384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Догляд за паркетом - простіше, ніж ви думали

Догляд за паркетом - простіше, ніж ви думали

 

Догляд за паркетом ― простіше, ніж ви думали

 

Паркетна підлога, безумовно, прекрасний і шляхетний. Альо багатьох зупиняють його «капризи», адже натуральне дерево вимагає до себе особливого ставлення. Особливого, але не надприродного, і впоратися з цим завданням може кожен.

Догляд за паркетом складається з простих істин: регулярність і їй прибирання. Усвідомивши ці правила далі вже складно зробити щось не так.


Паркетна підлога необхідно регулярно підмітати або пилососити, але не миючим пилососом. Взагалі, волога і дерево ― практичні речі не сумісні, тому при вологого прибирання необхідно дуже ретельно вичавлювати ганчірку і стежити за тим, що б на підлозі не залишалося розлучень або крапель.


Пив ― ще один ворог дерев'яна яної підлоги. Навіть найменші частинки пилу і тім більше піску можуть завдати паркету шкоду. Того, щоб у квартирі було якомога менше стороннього сміття, перед входом необхідно постелити килимок з грубого або ворсу щетини, щоб очистити взуття від піску і вуличних абразивів. У квартирі у двері теж повинен бути килимок, але вже з м'якого матеріалу, який буде вбирати вологу з взуття. До речі, взуття необхідно залишити так само біля порога ― м'ясного які тапочки ідеальний варіант для паркетної підлоги.

 

 


Механічні пошкодження підлоги необхідно мінімізувати ― під ніжки меблів підкласти підкладки з повсті або іншого м'якого матеріалу. На шкода, але і кігтики домашніх улюбленців паркету на користь не йдуть. Однак зараз є спеціальні засоби, які усувають дрібні пошкодження і подряпини.
Погода. Доведеться стежити за мікрокліматом у квартирі ― прийнятна для дерева вологість 40-60%. Влітку приміщення необхідно регулярно провітрювати, а взимку, навпаки, користуватися зволожувачем повітря або просто поставити ємність з водою.


Регулярна турбота необхідна всім видам паркетної підлоги, альо більш ретельний догляд все-таки різниться.

Лакований паркет необхідно шліфувати і заново покривати лаком кожні 5-7 років. Після лакування підлога повинна просохнути 2 тижню, так що на цей час про вологе прибирання краще забути і скоротити всі механічний вплив. До речі, лакове покриття дозволяє змінити колір підлоги, правда домогтися більш темного відтінку, звичайно, легше, ніж світлого. Головне, стежити, щоб лак за роки не стирається повністю, інакше в тих місцях дерево потемніє.


Паркет покриттів маслом потребує більш регулярному оновленні, але без шліфування. Кожні 6-8 місяців підлогу необхідно натирати спеціальними просоченнями на основі масла або бджолиного воску. На відміну від лаку, ці кошти не утворюють додатковою захисною плівочки ― вони проникають в структуру дерева на кілька міліметрів, тім самим підвищуючи зносостійкість підлоги. Масляне покриття робить паркет більш живим, покращує колір і підвищує стійкість до механічних пошкоджень. Догляд за такою підлогою більш трудомісткий, альо з годиною паркет виглядає все красивіше.


Краса вимагає не жертв, а правильного і регулярного догляду!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner