384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Наповніть будинок затишком: встановіть теплі електричні підлоги. Як зробити правильний вибір і монтаж

Наповніть будинок затишком: встановіть теплі електричні підлоги. Як зробити правильний вибір і монтаж

 

Наповніть будинок затишком: встановіть теплі електричні підлоги. Як зробити правильний вибір 0 Тепло є обов'язковим атрибутом комфорту і затишку в квартирі або будинку. Кліматичні умови на більшій частині території нашої країни змушують власників житлової нерухомості дуже серйозно підходити до вирішення питання про облаштування опалення. Все більш високу популярність набуває обігрів за допомогою електричних теплих підлог, які приходять на зміну традиційним водяним систем.

 

Зміст 1 Технологія 1.1 Переваги 1.2 Мінуси 2 електричні Теплі підлоги: як вибрати? 2.1 Кабельний 2.1.1 Одножильний 2.1.2 Двожильний 2.2 Рідинний 2.3 Інфрачервоний 3 Електрична схема 4 Потужність 4.1 Витрата електроенергії 5 Тепла підлога своїми руками 5.1 Розрахунки 5.2 Технологія укладання 5.2.1 Монтаж під стяжку 5.2.2 Монтаж 5.3 Ремонт Технологія

 

Сьогодні їх можна зустріти практично скрізь: у дошкільних та медичних установах, адміністративних будівлях, міських квартирах і котеджах. Теплі підлоги використовуються як спільно з системами іншого типу, так і самостійно, в якості єдиного джерела тепла. Теплі підлоги створювати в кухні відчуття затишку і вічного літа. Незважаючи на різноманіття конструкцій, в основі всіх електричних теплих підлог (за винятком інфрачервоних) лежить один принцип: нагрівання провідника з великим опором за рахунок проходити через нього струму. Їх численні переваги, які отримали визнання по всьому світу, дозволяють успішно конкурувати як з традиційним паровим опаленням, так і з більш сучасними системами, що працюють на солярці, твердому паливі або газі. Переваги Електричні системи володіють такими перевагами: Тепле повітря рівномірно поширюється по всій площі і висоті приміщення. Конструкція системи дозволяє вибрати для кожної кімнати власний температурний режим, який буде підтримуватися автоматично. Найбільш функціональні моделі дозволяють навіть регулювати нагрівання певних ділянок, наприклад, прікроватной зони. Завдяки відсутності теплоносія, на нагрів якого потрібен певний час, електричні системи значно швидше досягають потрібної температури.

 

При пошкодженні електричного кабелю знайті проблемну ділянку можна за допомогою спеціальної апаратури, тому для усунення несправності не потрібно демонтувати всю підлогу, достатня буде розкрити лише обмежену ділянку. Електричні системи відрізняються тривалим терміном служби (по гарантії виробника ― до 10 років, фактично ― до 50 років). Мінуси У електричних систем є і власні недоліки: Вони споживають велику кількість електроенергії, сумарна вартість якої через кілька років може перевищити вартість самої системи. З цієї ж причини використання електричних теплих підлог обмежена в будівлях зі старої або недостатньо потужною електропроводкою. Такі системи (за винятком інфрачервоних) випромінюють шкідливий для здоров'я магнітне поле. Помилки при монтажі іноді призводять до нерівномірного нагрівання статі, в результаті чого покриття (ламінат або паркет) може пожолобитися. У тих приміщеннях, де в якості фінішного покриття використана керамічна плитка, укласти систему електричних «теплих матів» з новим покриттям підлоги можна прямо поверх старої підлоги. До таких приміщень зазвичай ставляться санвузли, кухні та ванні.

 

Теплі електричні підлоги: як вибрати? Для ефективної роботи системи електричного підігріву важливо правильно вибрати її тип. Виходити при цьому слід з декількох чинників. Перш за все, слід виходити з матеріалу фінішного покриття. Тут можливі такі варіанти: керамічна або керамогранітна плитка; паркет; дошка; ламінат; лінолеум. Оптимальним варіантом вважається плитка завдяки високій міцності і теплопровідності. Сама відповідна система для такої підлоги ― електричний мат або кабель. Інфрачервоні обігрівачі застосовувати не рекомендується. Для паркету, лінолеуму і ламінату, навпаки, найкраще підійдуть обігрівачі плівкового типу. Небажано укладати електричні підлоги під покриття з пробки, утепленого лінолеуму і під товсті килими, так вони істотно знизять ККД системи. Використовуваний матеріал повинен мати маркування, що свідчить про можливість його застосування разом з нагрівачами. Іншим фактором, який необхідно враховувати, є висота стелі в приміщенні. Кабельні системи вимагають укладання бетонної стяжки, яка в сукупності з кулями утеплювача і підлогового покриття може підняти рівень підлоги до 10 див.

 

При використанні термоматов ця цифра знижується до 5 см, плівки ― до 2 див. Таким чином, плівкові системи ― найкраще рішення для кімнат з низькими стелями. Монтаж теплої підлоги Велике значення при виборі має рівень вологості в кімнатах, де планується облаштування теплої підлоги. Сучасні гідроізоляційні матеріали легко можуть впоратися з проблемою надлишку вологи, проте з міркувань економії і безпеки нехтувати цим фактором не варто. Тому в тому випадку, якщо в якості нагрівача обібрана плівка, слід подбати про її заземлення та захисту від води. Хоча термомати представляються більш підходящим варіантом. Нерідко системи доводитися вибирати, виходячи з доступного бюджету. Найекономічнішим варіантом є кабель, проте його укладання вимагає додаткових витрат на облаштування стяжки. Електричні мати коштують приблизно на 30% дорожче, проте стяжка тут вже не є обов'язковим елементом. Плівкові обігрівачі ― найдорожчі, проте за рахунок економічного споживання електроенергії вони окупаються досить швидко. Кабельний Кабель є найважливішим елементом системи.

 

 

З його допомогою єлектрику перетворюється в тепло. Нагрівальний кабель візуально схожий на звичайний. Він має одну або дві жили (одна з них ― нагрівальна ― виконується з ніхрому) і захисний екран. Також іноді їх бронюють. Одножильний Обидва кінці одножильного кабелю підключаються до джерела живлення. З цієї причини їх укладання в приміщеннях великої площі може викликати труднощі. Їх зазвичай прокладають в тих місцях, де перебування людини зводиться до мінімуму. Пояснюється це електромагнітним полем, які виникають навколо одножильного кабелю при роботі. Найчастіше такі системи укладаються при обігріві: ванних кімнат і санвузлів; гаражів; зовнішніх сходів; передпокоях; господарських блоків; промислових майданчиків. Крім того, одножильні кабелі використовуються в системах боротьби з льодом. У деяких державах використання одножильних кабелів заборонено для обігріву приміщень з тривалим перебуванням людей. Двожильний При облаштуванні такої системи з одного кінця кабелю жили з'єднання єднуються між собою, утворюючи петлю, з іншого ― підключаються до джерела живлення. Даний тип обігріву можна без побоювання використовувати в дитячих, вітальнях, спальнях і інших приміщеннях. Магнітні поля, що утворюються навколо обох живий, нейтралізують один одного, в результаті чого ці системи не становлять загрози здоров'ю.

Монтаж теплої підлоги на основі двужильної секції.

 

Встановити такий кабель значно легше, ніж одножильний, але і коштує він значно дорожче. Рідинний Теплі підлоги такого типу поєднують переваги водяних і електричних систем. Принцип їх дії такий: в трубопровід, всередині якого знаходиться електричний нагрівальний елемент, заливається антифриз. Перебуваючи в статичному стані в герметичній трубі, рідина нагрівається значно швидше, ніж при системах з циркуляцією, перетворюючи всю підлогу у великий радіатор. Як розташувати провід на кухні Системи відрізняються економічністю, надійністю, простотою ремонту. Все обслуговування системи виконується через розподільні коробки. Демонтаж статі потрібно тільки у виняткових випадках. Маючи більш високим ККД у порівнянні з обігрівом від інших видів палива, вони вимагають менших витрат на монтаж та експлуатацію. 2.3 мати Електричні Нагрівальні мати являють собою готові модулі з розташованими всередині них тонкими кабелями малої потужності, прикріпленими до полімерної сітці. Їх довжина може становити від 50 см до 25 м, ширина ― 0,4-0,8 м. По простоті монтажу мати перевершують кабельні системи, але і коштують вони значно дорожче. Крім того, їх встановлення у приміщеннях з нестандартною геометрією може бути ускладнена. Інфрачервоний Система інфрачервоного обігріву складається з тонких смуг карбону, з'єднаних за допомогою мідних шин і покритих з обох сторін термостійким поліестером.

 

Підходить практично для будь-яких підлогових покриттів, за винятком установки під плитку або в стяжку. Обігрів проводитися за рахунок інфрачервоних хвиль, що виробляються при нагріванні частками вуглецевого полімеру, входять до складу плівки. При цьому нагрівається не саме повітря, а елементи інтер'єру єру приміщення. Окремі шматки плівки з'єднання єднуються між собою на місці установки. Місця з'єднання єднання частин плівки повинні бути ретельно заізольовані. Перегляньте відео, де експерт розповідає про різні типи підлог. Це вам допоможе підібрати підходящу систему для вашої квартири: Електрична схема Для підключення потрібно підвідний кабель, живити від окремого автоматичного вимикача, терморегулятор з датчиком для вимірювання температури покриття (виносної) або повітря (вбудований) і розподільна коробка. Натисніть для збільшення картинки Характеристики комутацій повинні відповідати потужності теплої підлоги. Холодні кінці системи підключаються до терморегулятора відповідно до інструкцій. Підключення системи безпосередньо до розетки неприпустимо!

Потужність Тепла підлога на кухні робить кімнату такою затишною ― не хочеться покидати Якщо це ― єдине джерело тепла, то на кожен квадратний метр має припадати близько 150-180 Вт Для додаткового обігріву буде достатня 110-140 Вт Спосібі розрахунку потужності конкретних моделей зазвичай вказують в інструкції. При розрахунку необхідної потужності теплої підлоги слід враховувати особливості приміщення: призначення, поверх, наявність інших опалювальних систем і т. д. Витрата електроенергії Споживання електроенергії залежить від багатьох факторів: типу теплої підлоги, матеріалу покриття, терморегулятора, інтенсивності експлуатації і т. д. У середньому вона становить від 50 до 180 Вт на кожний квадратний метр, що можна порівняти з потужністю лампи розжарювання. Для зменшення витрат слід правильно вибрати систему, дотримуватись вимог до установки, вжити додаткових заходів з утеплення приміщення. Тепла підлога своїми руками Більшість моделей надходить у продаж готовими до установки, що дозволяє монтувати їх самостійно, без участі фахівців.

 

Розрахунки Для розрахунку необхідної кількості матеріалу виробники теплих підлог зазвичай докладають спеціальні таблиці. Якщо мова йде про плівкових системах, то їх купують стільки, щоб вони покривали всю площу приміщення. При розрахунках слід також враховувати дроти, необхідні для підключення комутаційної апаратури. Технологія укладання Процес укладання різних типів обігрівачів істотно відрізняється. Якщо плівку або мати можна просто укласти поверх гідро - та теплоізоляції, то при облаштуванні кабельної системи доведеться демонтувати старе покриття, готувати підставу. Щоб збільшити зображення ― натисніть Після чого за рівнем заливати стяжку і чекати її висихання. Все це вимагає великої кількості праці і часу. Але, якою б складною не здавалася технологія, її в обов'язковому порядку слід неухильно дотримуватися. При установці теплих підлог у вологих приміщеннях можна забувати про заземлення. Місця з'єднання єднання проводів обов'язково потрібно відзначити на плані кімнати. Монтаж під стяжку після видалення старої підлоги поверхню очищають від пилу, грунтують, облаштовують теплоізоляцію, готують місце для датчика; потім, попередньо завдавши на теплоізолятор тонкий шар стяжки або використавши дрібну сітку, укладають кабель і фіксують його за допомогою монтажних стрічок; зверху також заливають стяжку, основу якої готують самостійно або набувають в магазині.

 

Товщина шару повинна складати близько 50 мм; вийшла поверхню вирівнюють; після висихання, на яке потрібно приблизно 4 тижню, укладають фінішне покриття; Монтаж Якщо обібрана система не вимагає використання стяжки (мати або плівка), то монтаж може бути виконаний максимально швидко. Особливу увагу тут слід приділити захисту від води, яка може призвести до виходу теплої підлоги з ладу, а також ізоляції місць з'єднання єднання проводів. Дуже важливо не порушити цілісність провідників, що знаходяться в мате або плівці. Щоб переконатися в їх збереження, перед установки і після неї перевіряють електричний опір системи. Наочно ознайомитися з нюансами укладання теплих підлог допоможе наступне відео: Ремонт Найчастіше зустрічаються такі несправності теплих підлог: відсутність напруги; некоректна робота блоку живлення; поголила кабелю, що гріє. Надходження напруги в систему перевіряється спеціальними приладами (індикатором, фазоіскателем і т. д.). Для цього необхідно мати мінімальні знання електротехніки. Якщо напуга відсутня, отже, причину потрібно шукати в електропроводці. Якщо ж воно є, то, швидше за все, має місце поголила кабелю, що гріє. Тоді необхідно визначити місце пошкодження, видалити підлогове покриття, усунути несправність і повернути підлогу в первинний вигляд. Ремонт варто робити тільки при відключеному напрузі.

 

Щоб визначити несправність термостата, необхідно видалити його з ланцюга, підключивши підлогу безпосередньо. Якщо система почне нагріватися, значити, терморегулятор необхідно замінити. Ознакою несправності датчика є збої в автоматичному перемиканні температури. Різноманіття варіантів виконання теплих електричних підлог, кожен з яких володіє власними плюсами, дозволяє знайті оптимальне рішення для будь-якого приміщення. Всі вони володіють високою ефективністю, надійністю, довговічністю, при цьому після установки залишаються практично непомітними для очей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner