384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Ремонт змішувача / крана

Ремонт змішувача / крана

Вам знайома ситуація, коли посеред ночі ви прокидаєтеся від дивних звуків? У повній тиші з кухні або ванної кімнати доноситися розмірне «кап ... кап ... кап ...». Значить пора провести ремонт змішувача, який можна зробити своїми руками за певних знаннях і уміннях.

У свідомості прояснюється: «Ох, знову протік кран». Що робити? Ну що ж тут поробиш, крім як викликати майстра? Або ж можна самостійно усунути неполадку?

Якщо вам останній варіант більше до смаку, давайте розглянємо, як же можна без послуг фахівця усунути дану неприємність.

Є три види змішувачів. Два з них відрізняються пристроєм крана букса, а третій має конфігурацію крана-джойстика.

 

Насамперед, потрібно розібратися, звідки тече вода. Якщо ви бачите, що сочилася з-під гусака воду, то вінна прокладка. Щоб усунути несправність, потрібно перекрити воду. Як гарячу, так і холодну. Як і де перекривається вода, звичайно, вам і без наших радий відомо. Це потрібно для того, щоб уникнути душа під час роботи.

Ремонт крана ― «джойстика»

Ремонт крана ― «джойстика»

Переконавшись, що вода перекрита, потрібно зняти мітку біля основи джойстика. Під ним є заглушка з двома крапками. Червоною і синьою. Вона виймається. Під нею знаходиться гвинт, який потрібно повернути вліво на три оберти. Рукоятку потягнути вгору. Вона повинна знятися. Іноді, коли є окіс, або ж кран підтікав тривалий годину, рукоятка може зніматися туго.

Після зняття рукоятки потрібно викрутити декоративну гайку. Під нею знаходиться гайка, яка фіксує картрідж змішувача. Викрутивши останню, можна спокійно вийняти картридж і замінити його новим, тому він не підлягає ремонту. Встановити новий картридж на посадочні гнізда, затиснути його гайкою, але не перестаратися. Інакше він буде туго працювати і швидко вийде з ладу.

 

 

Ремонт крана з Кранбукса

Ремонт крана з Кранбукса

Один і той же змішувач може бути з різними Кранбукса. Вони можуть побут як гвинтовими, так і напівоборотні. Вони взаємозамінні.

Для того щоб зняти Кранбукса, потрібно:

З середини вентиля виймається або ж викручується декоративна заглушка (кружечок з маркуванням гарячої та холодної води).
Гвинт Викручується звичайної хрестової викруткою.
Знімається вентиль. У деяких змішувачах потрібно викрутити декоративну гайку, щоб дістатися до кранбукси, яку викручують розвідним ключем. Якщо на торці останньої стоїть чорна гумова прокладка, то можна замінити тільки її. Якщо ж на торці кранбукси немає чорної прокладки і видно білі керамічні вкладиші, то краще поміняти її повністю.
У деяких випадках доцільно застосувати ФУМ-стрічку при закручуванні кранбукси. Альо особливої необхідності в ній немає, тому в ній стояти гумові кільця ущільнювачів ― прокладки. Фум ― стрічка може бути необхідна в тому випадку, коли гумова ущільнювальна прокладка нова. Намотавши 6-8 витків стрічки на різьблення кранбукси, можна її вкрутити на місце. На керамічних напівоборотні кранах фум не використовується.
Збираємо кран. Вентиль потрібно закручувати надійно, але «без фанатизму».
Якщо тече з-під гусака, а точніше, з-під його кріплення

Тече з-під гусака, а точніше, з-під його кріплення

Якщо тече з-під гусака в момент відкриття води, а коли вода закрита, то вода не капає, потрібно:

Викрутити декоративну гайку, за допомогою якої кріпиться гусак.
Вийняти гусак.
На внутрішній частині гайки розташована втулка з шестигранним отвором всередині. На ній є дві гумові прокладки (сальники, кільця). Їх потрібно замінити. Для цього можна викрутити втулку шестигранником або спробувати замінити їх не розбираючи даний механізм.
Якщо вдасться викрутити втулку, то можна подмотать на нові сальники кілька витків ФУМ-стрічки для їх кращого ковзання в корпусі змішувача. Тут нитка «Танго» не застосовується. Вона використовується тільки на різьбових з'єднання об'єднаннях.
Щоб сальники служили довше, потрібно регулярно перевіряти фільтр (сіточку на кінці гусака). Вона викручується розвідним ключем. Там знаходиться від двох до трьох шарів сіточок. Їх потрібно очистити від окалини та іншого сміття, якщо такий є. Якщо фільтр засмічений, в Гусак підвищується тиск, через що поворотний механізм гусака може протікати, тому він не розрахований на підвищене магістральний тиск води.
Очистити в корпусі посадочне місце гусака від твердих відкладень води і окису, щоб внутрішня поверхня стінок була гладкою. Це потрібно для кращого ковзання сальників при повороті гусака.
Встановити гусак на посадочне місце, закручуючи гайку.
Витік між вентилем і штоком

Витік між вентилем і штоком

Причиною витоку в цьому випадку може стати дефект або знос гумового кільця ― сальника або ж знос клоччя (набивання). Сальник потрібно замінити, а набивання намотати заново. Це можна здійснити, не знімаючи Кранбукса, лише знявши «баранчик» і декоративну гайку.

Тече зі шланга

Тече зі шланга

Потрібно розкрутити гайки, перевірити і при необхідності замінити гумові прокладки, добре закрутити. Якщо шланг також продовжує текти, то його потрібно замінити новим.

Тече з-під підстави змішувача

Тече з-під підстави змішувача

 

У випадку, коли вода сочиться з-під підстави змішувача, можливо, вам не пощастило, і сантехнік неякісно здійснив монтаж змішувача. Щоб усунути текти, потрібно викрутити ексцентрики за допомогою розвідного ключа і, намотавши на них стрічку «фум» або ж нитка «Танго», закрутити назад. Не буде зайвим і шар силіконового герметика.

Сучасні крани з'єднання єднуються з водопроводом за допомогою гнучкого шланга. Не зайвим буде час від часу перевіряти і його. Бажано міняти його раз у три роки.

Якщо виникли якісь ускладнення, звертайтеся до професіоналів. Вони завжди прийдуть на допомогу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner