду. Таким чином досягається потрібний крок укладання і паралельність рядів.

Товщина шару залежить від розмірів пінопласту і в середньому становить 40-50 мм. В іншому пиріг теплої водяної підлоги з використанням полістиролу схожий з дерев'яною системою.

 

Висновки

 

Гідравлічні конструкції підлогового опалення бувають трьох типів. Кожен з них призначений для певних умов експлуатації і безпосередньо пов'язаний з видом споруди.

Опалювані покриття з використанням цементно-піщаної суміші більше підходять для несучих капітальних елементів будівлі. Приміщення, побудовані на основі деревини, вимагають більш легкої структури підлог. У цьому випадку основою може служити ЛДСП, обрізна дошка або полістирол.

Другие статьи