384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як правильно укласти теплу підлогу під плитку

Як правильно укласти теплу підлогу під плитку

Як правильно укласти теплу підлогу під плитку

Зміст:
Який тепла підлога краще
Етапи монтажу
Етап №1 ― підготовчий
Етап №2 ― монтаж теплої підлоги
Етап №3 ― підготовка під укладання плитки

Керамічна плитка завжди була одним з найбільш затребуваних підлогових покриттів. Це міцний матеріал з величезною різноманітністю декоративного покриття, практичний і довговічний. Альо є у плитки і ще одна позитивна якість ― вона має високий показник теплопровідності. А, значить, тепла підлога під плитку ― це реальна можливість організувати ефективно працюючу систему опалення. І наскільки вона прохолодна влітку, за що ми її і цінуємо, настільки ж вона може бути теплою в холодну пору року.

Монтаж плитки на теплі підлоги

Альо багатьох споживачів сьогодні цікавить ще одне питання, він стосується вибору теплої підлоги під плитку. Всім нам відомо, що теплі підлоги можуть працювати від різних джерел тепла:

Від електричного струму.
Від гарячої води, яка рухається всередині трубної системи, покладеної в товщу основи підлоги.
Так яка ж система краще? Якщо говорити про ефективність тепловіддачі, то всі варіанти чудово працюють. І порівняння в цьому плані робити буде неправильно. Порівнювати можна за двома показниками: вартість теплої підлоги і складність проведення монтажних робіт. Можна сюди додати експлуатацію та витрати, пов'язані з нею.

Плитка і тепла підлога
Покладена плитка на теплій підлозі
Який тепла підлога краще

Найскладніший в процесі монтажу ― водяна тепла підлога. Найпростіший ― інфрачервоний.
Для водяної теплої підлоги необхідно придбати досить велика кількість комплектуючих. Тут не тільки труби, але і змішувальний вузол, терморегулятор і термодатчик. Все це коштує недешево. До того ж ціна може вирости через збільшення площі, що обігрівається, бо збільшується не тільки довжина трубної розводки, а й розміри колектора, в якому встановлюються додаткові елементи запірної арматури та блоку контролю.
По видатках самий неефективний електричний тепла підлога під плитку з нагрівальним кабелем. Він більше всіх споживає палива. Найдешевший у цьому плані водяний варіант.
Простота експлуатації залежить від наявності системи автоматики. Якщо вона присутня і володіє високими характеристиками, то проблем з експлуатацією системи опалення не виникає. Ви просто задаете параметри, а автоматика сама стежить за ними і контролює весь процес від початку до кінця. Правда, вартість самої автоматики різко підвищує ціну теплої підлоги.
Що стосується різновиди електричних теплих підлог, то необхідно відзначити, що кабельний варіант обов'язково укладається в стяжку. Це зменшує такий показник, як висота стель в приміщенні. А вісь на маті або плівковий варіант керамічна плитка може укладатися без підготовчих операцій. Обидві конструкції мають достатню міцність. На них наноситися плитковий клей для теплої підлоги, на який укладається сама плитка.
Отже, критерії вибору визначені, тепер можна переходіті до самого вибору, а далі безпосередньо до процесу укладання теплої підлоги під плитку.

Укладання плитки за допомогою клею
Нанесення плиткового клею
Етапи монтажу

У цій статті ми не будемо вдаватися в подробиці, як укласти тепла підлога, яким способом, як підключати його до опалювальної мережі будинку або до електричної мережі змінного струму. Нас будуть в основному цікавити етапи монтажу теплої підлоги під плитку.

Етап №1 ― підготовчий

Він використовується для всіх видів теплих підлог. Що для цього необхідно зробити:

У першу чергу проводитися дослідження підлогового підстави на предмет виявлення його дефектів і вад.
Якщо такі виявлені, то від них необхідно позбутися.
Якщо основа підлоги ― бетонна плита перекриття, то найпростіший варіант позбутися дефектів ― залити стяжку. Зверніть увагу, що найкраще, якщо стяжка буде виконана з готової сухої суміші, призначеної спеціально для теплих підлог. Її можна купити в будь-якому будівельному магазині. Тут важливо правильно провести підготовку суміші до застосування. На упаковці є детальна інструкція.
Якщо підлоги в будинку дерев'яна яні, то їх доведеться ремонтувати і вирівнювати за допомогою фанери або вологостійких листів ДСП. Сьогодні все частіше майстри використовують гіпсоволокнисті листи.
Якщо підстава підлоги готове, його необхідно обов'язково закрити двома кулями: гідроізоляцією і теплоізоляцією. В даний час на ринку можна придбати рулонні або плитні матеріали, так би мовити, два в одному. Вони виконують відразу дві функції: ізоляції та утеплення. Скористайтеся цим варіантом, він простіше в монтажі і є володарем високих технічних характеристик.
Перед заливанням стяжки по всьому периметру приміщення обов'язково встановлюється демпферна стрічка. При штатному режимі роботи теплої підлоги відбувається нагрів стяжки, а, значить, буде обов'язково відбуватися її розширення. Так ось ця сама стрічка дає можливість розширюватися стягуванні без створення напруги між нею і стінами.
Збірка теплої підлоги (схема)
Схема збірки
Етап №2 ― монтаж теплої підлоги

А вісь цей етап сильно відрізняється в залежності від того, який тепла підлога під плитку вами обраний для установки.

Наприклад, водяний тепла підлога під плитку. Як відбувається його монтаж. По-перше, поверх укладеного раніше пирога укладається металева сітка, яка буде виконувати відразу дві функції:

До неї будуть кріпитися труби теплої підлоги, для чого можна використовувати різні кріпильні деталі (хомути, кліпси, дріт, самоклейну стрічку та інше).
Для залитої по теплій підлозі стягування сітка буде грати роль армуючого каркаса. Підстава під керамічну плитку буде відповідати всім вимогам міцності і надійності.
Кабельний тепла підлога під плитку
Укладання кабелю на пластикові кріплення
Точно також можна укласти і кабельний тепла підлога під плитку. До речі, ця технологія не єдина. Сьогодні виробники пропонують кілька варіантів кріплення труб і кабелю на підлозі. Наприклад, це можуть бути спеціальні пластикові плити, на поверхні яких встановлені своєрідні виступи у вигляді маленьких бобишек. Відстань між ними визначається діаметром труб або кабелю. Саме ці виступи і тримають нагрівальний елемент теплої підлоги і не дають йому зміщуватися. Це і є кріплення. Виступи розташовані порядно, так що спорудити на підлозі необхідну схему розподілу сурми або кабелю буде дуже навіть просто.

Мати теплої підлоги під плитку ― це готовий виріб із синтетичної сітки, в яку вбудований нагрівальний кабель з невеликим діаметром. Це рулонний матеріал, який розкочується на підлозі рядами, укладені смуги з'єднання єднуються між собою у послідовній електричного кола. Мати можна легко підрізати під необхідний розмір довжини, так що проблем з підгонкою теплої підлоги під певний розмір приміщення не виникає.

Інфрачервоний підлога під плитку
ІК підлогу під плитку
Плівковий тепла підлога під плитку укладається точно так само, як і електричні мати. Правда, тут варіацій виконання типорозміру в кілька разів більше. Інфрачервона тепла підлога під плитку випускається у вигляді рулонів, плитами (прямокутними, квадратними). Це дає можливість раціонально розмістити елементи з вільної площі, що не займаної меблями, сантехнікою та іншими елементами інтер'єру єру будинку.

Увага! Необхідно зробити одне дуже важливе примітка. Пристрій теплої підлоги під плитку не призначається для великих механічних навантажень. Тому будь-яку конструкцію не встановлюють під меблі та інші важкі предмети.
У процес монтажу водяній трубної конструкції обов'язково входити встановлення колекторної групи. Це пристрій монтується в спеціальний ящик, який може бути відкритого або закритого типу. Найчастіше під колектор влаштовується ніша в стіні, куди ящик і монтується. Колектор забезпечує ефективну роботу теплої підлоги, а точніше сказати, в ньому відбувається регулювання температури теплоносія за допомогою змішання двох середовищ: гарячої та охолодженої води. Одна надходить із вхідного контуру системи опалення, одного з зворотного контуру.

Процес заливки стяжки
Заливка стяжки
Коли вже було згадано про колекторної групи вище, йшлося про те, що вона підвищує вартість всього водяної теплої підлоги. Чому? Вся справа в тому, що колектор ― це не тільки з'єднання єднання труб, це певна кількість запірної арматури, манометрів і термометрів. У деяких моделях встановлюються цілі блоки автоматики, які контролюють і регулюють подачу теплоносія в залежності від виставленого температурного режиму. Автоматизований колектор дає можливість правильно налаштувати роботу теплої підлоги, а відповідно і заощадити на споживанні палива.

І останнє в цьому розділі ― це установка термостата і термодатчика. Обидва ці приладу є є невід'ємною частиною і водяного, і електричної теплої підлоги. Перший прилад кріпиться на стіну, другий вкладається в підлозі поруч з прокладеними нагрівальними елементами.

Тепла підлога під керамічною плиткою
Тепла підлога під керамічним покриттям у ванній
Етап №3 ― підготовка під укладання плитки

Отже, система підлогового опалення змонтована. Її перед подальшою обробкою треба обов'язково перевірити, як вона працює, чи немає дефектів, не зроблено чи помилок. У водяну трубну конструкцію подається теплоносій під тиском 3 атм. Цього достатня, щоб ненадійні стики і з'єднання єднання почали текти. Якщо такі виявлені дефекти ― відразу ж виправляйте помилки.

Електричні теплі підлоги перевіряються подачою струму на систему нагрівальних елементів. Якщо якась ділянка не гріє, значить, неправильно було проведено з'єднання єднання. А може бути, ви придбали тепла підлога з заводським дефектом. Загалом, на цій стадії необхідно провести тестування і виявлення вад, а також їх усунення.

Після чого на трубну і кабельну конструкцію наноситися стяжка, яку можна буде навантажувати через 7-10 днів після заливки. Тепер можна переходіті до самої укладання керамічної плитки на теплу підлогу.

Поетапна схема укладання теплої підлоги під плитку
Загальна схема процесу
Якщо кахель буде укладатися на стяжку, то дана технологія нічим не відрізняється від стандартної. Про неї ми говорити не буде, це тема нашої статті. А від якщо плитка буде укладатися безпосередньо на саму конструкцію теплої підлоги, тоді є певні моменти, пов'язані з якістю проведення даного виду монтажних робіт.

У першу чергу необхідно правильно вибрати плитковий клей. Будь тут не підійде. Вам необхідний спеціальний розчин, що клеїть, на упаковці якого написано ― клей для теплої підлоги. Найчастіше в будівельних магазинах він продається в сухому вигляді, який строго по інструкції треба розвести водою.
Плівкова тепла підлога краще накрити поліетиленовою плівкою, яка виконує функції гідроізоляції.
Клейовий розчин наноситься не дуже товстим шаром, тут важливо створити умови рівної укладання плитки.
Замість кахлю точно таким же чином можна укласти і теплу плитку для підлоги, виготовлену з полімеру.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner