Корзина
397 отзывов
УкраинаКиевОранжерейная, 3 е без перерыва и выходных BODEN04112
+38 (044) 333-95-37
+380
50
627-87-84
+380
63
875-38-18
+380
96
357-80-07
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437
Корзина
Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні Усе своє свідоме життя людина намагається облаштувати своє житло, перетворити його в тепле і затишне гніздечко. Для цього застосовується безліч обігрівального обладнання, яке рознится за принципом генер

 

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні


Усе своє свідоме життя людина намагається облаштувати своє житло, перетворити його в тепле і затишне гніздечко. Для цього застосовується безліч обігрівального обладнання, яке рознится за принципом генерації, поширення та зберігання тепла. Так створено природою, що сама сприйнятлива до холоду частина тіла людини ― ступні. Вони знаходяться в постійному контакті з покриттям підлоги. Ступні необхідно завжди тримати в теплі, адже вони є найважливішим вузлом скупчення нервових закінчень. Навіть висока температура оточення не зможе викликати комфорт, якщо людина стоїть на холодній плитці або кам'яній основі.
Для щадного і м'якого обігріву підлогового покриття розроблена унікальна система трансформації тепла ― теплової підлогу. Це обладнання, встановлене стаціонарно або тимчасово під ламінат, лінолеум, ковролін, плитку або інші матеріали лицьової обробки. Незалежно від конфігурації тепла підлога має одну основну задачу ― трансформувати струм в теплову енергію, рівномірно розподіляти її по кімнаті, безперебійно функціонувати незалежно від інших пристроїв обігріву.


Класифікація електричних теплих підлог


Залежно від способу поширення тепла всі системи обігріву, встановлені під підлогу, поділяються на:
1. Конвекційні.
2. Променеві.
Ця класифікація є уловной, адже кожен тип обладнання частково запозичує метод розподілу тепла один в одного (променеві частина теплової енергії віддають природної конвекції, а будь нагріті об'єкти випромінюють хвилі ІЧ спектра).
Конвекційний тепла підлога
У ньому тепло передається від нагрівального елемента в шар стяжки або лицьового покриття, а далі під впливом природних законів фізики (конвекції) прогріває повітря. Предмети, що знаходяться в просторі, прогріваються в останню чергу. Тепле повітря піднімається вгору, холодні потоки циркулюють вниз. Прогрів здійснюється повільно, але грунтовно.
До конвекційному теплій підлозі відносяться:
 системи обігріву на основі автономного кабелю;
 кабельні мати;
 біметалічні плівкові панелі.


Всі вони монтуються в шар стяжки, прогрівають її, повітря, а вже потім предмети. Біметалічний тепла підлога на основі плівок часто плутають з ІЧ термоплівку. Вони використовують кардинально різні методи поширення тепла. Біметалічні нагрівачі працюють так, як кабельні. Тільки замість ізольованого проводу в плівку запаяна оголена струмопровідна жила. Конвекційна плівка схильна до пошкодження нагрівального елемента, її безпеку невелика.

Какой теплый пол экономнее


При конвекційному методі обігріву варто враховувати втрати тепла на прогрів стяжки і повітря. Ефективність системи генерації тепла знижується, якщо на підлогу укладе покриття низькій теплопровідності. Теплові хвилі підуть шляхом найменшого опору (в міжповерхові перекриття, в землю, в нижні шари підлоги). Домогтися чіткої спрямованості тепла дозволить підкладка з теплоотражающего матеріалу, яка укладається під шар нагрівачів. Укладання стяжки товщиною вище 40мм підвищить тепловтрати, її оптимальний шар ― 30мм.

 

 


Якщо конвекційний тепла підлога використовують в якості основного джерела тепла, повинен забезпечуватися доступ до нагрівальних елементів для їх обслуговування і ремонту. Вбудовані в стяжку нагрівачі можуть використовуватися тільки для допоміжного обігріву.


Тепла підлога променевого типу


З назви категорії зрозуміло, що тепло від нагрівальних конструкцій передається променями інфрачервоного спектра. Хвилі проникають в предмети меблів, стіни, підлога, в тіло людини, нагрівають їх, а вже після виділяється в повітря. Другорядний прогрів повітряних мас дозволяє швидко зігріти людини, що знаходиться в кімнаті і створити комфортні умови при більш низькій температурі оточення. Рівень температури знижується ― зберігається енергоспоживання, заощаджуватися бюджет власника приміщення.
До променевому теплій підлозі відносяться:
• плівковий;
• стрижневий.


Більш популярний перший тип, оскільки він простий в установці, не вимагає виконання брудних робіт з підготовки цементної стяжки. Міцна плівка з тонкошаровими ІК карбоновими нагрівачами укладається на діелектричну теплоотражающий підкладку, закривається поліетиленом, на який встановлюється фінішне покриття. У кімнаті можна використовувати ламінат (він затримує 10-15% теплової енергії), синтетичний ковролін або лінолеум. Ці покриття безперешкодно пропускають ІЧ-хвилі, під них потрібно стелити тонку фанеру (5мм) або оргаліт. Застосовувати пробку або дерево товщиною понад 20мм в якості фінішного покриття не рекомендоване, оскільки їх не зможуть подолати ІЧ-промені. Швидкий нагрів може пошкодити їх цілісність, деформувати текстуру.


Під плитку використовують стрижневий ІК тепла підлога. Він монтується в стяжку або шар плиткового клею. Належить він до променевим системам обігріву, але поширення тепла частково здійснюється за принципом конвекції. Гнучкі карбонові стрижні прогрівають спочатку підстава стяжки, а вже після хвилі пробиваються до зовнішніх предметів.


Підстава під променевої тепла підлога може бути будь-яким: дерев'яні перекриття, ГВЛ, цементна стяжка, ДСП, залізобетонна плита та ін.
Спільним для всіх променевих підлог є можливість функціонувати навіть при поломці декількох секцій полотна. На них просто мінімізується потужність, а решта конструктивні частини плівки або мата працюють у звичайному режимі. Сучасні дорогі моделі систем з саморегулюванням самі досліджують зону поломки, знижують потужність на ній до мінімуму. У момент включення нагрівачі набирають потрібну потужність за кілька секунд і в міру зростання температури швидко знижують її. Тому більш остиглі і холодні ділянки будуть активніше прогріватися, ніж зони, екраніруемого меблями або іншими предметами в приміщенні. Такий тепла підлога не боїться перегріву.


Правильно підібрана система обігріву підлогового покриття ― основа здорового і сприятливого мікроклімату. Незалежно від конструкції нагрівачів, методу розповсюдження тепла будь тепла підлога просушує надлишок вологи в кімнатах, запобігає розвитку цвілі і хвороботворних бактерій.

Предыдущие статьи
social-icon
Loading...