Корзина
376 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Дах ― не менш важлива частина архітектурної будови, ніж його фундамент.

 Дах ― не менш важлива частина архітектурної будови, ніж його фундамент.

Дах ― не менш важлива частина архітектурної будови, ніж його фундамент. Але на відміну від останнього, дах виконує не тільки практичну функцію, а й визначає його зовнішній вигляд, є його продовженням. Тому до вибору форми даху майбутнього будинку...

 

Які бувають форми дахів та їх особливості

 

 Дах ― не менш важлива частина архітектурної будови, ніж його фундамент. Але на відміну від останнього, дах виконує не тільки практичну функцію, а й визначає його зовнішній вигляд, є його продовженням. Тому до вибору форми даху майбутнього будинку варто підійти дуже уважно.

Перш за все варто зазначити, що всі дахи можна розділити на дві великі категорії:
· Плоскі
· Похилі

 


Плоскі покрівлі мають зовсім невеликий кут нахилу по відношенню до лінії горизонту, зазвичай не більше 2-3 градусів. Недоліком таких дахів є складність обслуговування, оскільки після дощу на них будуть утворюватися калюжі, а сніг доведеться прибирати своїми силами. Перевагою плоских дахів є те, що їх можна використовувати як додатковий простір та облаштувати там сад, місце для відпочинку і навіть басейн.


Похилі даху перешкоджають накопиченню снігу та води, вони найбільш практичні і користуються популярністю.


Найпопулярніші типи скатних дахів:
· Односхила
· Двосхилий
· Мансардний
· Вальмовий
· Шатровий
· Многощіповая


Односхилі покрівлі є найзручнішими і простими при будівництві, кут нахилу зазвичай не перевищує 10 градусів. Ними, як правило, криють господарські будівлі, гаражі, навіси, оскільки справжньою окрасою заміського будинку така проста за формою дах не стане.
Двосхилий дах є лідером серед різновидів скатних покрівель завдяки економічності і простоті у зведенні. Такий дах відмінно справляється з вітрами і атмосферними опадами і при цьому виглядає набагато краще односхилим покрівлі.


Мансардні дахи вельми популярні в сучасному будівництві. Це двосхилі дахи, але завдяки ламаної конструкції збільшується обсяг горищного простору і з'являється можливість обзавестися додатковою площею.


Вальмовий дах має чотири ската, два з яких трапецієподібні, два інших мають трикутну форму. Завдяки великому куту нахилу, який складає 45 градусів, вальмовая покрівля здатна протистояти сильним вітрам, з неї досить швидко сходить сніг і вода. Зведення такого даху досить трудомісткий процес, оскільки необхідно використання складної кроквяної системи.
Шатровий дах є різновидом вальмових покрівель, вона має чотири і більше скатів трикутної форми, які сходяться в одній точці. Використовується при будівництві будівель у формі квадрата або рівностороннього багатокутника.


Многощіповая дах має досить складну конструкцію. При її зведенні використовується безліч внутрішніх кутів на стику скатів і зовнішніх ребер. Будівництво такого даху обумовлюється складною багатокутною формою будівлі з безліччю прибудов і бічними мансардами. Будівництво такого даху є процесом трудомістким і фінансово ємним, але покрівля такої складної форми може стати справжньою прикрасою будинку.


 Існує безліч видів дахів, форми яких часто виходять за рамки фантазії, але перераховані типи є найбільш популярними.


При виборі того чи іншого виду даху необхідно враховувати, насамперед, кліматичні особливості регіону і форму самої будівлі, адже саме дах прикрашає будинок, роблячи його при цьому надійним і затишним.

Другие статьи