Корзина
267 отзывов
Секрети установки теплої підлоги під плитку
УкраинаКиевОранжерейная, 3 е
+38 (044) 22-30-795
+380
50
627-87-84
+380
96
357-80-07
+380
63
875-38-18
BODEN | 0 800 300 399 | вся Украина
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Секрети установки теплої підлоги під плитку

Секрети установки теплої підлоги під плитку

Бездоганна робота будь-якого засобу обігріву на 80% залежить від якості його монтажу. А про теплу підлогу під плитку можна сміливо стверджувати, що його працездатність на всі 100% залежить від вірної установки нагрівальних елементів. Отже, конфігурац

 

Секрети установки теплої підлоги під плитку


Бездоганна робота будь-якого засобу обігріву на 80% залежить від якості його монтажу. А про теплу підлогу під плитку можна сміливо стверджувати, що його працездатність на всі 100% залежить від вірної установки нагрівальних елементів. Отже, конфігурація теплої підлоги обрана, підготовлені інструменти для його установки, закуплені необхідні будматеріали, можна приступати до монтування. Загальна картина монтажу будь-яких нагрівальних елементів під підлогове покриття майже однакова: підготовка чорнової підлоги, тепло- і гідроізоляція, укладання нагрівального механізму, підключення до мережі ― і все, можна сміливо експлуатувати систему обігріву. Але поняття «тепла підлога» має на увазі кілька варіацій виконання нагрівальних елементів. Від особливостей їх конструкції та залежить подальша технологія установки.
Загальний алгоритм установки теплої підлоги під плитку


1. Створити план розташування обігрівальних елементів. Автономний двожильний або одножильний кабель можна як завгодно укладати на поверхню, головне ― уникнути пересічний струмопровідних елементів. Варто пам'ятати, що одножильний кабель двома кінцями прив'язаний до терморегулятора, слід залишити буферну зону на підлоговому покритті для повернення залишкової гілки дроти. При укладанні теплових матів і термоплівок необхідно намалювати схему підключення на аркуші паперу, а після перенести розмітку на підготовлене покриття. План повинен складатися з урахуванням головного правила: нагрівальні панелі не повинні розміщуватися в місцях установки важких меблів, стаціонарно підключених побутових приладів, предметів, що створюють сильний тиск на локальні зони статі.
2. Вибрати оптимальне місце розташування терморегулятора і датчика температури. Модуль регулювання роботи системи обігріву повинен знаходитися в зручному місці (наприклад, біля вимикача). У кімнатах з підвищеною вологістю рекомендують використовувати додатковий захист від вологи або виносити регулятор за межі небезпечної зони.
3. Встановити датчик контролю температури і терморегулятор, заховати живлять дроти в штробу.
4. Підготувати підстава під нагрівальне обладнання: вирівняти нерівності, зашпаклювати тріщини, усунути бруд і сміття.
Секрет! Під нагрівальний кабель і сітки із зафіксованими нагрівачами поверхню можна не настільки ретельно вирівнювати, адже поверх них все одно робити стяжку, яка і стане фінішним вирівнює шаром.
5. Розмістити нагрівальні елементи системи на підставі статі, подбавши про те, щоб витки кабелю не плуталися і не перетиналися
Секрет! Найпростіше встановлювати двожильний кабель, адже він укладається хвилеподібними витками в одному напрямку, не вимагає повернення до терморегулятора, закінчення дроти фіксується заглушкою. При його монтажі не потрібно нічого розрізати, як при установці теплових матів на армуючої сітки.
6. Закріпити нагрівальні елементи до основи. Цей пункт особливо важливий при установці теплої підлоги під плитку, адже дане покриття не є монолітним, рухливість його окремих частин може призвести до зміщення нагрівачів, до пошкодження контактів.
Секрет! Кріпити теплові мати варто тільки шляхом фіксації самої сітки, а не кабелю. Для цього підійде клей, цвяхи, скоби або звичайний скотч (при використанні теплої підлоги на основі ІЧ плівки).
7. Перевірити опір вийшла конструкції. Допустимі відхилення ― 10%.
8. Нанести рівний шар клею або зробити стяжку на основі пластифікаторів.
9. Завершальний етап ― укладання плитки. Вона може фіксуватися на самій стяжці або за допомогою спеціального клею.
10. Затерти шви гнучкими сумішами.

 

 


Основний секрет при устілке статі плиткою ― міцно з'єднати оздоблювальний матеріал з основою. Тільки нерухомість фрагментів кахлю забезпечить точну і покірливу роботу теплових систем. При установці під плитку теплої підлоги кабельного типу проблем по зчепленню покриття з основою не виникає. А ось термоплівка і плитка зовсім не можуть подружитися. Клей не фіксується на слизькій поверхні обігрівальних листів, отже, плитка не може стати надійним покриттям підлоги. Деякі різновиди подібних систем покриваються спеціальними речовинами, що підвищують адгезію поверхонь. Також використовуються скловолоконні сітки, листи гіпсокартону, які укладаються поверх нагрівачів і служать підкладкою під наступні шари клею і плитки.

Тепла підлога під плитку: особливості експлуатації


Тепла підлога під плитку зможе радувати безперебійністю в роботі, якщо дочекатися повного висихання стяжки або плиткового клею. Покриття на основі бетонної суміші має сохнути не менше 20 днів, плитковий клей ― 2 доби. Через термальних перепадів звичайний клей під плитку не підійде, він пересохне і розпадеться, а з ним розійдеться і плитка. Для фіксації підлогового покриття потрібно використовувати еластичну суміш підвищеної термостійкості. Заповнення швів між кахлем варто робити тільки через добу. Краще обтяжити з маніпуляціями на погано просохле підлозі і почекати 24-36 годин. Час просихання укладання варіюється залежно від температури повітря в приміщенні, від якості клею.

Предыдущие статьи
  • Види підкладок - стелим гладко.
    Види підкладок - стелим гладко. Вибираючи милий оку вигляд паркету або ламінату, як правило, мало хто так само ретельно вибирає підкладку. А між тим, саме від неї залежить звукоізоляція і головне - як довго прослужить підлогове покриття. Тому...
  • Паркетна дошка - паркет чи ні?    Паркетна дошка - різновид натурального покриття і часткова альтернатива паркету. На відміну від нього, паркетна дошка - не цілісний матеріал, він має 3 шари: 1 шар - найцінніший. 3-4 мм натурального дерева....
  • Догляд за паркетом - простіше, ніж ви думали
    Догляд за паркетом - простіше, ніж ви думали Паркетна підлога, безумовно, прекрасний і шляхетний. Але багатьох зупиняють його «капризи», адже натуральне дерево вимагає до себе особливого ставлення. Особливого, але не надприродного, і впоратися з...
social-icon
Loading...