Корзина
376 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Екологічна житлова нерухомість: данина моді чи вигода?

Екологічна житлова нерухомість: данина моді чи вигода?

Екологічна житлова нерухомість: данина моді чи вигода? Додати коментар Статті у форматі RSSРазместіть статьюПечать статті Сучасна будівля має будуватися з матеріалів, безпечних для природи і людини, а також не чинити негативного впливу на...

Екологічна житлова нерухомість: данина моді чи вигода?Сучасна будівля має будуватися з матеріалів, безпечних для природи і людини, а також не чинити негативного впливу на навколишнє середовище ― така концепція з 1980-х років розвивається в Європі та Америці, а на початку 2000-х прийшла і в Росію. У нас навіть з'явився термін «екобудівництво». Спочатку «зеленими» були бізнес-площі, належать міжнародним корпораціям. Слідом ідеї сталого розвитку поширилися на спортивні об'єкти ― цьому значною мірою посприяли великі будівництва, приурочені до таких масштабних подій, як Універсіада та Олімпійські ігри. Зараз екопроекти активно реалізуються в сегменті житлової нерухомості, причому з заміських котеджів акцент змістився на багатоквартирні будівлі.


«Зеленим» домівках ― зелене світло


Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, попит на екологічно чисте житло в Росії за минулий рік виріс в 2,5 рази. Купуючи нерухомість, покупець замислюється не тільки про його вартість, а й про подальшої експлуатації, а саме ― про заощадження ресурсів. У цьому і криється головна мета екологічного, або стійкого, будівництва (від англ. Green, sustainable building).
Спочатку ідеї скорочення споживання енергетичних ресурсів в ході життєвого циклу будівель, а також збереження чи підвищення якості будинків та їх безпеки для людини і навколишнього природи почали активно впроваджуватися на Заході. З'явилися перші екологічні стандарти і програми: BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) у Великобританії, Energy Star і LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) в США.
У Росію «зелене» будівництво прийшло пізніше, ніж до країн Європи та Америки. Тема енергозбереження та енергоефективності потрапила в пріоритети уряду в 2008 році, результатом чого стало прийняття ФЗ №261. У квітні 2012 р були затверджені «Основи державної політики в галузі екологічного розвитку Російської Федерації на період до 2030 року», які передбачають збільшення обсягу будівництва об'єктів нерухомості, здатних пройти добровільну екологічну сертифікацію. Особливу увагу в програмі приділено житловим і службовим будівлям, на частку яких припадає більше чверті потенційного енергозбереження. Треба сказати, що держполітика вже принесла суттєві результати ― так, за даними компанії Jones Lang La Salle (JLL), що надає фінансові та комплексні професійні послуги в області нерухомості, в 2010 р стандартам BREEAM і LEED відповідали лише 2 об'єкта, в 2014 р число сертифікованих будівель збільшилася до 43, а їх загальна площа склала 2 млн. кв. м. Очікується, що до кінця 2015 р сертифікацію пройде ще ряд об'єктів загальною площею близько 1,5 млн. кв. м.


Але, безумовно, одних зарубіжних норм для нашої країни недостатньо ― повинні бути вимоги, складені виходячи з російських реалій і умов. На даний момент розроблений і діє цілий ряд нових національних стандартів, які включають основні положення LEED, BREEAM, російських ГОСТів, Сніпов і навіть враховують регіональні особливості клімату та енергетичної структури місця зведення об'єкта. Фахівці будівельно-архітектурній галузі вважають, що успіх застосування російських стандартів багато в чому залежатиме від рівня державної підтримки. Про це говорить Олександр Ремізов, член правління Спілки архітекторів Росії (САР), голова Ради САР по екостійкого архітектурі і НП «Рада з« зеленому »будівництву»: «Я б відзначив, в першу чергу, прийняття 44-го Федерального закону, який регулює закупівлі та контракти. У ньому критерієм вибору виконавця, постачальника стає не тільки ціна пропозиції, як це було раніше, але й ціна експлуатації будівлі. І якщо раніше, коли все визначала ціна, екологічне будівництво виявлялося в невигідному становищі ― «зелене» будівля дорожче побудувати, ― то тепер шанси як мінімум зрівняні, бо в експлуатації «зелені» будівлі виявляються часто багато дешевше. Цей закон може зіграти дуже важливу роль, якщо, звичайно, буде відповідно використовуватися, стимулюватиме проектування і будівництво екологічних будівель ».


Конкретні цифри наводить Микола Крівозёрцев, генеральний директор EcoStandard Group, лідера у сфері екологічного моніторингу та експертизи: «Подорожчання« зеленого »проекту може скласти від 0,3 до 9% на всіх стадіях ТЕО: проектування, будівництво, здача в експлуатацію. Але на стадії функціонування об'єкта ці витрати відіб'ються за 3-7 років за рахунок ресурсозберігаючих технологій ».


Упор на матеріали


Особливу увагу в «зеленому» будівництві приділяється застосовуваним матеріалам. Компанія EcoStandard Group спільно з Мінприроди Росії і Міністерством будівництва і ЖКГ РФ розробила каталог GREEN BOOK, до якого увійшли екологічно безпечні рішення, що отримали рекомендацію федеральних і регіональних органів виконавчої влади. GREEN BOOK ― перший крок до розробки ГОСТ «Будівельні матеріали і конструкції. Екологічна безпека при виробництві, застосуванні і утилізації. Критерії оцінки". Документ планується використовувати в якості оцінки екологічних характеристик об'єктів держзакупівель.
При цьому важливо, щоб використовувані матеріали підвищували енергоефективність житлових будинків, адже один з принципових підходів «зеленого» будівництва ― зниження експлуатаційних витрат за рахунок заощадження ресурсів.

 

 


Істотної економії вдається домогтися за рахунок влаштування грамотної теплоізоляції всього будинку і його інженерних комунікацій. З точки зору екології одним з кращих матеріалів вважається кам'яна вата ― вона виробляється з натурального природного сировини, а тому абсолютно безпечна для здоров'я людей. Першою ізоляцією з кам'яної вати, що отримала знак екологічної безпеки EcoMaterial Green в нашій країні, стала продукція компанії ROCKWOOL. Цікаво, що за своїми теплоізоляційними властивостями утеплювач з кам'яної вати, наприклад, серії ЛАЙТ БАТТС СКАНДІК, товщиною 5 см, зіставимо з цегляною кладкою завтовшки 96 см. При цьому на виробництво керамічних будівельних блоків потрібно в 7 разів більше питомих капіталовкладень. Згідно з дослідженнями фахівців ROCKWOOL, теплоізоляція, вироблена і реалізована в 2014 році, дозволить запобігти викиду більше 4000 млн. Т СО2, так як використання меншої кількості палива для будівель скорочує викиди парникових газів в атмосферу. А інвестиції в ізоляцію для гарячих труб можна повернути менше ніж за добу ― повернення перевищує витрачену енергію більш ніж в 30.000 разів!


Цифри і факти


Про важливість застосування ефективної ізоляції для фасадів і даху вже розказано чимало: як показують дослідження, через погано утеплені стіни може йти 40% тепла, а через покрівлю ― ще 20%. Сучасні матеріали допомагають запобігти втратам. «Головне ― вибирати спеціалізовані утеплювачі, призначені для конкретних цілей, ― стверджує Андрій Петров, керівник Центру Проектирования ROCKWOOL. ― Так, у приватних будинках при утепленні каркасних конструкцій ― стін, кроквяної покрівлі, підлоги по лагам ― звертають увагу насамперед на теплоізоляційні властивості і зручність монтажу. У цьому випадку дуже зручний легкий утеплювач ЛАЙТ БАТТС СКАНДІК, що має Флексі-край: плита просто, з легким натиском, вставляється між напрямними і щільно прилягає до них. Є свої продукти і для підлог з бетонною стяжкою, де враховується стійкість до навантажень, в цьому випадку необхідно застосовувати жорсткі плити ФЛОР БАТТС. Для теплоізоляції, наприклад, в штукатурних фасадах важлива стійкість до навантажень "на відрив" ― в котеджах їх забезпечить ROCKFACADE, а в багатоповерхових будинках ― ФАСАД БАТТС. Також для багатоквартирних будинків популярні вентильовані фасади, де головне ― стійкість до вертикальної усадки і вітрі, тому слід використовувати плити ВЕНТІ БАТТС ».
А от необхідність ізоляції трубопроводів гарячої води, як однієї зі складових «зеленого» енергоефективного будівництва, у нас поки явно недооцінена. Яскраве тому підтвердження ― житловий будинок у Новосибірську. При проектуванні будівлі для ізоляції трубопроводів гарячої води було передбачено використання циліндрів з кам'яної вати товщиною 70 мм (відповідно до розрахунками). Але будівельники знехтували рекомендаціями проектувальників, і в підсумку постраждали всі жителі будинку. Виявилося, що щорічно даремно витрачається близько 250 Гкал, що в грошовому вираженні одно 294.690 руб. Крім того, неізольовані труби стояків прогрівають під'їзд і житлові приміщення будинку настільки, що складається несприятливий мікроклімат через постійно високої температури.
На ділі теплоізоляція стін, покрівлі та інженерних комунікацій ― нехай і велика, але лише частина заходів з підвищення енергоефективності об'єктів житлового будівництва. Застосування комплексу заходів веде до ще більш вражаючим результатами.


Що вже зроблено


Зараз ключовою тенденцією «зеленого» житлового будівництва є масштабний перехід від окремої будівлі з прилеглою земельною ділянкою до екологічно чистих кварталах і містам. Прикладом флагманського проекту може стати житловий комплекс «Мікрогород в лісі», який знаходиться в 6 км від МКАД в Красногорському районі Підмосков'я. У рамках реалізації «Мікрогорода» компанією-девелопером Rose Group заплановано комплексне освоєння площі в 77 га, будівництво розділене на 8 черг. Крім житлових корпусів заплановано зведення комерційної та соціальної інфраструктури, а також благоустроєного парку.
Концепція «Мікрогород в лісі» визначалася його місцем розташування: територія ЖК оточена лісом, поруч протікає річка ― це гарне місце з точки зору екології. У комплексі створені всі умови для комфортного життя в чистому заміському районі. «Зелені» ідеї відбилися і у використовуваних в будівництві матеріалах. «Ми відповідаємо не тільки за кінцевий результат будівництва, а й за експлуатацію будинків, за комфорт жителів. Тому в проекті використовувалися екологічно безпечні та енергоефективні продукти компанії ROCKWOOL, такі як плити подвійної щільності ВЕНТІ БАТТС Д і ФАСАД БАТТС Д, а також покрівельні матеріали РУФ БАТТС і РУФ БАТТС Н. Застосовувалися плити для звукоізоляції підлоги ФЛОР БАТТС, теплоізоляційні мати і циліндри для трубопроводів. Всі матеріали мають технічні свідоцтва та відповідають необхідним вимогам безпеки, ― розповідає Олександр Нуждін, начальник тендерного відділу компанії Rose Group. ― Хочу також відзначити нашу систему збору дощових і стічних вод і власні очисні споруди ― цю воду ми плануємо надалі використовувати для поливу території. У нас в місті також є власна котельня ».
Цікаво, що у проекті «Мікрогород в лісі» немає жодного однакового фасаду ― всі вони комбіновані: штукатурні, з облицюванням, з виступами та ін. Навіть у будинку з 11-13 секцій біля кожного під'їзду своя зовнішня обробка. Розробити складні вузли і знайти нестандартні рішення допомогли експерти ROCKWOOL.


Переваги від зведення житлових будівель по енергоефективним стандартам отримують все ― від забудовника до мешканців будинків. «Зелене» будівництво ― двигун прогресу, інноваційної економіки, поліпшення якості навколишнього середовища. Це майбутнє, яке стає справжнім.

Другие статьи