Корзина
376 отзывов
работаем с 06:00-23:00. Мы переехали на boden.redУзнать
УкраинаКиевОранжерейная, 3 без перерыва и выходных BODEN
+38 (044) 333-95-37
+38(067)333-95-37
+38(099)333-95-37
+38(063)333-95-37
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Як обрати теплу підлогу?!

Як обрати теплу підлогу?!

Сьогодні теплою підлогою нікого не здивуєш. Він міцно увійшов в побут і по праву заслужив своє місце під дахом будинку. Широка поширеність теплих підлог обумовлена ​​їх різноманітністю. Виробник може запропонувати різні види під Ваші потреби і...

 

Сьогодні теплою підлогою нікого не здивуєш. Він міцно увійшов в побут і по праву заслужив своє місце під дахом будинку. Широка поширеність теплих підлог обумовлена ​​їх різноманітністю. Виробник може запропонувати різні види під Ваші потреби і розмір гаманця.
   Тепла підлога ― спеціальна система обігріву приміщень будь-яких типів. Може застосовуватися як основний вид опалювальної системи, так і додатковий.
  
1. Види теплої підлоги
  
   Теплі підлоги поділяються на два основних види: електричні і водяні. Електричні теплі підлоги діляться на три види: кабельні системи, нагрівальні мати, плівкові системи.
   Загальна схема видів теплих підлог представлена ​​на малюнку 1.
  
загальна схема видів теплих підлог
Рисунок 1 ― загальна схема видів теплих підлог
 
2. Що з себе представляють
  
     Водяна тепла підлога являє собою сучасний варіант радіаторної опалювальної системи. Опалювальну систему водяного теплої підлоги можна встановити як у споруджуваному будинку, так і в давно побудованих будівлях і спорудах, а так само в окремих квартирах.
       Електрична тепла підлога, як говорилося Вище, розділяється на три види. Кабельна система електричного підлоги «з упаковки» являє собою котушку з нагрівальним кабелем, або просто змотаний кабель. Кабелі виготовляються одножильними і двожильному. Ознайомитися із зовнішнім виглядом можна за допомогою малюнка 2.
  
Зовнішній вигляд нагрівального кабелю, що використовується в системі теплої підлоги
Малюнок 2 ― Зовнішній вигляд нагрівального кабелю, що використовується в системі теплої підлоги

Яка тепла підлога потрібна саме вам
  
Ідеальним фінішним покриттям для кабельної системи теплої підлоги ― плитка, керамограніт, камінь. Після розгортання системи та її підключення, укладають плитковий клей і фінішне покриття.
   Електрична тепла підлога на основі нагрівального мату. Нагрівальний мат складається з одножильного нагрівального кабелю або карбонового стрижня, прикріпленого до склосітці з постійним кроком. Може укладатися як під бетонну стяжку товщиною 2-3 см, так і під плитковий клей.
  
Зовнішній вигляд нагрівального мату
 
Малюнок 3 ― Зовнішній вигляд нагрівального мату
  
   Плівкова тепла підлога («термопленка») ― нагрівальним елементом служить вся плівка. Буває двох видів: біметалічна і вуглецева плівка. Нагрівання здійснюється інфрачервоним (ІЧ) випромінюванням. Як відбувається нагрів? Теплова енергія передається охолоджуючої поверхні і предметів (меблів, стінам, людям та ін.) І нагріває їх, тобто тепло передається конвекційним способом від нагрітих поверхонь і предметів в приміщенні.
  
Зовнішній вигляд ІК плівкової теплої підлоги
 
Малюнок 4 ― Зовнішній вигляд ІК плівкової теплої підлоги
 
3. Критерії вибору теплої підлоги
  
    Вибір теплої підлоги заснований на трьох етапах:
1) Визначення призначення. Ви повинні визначитися, як буде використовуватися система теплої підлоги: як основна система опалення або як додаткова система, для підтримки комфортної температури?
Щоб підтримувати певну температуру всередині приміщення, тепла підлога як основна опалювальна система повинна бути обрана більшої потужності, ніж система додаткового підігріву.
2) Визначення місця укладання. З вибором місця укладання (кухня, ванна і т.д.) визначаємо, чи потрібно піднімати при цьому підлогу стяжкою або ж підйом статі неприйнятний в конкретному приміщенні.
Наприклад, під стяжку підійдуть нагрівальні кабелі (одножильні або двожильні) або водяна тепла підлога, а під плитковий клей підходять нагрівальні мати. Якщо ж підйом, статі неможливий, виручить система ІК плівкового теплої підлоги. Вона може бути використана під ковролін, паркет, лінолеум, ламінат.
3) Визначення площі приміщення. Система теплої підлоги, заснована на нагрівальному кабелі, вибирається строго по площі приміщення, тому нагрівальні кабелі не мають можливості розрізання на необхідну довжину. Так само, необхідно знати площу приміщення, бо треба визначити потужність всієї системи теплої підлоги.
Система водяного статі так само розраховується за площею приміщення для визначення кількості метрів труби і кількості водяних контурів і т.д.

 

 


  
4. Розрахунок системи по площі приміщення
  
    При проектуванні системи теплої підлоги слід знати, що не слід враховувати всю площу приміщення. Наприклад, у ванній у Вас будуть предмети: ванна, унітаз, площа під раковиною. Всі ці предмети немає сенсу підігрівати, а значить, корисна площа приміщення буде складатися з вільного від цих предметів простору.
  
Розглянемо приклад розрахунку теплої підлоги для ванної кімнати.
  
    Ванна кімната в середньому має загальну площу 4 м2. Віднімаємо площу, займану ванній 170x70 = 1,19 м2, пральною машиною (у когось вона стоїть у ванній кімнаті, а не на кухні, наприклад) 60x60 = 0,36 м2, простір під умивальником 60x40 = 0,24 м2. Отримуємо такий вираз: 4 м2 ― 1,19м2 ― 0,36м2 ― 0,24м2 = 2,21м2.
З цього випливає висновок, що систему теплої підлоги потрібно купити не з розрахунку повної площі 4 м2, а майже в два рази менше ― 2,21 м2.
    Перед укладанням теплої підлоги необхідно зробити план укладання, з розставленими на ньому предметами (ванна, унітаз і т.д.), у вільному просторі схематично намалюйте нагрівальний кабель (плівку).
  
Приклад план-схеми для теплої підлоги
Малюнок 5 ― Приклад план-схеми для теплої підлоги
 
    З системою по площі приміщення визначилися, тепер потрібно розрахувати потужність опалювальної системи:
― Система потужністю 120-140 Вт / м2 рекомендується для додаткового (комфортного) обігріву на кухні, в їдальні, вітальні, для підлогового покриття ― ламінат, ковролін, лінолеум.
― Система потужністю 150-180 Вт / м2 рекомендується в якості основного обігріву, а також додаткового ― на першому поверсі, балконі, передпокою, кухні, санвузлі, ванній, для підлогового покриття ― плитка.
    Для основного опалення нагрівальний кабель слід розкладати на не менш ніж 70% від загальної площі. Тобто на кухні, наприклад, 3 x 5 м (загальна площа 15 м2) потрібно розкласти кабель не менше ніж на 10,5 м2 (70% від загальної площі).
Розрахуємо потужність всієї системи для основного опалювання кухні 3 x 5 м:
  
180 Вт / м2 x 10,5 м2 = 1,89 кВт
  
Якщо ж брати ту ж саму кухню в розрахунок на додаткове опалення з урахуванням вільної від меблів площу, то отримаємо приблизно 9 м2 на опалення.
Розрахуємо потужність всієї системи для додаткового опалення кухні 3 x 5 м:
  
120 Вт / м2 x 9 м2 = 1,08 кВт
  
Як видно з розрахунків, залежно від призначення (основне опалення або додаткове), потужність системи помітно знизилася.
  
    На сайтах деяких виробників існує online додаток для розрахунку потужності системи залежно від типу приміщення і т.д. Є так само додатки, що працюють в купе з розрахунковими системами потужності ― додатки для визначення вартості всієї системи.
  
5. Додаткові комплектуючі
  
    Терморегулятори.
     Існує два типи терморегуляторів:
    ― Терморегулятори з ручним керуванням
    ― Програмовані терморегулятори з можливістю добового і тижневого програмування
  
Відмінність лише в тому, що річний терморегулятор підтримує постійну температуру на заданому рівні, а програмований ділить добу на день / ніч і розділяє тиждень на будні / вихідні, регулюючи то в більшу, то в меншу сторону температуру залежно від запрограмованого дня або години.
  
Моделі терморегулятора з ручним керуванням і терморегулятора програмованого

Малюнок 6 ― Моделі терморегулятора з ручним керуванням і терморегулятора програмованого

     
    Настійно рекомендується підбирати терморегулятори і системи теплої підлоги однакового бренду. Такі системи пройшли випробування і мають відповідні сертифікати якості, з гарантією. Якщо ж система теплої підлоги і терморегулятор різні за приналежності до бренду, стабільність в роботі системи ніхто не гарантує.
  
6. Бренди
  
    На сьогоднішній день існує безліч виробників теплих підлог різних типів і призначень як російського, так і зарубіжного виробництва. Серед російських виробників варто виділити компанію «Теплолюкс», попит на їхню продукцію (кабельна система теплої підлоги, система у вигляді матів) дуже великий. А все тому, що їх продукція поставляється у вже готових комплектах. У комплекті є все необхідне для монтажу: інструкція, кабель або мат, з'єднувальні муфти, термодатчик з гофрованою трубкою і терморегулятор (залежно від вартості комплекту). Серед російських представників варто звернути увагу на наступні бренди: Unimat, Національний Комфорт, Caleo.
     Серед зарубіжних представників самими затребуваними (у порядку убування) виявилися: Devi, Energy, Nexans, Ensto, Heat Plus, Heat line, Hemstedt, Hot Film.

Другие статьи