384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як я ремонтував змышувач

Як я ремонтував змышувач

  Зламався перемикач душа на змішувачі у ванній. Чергова поломка торгової марки «Китай династія погань».

змішувач поломка сердечника в перемикачі ванна / душ

Взагалі складається цікава ситуація. Змішувач, в порівнянні з рештою сучасною технікою ― примітивна річ. Дві накидних гайок, два крани регулювання подачі води, один перемикач режиму ванна / душ ну і сам корпус. Хто не вірить, що це примітив ― загляньте для порівняння в коробку передач автомобіля :)

І вісь за цей примітивний набір «юний китайський водопровідник» зібраний в єдину конструкцію ― просять досить хороші гроші. А якість так собі. Звичайно, можна піти в спеціальний фірмовий магазин гордо і тупо називає себе «салон елітної сантехніки» і купити «типу-фірмовий» змішувач, віддавши за нього пів зарплати. Найсмішніше, що цей «фірмовий» змішувач також зроблений в Китаї. Якість його, напевно буде вище, він пропрацює довше, але і самі розхідники в разі поломки обійдуться дуже дорого. Ну а як ви хотіли? Салон же, елітної сантехніки!

Тут мимоволі згадується фраза з одного кінофільму
«А грінки в нашому ресторані називається крутон (фр. Croûton). Це точно такий же шматочок підсмаженого хліба, альо грінки не може коштувати вісім доларів, а крутон (croûton) ― може »

Виходить ситуація колі або купуй продукцію «Китай династія погань» за хороші гроші, або купуй «Фірму зроблену в Китаї» за взагалі космічні гроші. І це при тому, що змішувач для ванни і душа ― конструктивний примітив, який не повинен і не може коштувати великих грошей. Третьою альтернативи, що б вибрати щось середнє ― ні. А грошей як завжди шкода. Вибір м'ясний ― беремо Китай тієї самої династії.

Куплений китайський змішувач спочатку якийсь час працює, ну далі починається квест «відчуй себе слюсарем-водопровідником за свої ж гроші«. Крани починають текти, гусак (це такий «виливши» звідки виливається змішана вода) гнеться при необережному торканні, полку (не знаю, як називається та частина змішувача, на якій лежить його величність «душ») тупо відламується, сам корпус змішувача схильний розкладатися під дією водопровідної води (це не жарт, силумін такий силумін). Звичайно, це не відбувається все відразу. Але за два-три роки у мене вже накопичилася колекція різних запасних частин від декількох змішувачів. Не всі ці частини сумісні між собою, тому копроекономіку (а це вже майже офіційний термін (хто не в курси ― шукай в Гуглі)) ніхто не відміняв. Альо запчастин вистачає.

Тепер в черговий раз зламався в змішувачі перемикач ванна / душ. Сам перемикач представляє з себе провертати сердечник з двома гумовими ущільнювачами, який своїм екцентріком-кривошипів рухає клапан і тим самим замикає верхній або нижній вихід змішувача. Якби сердечник перемикача був зроблений зі старої доброї латуні (я вже не прошу нержавійку) ― він бі служив вічно. Тому він, звичайно ж, був зроблений з чогось крихко-зернистого (можливо неякісна бронза?). На фотографії видно зерниста поверхня місця, де відламався ексцентрик:

сердечник перемикача ванна / душ у змішувачі (відламаний ексцентрик)

Змішувач був знятий і розібраний. Довелося йти купувати нову деталь. Цього разу купити такий же ексцентрик-перемикач не вдалося. Був куплений «майже такий же, тільки з перламутровими ґудзиками«. Довелося підганяти ексцентрик надфілем, в результаті підгонки вдалося «впхнути невпихуєме» в корпус змішувача. Від тільки сам новий ексцентрик повівся не добре. Вода йшла відразу і у ванну і душ.

Тому було прийнято рішення взагалі викинути клапан, який відповідає за перемикання води в змішувачі. А що б вода йшла тільки в одному обраному напрямку поставити додаткові крани з наявних запасів. У верхній частині змішувача, після попередньої поломки, коли відламалася верхня полиця ― уже був поставлений латунний перехідник з 3/4 "на 1/2". Вісь на цей перехідник і був поставлений кульовий кран з різьбленням 1/2 ". У нижній частині змішувача різьблення на вже стояв перехіднику була зовнішня різьба 3/4 ", тому довелося ставити такий же кран. Всі з'єднання єднання були зібрані на фторопластову ущільнювачі (стрічка ФУМ). Крім додаткових кранів треба було ще якось заглушити отвір, що залишився від перемикача режимів. Для цього на сердечник перемикача з відламали зубом ексцентрика ― прямо поверх двох ущільнюючих гумовіх кілець була намотана та ж фторопластова підмотка з невеликою конусністю намотування. Після цього центральний сердечник був запресований в бобишку перемикача і сам корпус перемикача вкручений в змішувач. Ручку перемикача ставити не ставши, що б цей заглушений перемикач не чіпали зайвій раз.

Вісь такий вийшов ремонт змішувача:

змішувач і кульові крани

Як завжди ― дешево і сердито. Приєднав виливши (він же «гусак») а також шлангу душа,

відремонтований змішувач в зборі

підключив і перевірив в роботі. Ніде нічого не тече, все чітко перемикається. Так, для перемикання ванна / душ треба додатково перемикати кульові крани, але це не страшно. Несподівано виявилося, що зріс напір води! Судячи по відчуттях ― раз на два. Коли тримаєш душ у руках ― відчувається, що він намагається відхилити твою руку в сторону зворотну розбризкування. І цьому є логічне обґрунтування ― внутрішній клапан, який створював суттєва перешкода потоку води, прибраний з корпусу змішувача. Так що тим, у кого слабкий напір води теж є над чим задуматися :)

Єдине, що залишилося в моєму змішувачі не зворушеним ― це головний корпус. У вентилях гарячої та холодної води до цього вже були замінені серцевини. Якщо зламається сам корпус залишиться справа за малим ― змішувач можна буде зібрати самому з сантехнічних комплектуючих. Знадобиться наступні комплектуючі:

два кутових вентиля (тільки не кульових) бажано з накидними гайками типу «американка» (на гарячу і холодну воду)
один триходовий кран з Т-подібним сердечником (на перемикання ванна / душ)
можливо ще кілька перехідників
Якщо зібрати такий саморобний змішувач, він, звичайно, буде виглядати не так як покупної. У ньому не буде гарного блискучого нікельованого покриття (зате любителі стімпанка будуть у захваті).
Такий саморобний змішувач буде зібраний з надійних і міцних комплектуючих. І в разі будь-якої поломки його можна буде дуже просто відремонтувати. До того ж не потрібно переплачувати за крутон.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner