384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Вплив інфрачервоного тепла на організм людини

Вплив інфрачервоного тепла на організм людини

 

Вплив інфрачервоного тепла на організм людини
 
Вплив тепла на людський організм досліджувався біофізичними методами в саунах, російських лазнях, інфрачервоних кабінах і в російських печах зі склепіннями. Проаналізувавши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що внутрішні органи прогріваються за рахунок наступних типів теплопередачі:
 
струму крові від тонких капілярів, розташованих під шкірою, до внутрішніх органів (процес, схожий на конвекцію);
теплопровідності шкіри і тканин, розташованих під нею;
променисте теплообміну, що представляє собою поглинання надходить ІЧ-випромінювання внутрішніми тканинами.
 
Інфрачервона сауна
Розглянємо ці види теплопередачі докладніше.

 
Перший процес (передача тепла за рахунок струму крові від підшкірних капілярів) спостерігається у фінській сауні, російською і турецькою лазнях. Тут шкірні покриви безпосередньо контактують з вологою пара або гарячим повітрям.
 
В інфрачервоних кабінах температура випромінювачів перевищує 300 ° С, а максимум інтенсивності випромінювання припадає на діапазон хвиль з довжиною хвилі менше 6,5 мкм. Більша частина цього випромінювання поглинається поверхнею шкіри і підшкірними тканинами, тому в ІК-кабінах процес прогріву організму відбувається так само, як в лазнях і саунах. Через такого способу поглинання організмом ІЧ-випромінювання відносять до «жорсткого» типу випромінювань.
 
Зі шкільного курсу хімії відомо, що за температури вище 42 ° С білок у клітинах згортається, в результаті клітина гине. Тому на шкірні покриви інфрачервоне випромінювання надає несприятливу дію. У природі вплив ІЧ-випромінювання можна спостерігати біля багаття. У тих, хто багато часу проводити біля вогнища, шкіра в'їхав яні і старіє швидше. ІЧ-випромінювання входити також до складу сонячних променів, альо до поверхні Землі воно не доходити, так як затримується парами вологи в шарах атмосфери.
 
Зовсім по-іншому відбувається вплив на організм тепла, що виходить від цегляної стіни російської печі. Її температура не перевищує 50 ° С, альо тепло проникає дуже глибоко, поглинаючись внутрішніми органами, і відчувається навіть через одяг. Такий тип випромінювання називається низькотемпературним інфрачервоним випромінюванням. Організм людини адаптований під вплив цих променів, вони необхідні йому так само, як сонце, вода і повітря. У природі ці промені виходять від нагрітої поверхні землі або теплого піску на пляжі, вони ж є принципом дії теплих підлог Obogreff. Виходячи з усього вищесказаного, стає зрозумілий ефект оздоровлення піску південних пляжів, цегляної лежанки російської печі або нагрітого мармур в римських термах.
 
Найбільша глибина проникнення ІЧ-випромінювання в організм людини при температури близько 37 ° С спостерігається на довжинах хвиль 9,3-9,5 мкм. У цьому ж діапазоні знаходиться максимум інтенсивності в спектрі випромінювання і поглинання тіла людини (Ст. М. Боголюбов, Р. Н.Пономаренко, "Загальна фізіотерапія", М .: Медицина, 1999, стор. 151).
 
У живих організмах на базі молекул нуклеїнових кислот, білків або вірусів шикуються біологічні кристали. У тканинах і клітинах здорового організму відбуваються процеси утворення, росту і розчинення цих кристалів, окислення і відновлення, розщеплення і синтезу. Всі процеси обумовлені оптимальною температурою тіла, а також органів і тканин організму.
 
Якщо частоти ІЧ-випромінювання, що проходить через тканини, відповідають частоті протікають у них теплових процесів, відбувається резонансне поглинання цього випромінювання. Таким чином, м'яке ІЧ-випромінювання є біорезонансним для тканин живого організму і істотно впливає на біохімічні процеси, що протікають в них.
 
При впливі ІЧ-випромінювання важливо, щоб тіло людини прогрівалося з усіх боків, такі особливості роботи організму в умовах різниці температур. При нерівномірному нагріванні виникає ефект «протягу», який може призвести до виникнення застуди та інших захворювань.
 
У разі м'якого ІЧ-випромінювання потужність випромінювання на одиницю площі випромінювача мала. Тому для отримання променисте потоку потрібної щільності (освітлення або обігріву) потрібна велика площа поверхні випромінювача. Якраз цей ефект можна бачіті на прикладі російської печі: площа її поверхні велика і створює всі необхідні умови для отримання оздоровчого ефекту.
 
За цим же принципом «працюють» цілющі грязі, глини і теплий пісок: відбувається біорезонансне вплив тепла на внутрішні органи і тканини. Навіть якщо під дією такого випромінювання локальна температура органів або тканин підвищується на частки градусів, життєдіяльність біологічних об'єктів активізується, посилюючи обмін речовин.
 
Що відбувається, коли організм людини отримує недостатню кількість випромінювання біорезонансного діапазону, особливо добре видно в холодну пору року, коли ще не включено центральне опалення. Люди хворіють ГРВІ або грипом. Швидше за все, це відбувається через нестачу ендогенного тепла, викликаного малорухливим способом життя, і біорезонансного тепла від навколишніх предметів. Метаболізм клітин знижується, а процеси утворення і зростання біокристалів (у тому числі і вірусних) зростає. Ці шлакові відкладення у вигляді каменів накопичуються в нирках, жовчних протоках і печінці та у вигляді солей у хребті і суглобах.
 

 


При достатньому отриманні біорезонансного тепла внутрішніми тканинами організму рухливість молекул в біокристалів увелівічается, підвищується проникність клітинних мембран і активізуються обмінні процеси. У результаті біокристалів вірусів, камені, відкладення солей і холестеринові бляшки руйнуються природних чином. Тому регулярне використання властивостей цього корисного випромінювання дуже важливо для підтримки здоров'я.
 
Отже, ми прийшли до висновку, що найсприятливішим для організму людини є ІЧ-випромінювання з діапазоном довжин хвиль 8-10 мкм. При використанні теплих підлог Obogreff цей вид випромінювання спостерігається при температури 30-55 ° С, але максимальна ефективність обігріву досягається в тому випадку, якщо випромінювання йде від стін, підлоги і стелі. Саме тепло, проникаюче всередину організму, при цьому не відчувається, тому що там відсутні теплові рецептори. Альо вплив на організм йде суттєва: при такому прогріванні відбувається активізація найважливіших біохімічних процесів.
 
Для життєдіяльності організму людини оптимальною вважається температура 22 ° С. Але при цьому важливо не тільки стан організму, але і що саме оточує людину. Наприклад, за температури 30 ° С в тіні під деревом людині буде комфортно, а в приміщенні з бетонними підлогами і стінами або при підвищеній вологості повітря організм легко може перегрітися. У цьому випадку тепловий баланс тіла людини порушується: поглинання тепла йде не тільки за рахунок внутрішніх ресурсів організму (ендогенне), але і за рахунок поглинання випромінювання від нагрітих поверхонь, хоча їх температура нижче температури людського тіла.
 
Розподіл енергії в спектрі випромінювання для абсолютно чорного тіла в певних температурних умовах описується законом Планка. Нагріті рідкі та тверді тіла випромінюють неперервний спектр. У порівнянні з абсолютно чорним тілом, випромінювання реальних тіл менше і носити селективний характер. При збільшенні температури максимальна інтенсивність випромінювання спостерігається при малих довжинах хвиль. Розподіл енергії випромінювання тіла людини схоже на випромінювання абсолютно чорного тіла і має максимум при довжині хвилі близько 9,5 мкм (Фізична енциклопедія, т. 2, М., 1998 р. Стор 182). У разі підлог, що підігріваються такий розподіл енергії, максимально наближене до випромінювання людського тіла, спостерігається при температурах 30-55 ° С.
 
У порівнянні зі способом прогріву через шкірні покриви запропонований метод ефективніше. По-перше, він вимагає менших енергетичних витрат для досягнення того ж результату, по-друге ― у повітрі відсутні оксиди азоту та вуглецю, які утворюються при розпаді органічних сполук. Тому інтенсивної вентиляції в цьому випадку не потрібно. Температура теплих підлог комфортна для організму і, на відміну від лазні та сауни, не викликає навантаження на серцево-судинну систему.
 
На практиці теплі підлоги Obogreff використовуються таким чином. Вони використовуються для нагріву поверхонь стелі, підлоги і стін при постійній температури. Значення температури регулюється за бажанням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner