384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Ремонт змішувача (частина 2)

Ремонт змішувача (частина 2)

Ванна кімната не може повноцінно функціонувати, якщо в ній не встановлено змішувач для ванної. На що саме необхідно звертати увагу при його покупці в магазині? Звичайно, це зручність у щоденному використанні.

Якщо говорити про функціональність цього пристрою, то переважно змішувачі одних важелів, але багато хто до цих пір считают за краще класику або двохвентильні змішувачі для ванної. Крім цих двох видів сьогодні можна зустріти в продаж ще й термостатичні змішувачі, які являють собою нову лінійку моделей серед пристроїв, за допомогою яких можна регулювати подачу води та її температуру.

Зміст

Пристрій змішувача з двома вентилями
Пристрій одноважільного змішувача для ванної
Термостатичні змішувачі для ванної
Усуваємо текти в місці притискної гайки гусака
Усуваємо текти з-під одноважільного змішувача
Усуваємо протікання води в місці перемикання води з гусака на душ
Усуваємо протікання в двохвентильних змішувачів
Заміна змішувача у ванній (відео)
За типом установки змішувачі можуть бути:

вбудовуються на борт ванни;
встановлюються безпосередньо на стіну.
Кожен з змішувачів працює за своїм принципом і залежить це від їх внутрішнього устрою.

Пристрій змішувача з двома вентилями

Пристрій двохвентильні смесітеляВ складу такого змішувача входити кран-букса, завдяки якій і здійснюється регулювання натиску і температура води, що подається. Цей вид змішувачів донедавна був найпоширенішим на споживчому ринку, поки в продаж не з'єднання явилися змішувачі одних важелів.

Вони досі затребувані в тому випадку, якщо інтер'єр ванної кімнати виконується в класичному, ретро або кантрі стилі. До достоїнств цих змішувачів можна віднести їх невисоку вартість в поєднані з тривалим терміном експлуатації. До недоліків, необхідність періодично міняти гумову прокладку в кран-букс, яка від низької якості води приходити в непридатність і змішувач починає постійно пропускати воду.

На ринку змішувачі такого виду можна купити за ціною, починаючи від 1500 рублів і закінчуючи 5000 рублів і вище. До нижчої цінової категорії відносяться змішувачі китайського, російського або турецького виробництва. Змішувачі вищої цінової категорії, це продукція таких відомих компаній, як: Astracast і Bandini.

Пристрій одноважільного змішувача для ванної

Змішувачі одних важелів, або як їх ще називають ― монокомандні змішувачі мають тільки одну ручку, за допомогою якого і проводитись регулювання водного натиску і встановлюється температурний режим.

Одноважільний змішувач для ваннойПоднятіе важеля вгору дозволяє підсилити натиск потоку води, а його поворот вправо або вліво встановити необхідну температуру води. Змішувачі одних важелів бувають двох видів: з кульовим і керамічним картриджем.

 

 

Кульові отримали свою назву через форму своєї регулюючої головки, яка виконана з нержавіючої сталі. Керамічний картридж являє собою дві щільно притерті по відношенню один до одного пластини, виготовлений з металокераміки. Металокераміка, що йде на виготовлення фірмових змішувачів, проходити шліфування ультразвуком, в результаті чого пара пластин ідеально підганяється один до одного. За рахунок застосування такої сучасної технології обробки, відбувається взаємодія на молекулярному рівні і вже жодна крапля води не буде пролита даремно.

Термостатичні змішувачі для ванної

Ці змішувачі мають цілу низку переваг, серед яких можна виділити наступні:

немає необхідності постійно обертати ручки, щоб відрегулювати надходження гарячої та холодної води;
температурний режим води можна задати один раз і її зміна не буде відбуватися залежно від натиску і температури води в центральному водопостачанні;
неможливо обваритися гарячою водою, так як є своя система безпеки, яка не дозволить це зробити;
За своєю будовою це не дуже складний змішувач. В основі його лежить спеціальний змішує елемент, який управляється особливим патроном, що містить біметалічні пластини або віск. Пластини дуже чутливі до різних перепадів температури, а патрон здатний миттєво зреагувати на що відбуваються температурні зміни розширенням або стиском. Температурний режим можна задати, скориставшись спеціальною шкалою. Встановлюючи рукоятку навпроти необхідної температури, ві тім самим приводите в дію кріпильний-регулювальний гвинт.

Термостатичний смесітельПроблеми на побутовому рівні можуть виникати постійно. Деякі з них під силу вирішити самостійно, головне знаті правильну послідовність усунення проблеми. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще всього покликати на допомогу сантехніка, який зможе швидко усунути поломку і ваш змішувач для ванної буде знову повноцінно функціонувати.

Усуваємо текти в місці притискної гайки гусака

У першу чергу потрібно визначитися з причиною виникнення протікання. У більшості випадків ― це вироблення ресурсу прокладки. Для цього вам потрібно нова прокладка, розвідний ключ і ФУМ стрічка.

відвертаємо притискну гайку, за допомогою якої з'єднання єднуються корпус змішувача і гусак;
знімаємо гусак;
виймаємо стару прокладку, розташовану в місці входу гусака в змішувач;
вставляємо нову прокладку;
для посилення гідроізоляції на різьблення наносимо стрічку ФМУ;
закручуємо притискну гайку на місце.
Як видно з переліку виконання необхідних робіт, нічого складного немає, головне щоб у домі був розвідний ключ і МФУ літа.

Усуваємо текти з-під одноважільного змішувача

Причиною такої поломки може бути вийшов з ладу картридж. Тут для проведення необхідних робіт буде потрібно вже новий картридж, плоскогубці і шестигранна викрутка. Зазвичай, при покупці пристрою купують відразу і запасний картридж для змішувача. Якщо ви цього не нікого, то купувати новий слід тільки після того, як ви демонтували старий, який і буде служити вам в якості зразка. Для того, щоб усунути неполадку, вам буде потрібно зробити наступне:

Ремонт одноважільного смесітеляснять з важеля заглушку;
демонтувати фіксуючий болт;
зняти важіль;
демонтувати старий картридж;
встановити новий картридж, куплений за зразком старого;
всі проробити в зворотному порядку.
Усуваємо протікання води в місці перемикання води з гусака на душ

Тут теж може бути вінна зносилася прокладка і для усунення проблеми достатня буде її замінити. Для роботи вам буде потрібно: нова прокладка (можна без проблем купити в будь-якому господарському магазині), ФУМ стрічка, шестигранний ключ. Для заміни прокладки потрібно провести наступні дії:

демонтувати важіль, за допомогою якого переключається вода;
дістаємо фіксуючий болт (в деяких моделях такий болт може бути відсутнім, тому просто відкручуємо деталь від змішувача);
знімаємо важіль;
міняємо прокладку;
для підвищення герметизації наметовому на різьблення стрічку;
виробляємо збірку в зворотному порядку.
Усуваємо протікання в двохвентильних змішувачів

Найпоширеніша причина ― це знос кільця або вироблення ресурсу кран-букси. У деяких моделях змішувачів зустрічається керамічна кран-букса, тому спочатку треба перевірити її справність. Для усунення неполадки вам потрібно: кран-букса, сальник або ущільнююче кільце, викрутка і розвідний ключ. Алгоритм роботи буде в цьому випадку наступним:

Ремонт двохвентильні семсітелясначала необхідно зняти заглушку, яка знаходиться безпосередньо на вентилі;
демонтуємо фіксуючий гвинт;
знімаємо вентиль;
виймаємо кран-буксу і перевіряємо на наявність пошкоджень;
якщо виявили якісь дефекти, то встановлюємо нові деталі;
виробляємо збір змішувача у зворотному порядку, не забувши встановити нове кільце ущільнювача.
Всі ці роботи можна виконати самостійно, при цьому від вас не потрібно будь-яких спеціальних знань і навичок.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner