Корзина
267 отзывов
Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років
УкраинаКиевОранжерейная, 3 е
+38 (044) 22-30-795
+380
50
627-87-84
+380
96
357-80-07
+380
63
875-38-18
BODEN | 0 800 300 399 | вся Украина
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років

Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років

«Навіщо все так ускладнюваті, коли можна просто повісіті на стіні звічайні батареї?» Відповідь только одна - для комфорту. Автор особисто віпробував то почти Райське блаженство, Пожалуйста Забезпечує така система. Перебуваючих одного разу в будинку,

 

«Навіщо все так ускладнювати, коли можна просто повісити на стіни звичайні батареї?» Відповідь тільки одна ― для комфорту. Автор особисто випробував то майже райське блаженство, яке забезпечує така система. Перебуваючи одного разу в будинку, де єдиною системою опалення були «теплі підлоги», я був, м'яко кажучи, здивований, якщо не захоплений, тим, що температура повітря в приміщенні не перевищувала 18-19 ° С. На дворі ― січнева холоднеча з вітром відзначилася на рівні -24 ° С, а загальне відчуття комфорту було явно вище середнього. По всьому будинку розливалося м'яке приємне тепло. Нахабного кота була не зігнати з кахельної підлоги, де це тварина відігрівалися після недовгої прогулянки по вулиці. Пояснення цьому факту можна знайти на графіку розподілу температур залежно від висоти приміщення. Всім відомо, що при традиційній системі опалювання (радіатори і конвектори) нагріте повітря піднімається вгору і, остигаючи, опускається вниз.

 

Звідси результат: під стелею дуже жарко, на рівні підлоги прохолодно, а на висоті голови температура десь близько 22-24 ° С. Не треба бути великим фізиком, щоб зрозуміти просту істину: хочеш не хочеш нам доводиться гріти повітря під стелею. Зовсім інша картина виникає в приміщенні, якщо джерелом тепла є підлогу. Тут тепле повітря точно так само піднімається наверх. Але є й істотні відмінності від традиційної системи опалення, а саме: температура батарей або конвекторів досить висока і знаходиться на рівні 70 ° С. При цьому градієнт температур досить великий, велика і швидкість повітря в конвективних потоках. Неминучі протяги, тому розміри радіаторів або конвекторів обмежені, і повітря, нагріваючись, піднімається вгору строго над радіатором, а опускається в іншому місці. Таким чином, в приміщенні утворюється постійний і стійкий струм повітря, разом з яким переміщається пил, шерсть домашніх тварин і інші побутові забруднення.

Системи електрообігріву Raychem ідеально підходять для обігріву складних систем

 

«Тепла підлога» нагрівається значно менше, ніж радіатори. Тому і температурний градієнт менше, і, як наслідок, конвективні потоки практично відсутні. Ще більш ускладнює утворення конвективних потоків те, що зона нагріву поширюється практично на всю підлогу, що ще більш ускладнює утворення конвективних потоків. Тепло ж піднімається з самої нижньої точки приміщення ― з підлоги. Температура його поверхні може коливатися в широких межах ― від 24 до 32 ° С. Температура повітря у підлоги знаходиться в межах 20-27 ° С, а на рівні голови вона вже 17-24 ° С. Я вказав тут такі широкі температурні інтервали тому, що системи «теплих підлог» обладнали точними терморегуляторами, що дозволяють легко встановити бажану температуру, яка потім підтримується протягом тривалого часу.

 

 

 

 

Виходить, що найприємніша температура підтримується якраз там, де ми і живемо. Звідси і підвищене почуття комфорту, та ще й знижена витрата палива або електроенергії. Нам адже не хочеться витрачати зайві гроші на опалення невідомо чого! Такий широкий температурний діапазон говорить про те, що кожен може підлаштувати температуру під себе. А вона сильно коливається залежно від індивідуальних вимог: хтось любить потепліше, а хтось ― попрохладнее.

 

Зазвичай вся площа підлоги випромінює тепло. Однак якщо в приміщенні планується установка меблів або обладнання, які не будуть переміщатися, то під ними «тепла підлога» не робиться. Конструкція таких підлог виглядає наступним чином. Спочатку йде грунтове або бетонну основу, поверх якого, якщо необхідно, влаштовується шар тепло- і гідроізоляції. Поверх шару теплоізоляції покладена бетонна стяжка, в тілі якої знаходяться тепловиділяючі елементи ― це електричні нагрівальні кабелі.

 

А чи можна мінімізувати товщину шару стяжки або обійтися зовсім без неї? Можна, якщо використовувати девімат, що має товщину всього близько 3 мм. Завдяки малій товщині, а також застосуванню фторопласта в якості матеріалу ізоляції, такий кабель можна укладати безпосередньо на бетонну основу, а зверху укладати кахельну плитку. Якщо ж Ви хочете повністю позбавитися від мокрої технології укладання підлоги, та ще зробити покриття підлоги з ламінату, то зверніть увагу на сухі теплі підлоги Devicell dry (ДЕВІ). Це спеціальним чином профільовані листи алюмінію, які лежать на теплоізоляційному матеріалі. У канавки, які зроблені у цих аркушах, встановлюється нагрівальний кабель.

 

Така конструкція дозволяє «трьома пострілами вбити відразу двох зайців». По-перше, алюміній дуже добре проводить тепло. Натурна зйомка за допомогою тепловізора показала, що нерівномірність температур по всій поверхні такої підлоги не перевищує 0,4 ° С. По-друге, наявність під алюмінієм шару теплоізолятора дозволяє уникнути небажаних втрат тепла. Крім цього, практично всі теплоїзолятори є хорошими поглиначами шуму. І, по-третє, така система має малу теплової інерційністю, що робить вкрай бажаним для таких систем застосування регуляторів Д-540 або Д-550. Якщо ж ці регулятори здадуться Вам занадто дорогими, то можна подивитися в бік Д-535, який має вбудований таймер.

 

Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років, незалежно від того, який термін гарантії обіцяють виробники. Системи опалення на основі «теплих підлог» дозволяють реально економити 10-15% енергії, що йде на обігрів. Адже прогріваємо ми тільки шар повітря, в якому знаходяться люди. І ця економія виявляється тим сильніше, чим вище висота приміщення. Частка таких систем постійно зростає. Можна відзначити, що в Данії 90% знову споруджуваних жител обладнані системою опалення за допомогою «теплої підлоги». У Фінляндії ця цифра становить 50%. У деяких випадках альтернативи таким системам опалення просто немає.

 

Спробуйте обігріти приміщення церкви заввишки 15 м за допомогою батарей водяного опалення! Ніяка інша система не впоралася б з обігрівом тераріуму в зоопарку. Підігрів грунту неможливий без нагрівальних кабелів, адже їх область застосування зовсім не обмежується «теплими підлогами» або системами антиобмерзання. У кожному разі, зателефонувавши в представництво фірми-виробника, Ви можете безкоштовно отримати будь-які консультації по всіх цікавлять Вас. Для того на світі й існують професіонали, щоб ми з їх допомогою могли оперативно вирішувати виникаючі перед нами проблеми!

Предыдущие статьи
social-icon
Loading...