Монтаж - установка змішувача 5

Заміна змішувача ― досить нескладний процес, не вимагає особливої сили або спеціальних знань. Все що Вам потрібно ― це вибрати сам змішувач, знайті у валізі з інструментом кілька найпростіших (докладніше ми розпишемо далі), відключити воду в квартиру (маються на увазі крани на вході) ну і, звичайно ж ― бажання повозитися з цим питанням самостійно ― беріть з запасом 1 годину (зазвичай це набагато швидше, 15-30 хвилин).
Якщо ж Вам необхідно встановити новий змішувач "з нуля", а не міняти старий на новий ― це трохи складніше. Але в підсумку це позику у Вас навіть менше часу, тому що вже не доведеться робити демонтаж.
Як вибрати змішувач: які бувають змішувачі для ванної
Звичайні варіанти змішувачів для ванної бувають:
З довгим гусаком і душовим шлангом
З коротким гусаком і душовим шлангом
З коротким гусаком без душового шланга
Змішувачі для ванної бувають найрізноманітніших форм і дизайну. Вибір тут ― справа смаку.
Змішувачі для ванної бувають найрізноманітніших форм і дизайну. Вибір тут ― справа смаку.
І якщо з дизайном і зовнішнім поглядом все досить просто ― Ви лише вибираєте, що Вам більше підходить і подобається, то з особливостями конструкції і матеріалів краще визначитися, спершу прочитавши наступні дрібні, але важливі нюанси.
Отже, нюанси:
За правило візьмемо одну просту істину: якщо ми не такі багаті люди, щоб купувати дешеві речі, отже треба вибирати змішувач з хорошого металу, нехай він і коштує дорожче в 2-3 рази, ніж сілуміновие аналоги. Зате ви поставите його один раз і на багато років, і він не почне текти через 5-6 місяців, як часто буває при купівлі дешевих змішувачів.
Також стежте за тим, щоб ключові деталі не булі зроблені з пофарбованого сріблястою фарбою пластику. Це теж, на жаль, часто можна зустріти. І нічого, якщо з цього матеріалу буде зроблена душова лійка, але набагато гірше, коли з пластику зроблена зовнішня муфта для накручування душового шланга на сам змішувач ― при найменшому зусиллі в процесі накручування вона може тріснути. Крім того, така муфта гірше буде утримувати гумову прокладку ― знову ж таки, через "недокрученную" до межі.
Черговим елементом, який виробники роблять з пластмаси з метою зниження собівартості виробництва, є тримач для душової лійки. Якщо, як ми вже писали, у випадку з самої лійкою питання стоїть не так критично ― адже вона зазвичай зроблена з товстого шару пластмаси і, якщо часто її не впускайте, то вона не відчуває високих механічних навантажень, то у випадку з тримачем ― все не так просто. Тримач зазвичай працює або на "замикання" самої лійки, або просто містить у собі виїмку для неї, або ― що вімагає ще більш високої його міцності ― має обертову голівку з фіксацією лійки в певному положенні.
Дрібний і непомітний на перший погляд, але важливий елемент ― фіксатор для змішувача.
Дрібний і непомітний на перший погляд, але важливий елемент ― фіксатор для змішувача.
Для всіх цих функцій буде краще, якщо утримувач буде зроблений або зі спеціального еластичного металу, або з дуже щільною і товстою пластмаси. Так що перевірте цей момент перед покупкою. Адже в найстійкішою на вигляд конструкції зазвичай ламається якраз щось малопомітне і, здавалося б, не таке важливе (на перший погляд). Але згадайте притчу про "не було цвяха ― підкова пропала" або про "ефект метелика". Ті ж може статися і з неправильно вибраним змішувачем ― зламається якась дрібна деталь, яка ніде окремо не продається. І тоді доведеться або терпіти незручності, або знову йти вибирати змішувач.
Знову ж про утримувач або фіксатор ― краще, якщо він буде окремо від самого змішувача, щоб Ви змогли його прикріпити там, де це зручно. Якщо ж власник розташований на корпусі змішувача, то це викличе незручність у вигляді вічного заплутування шланга навколо гусака і крана. Тому кріпити такий фіксатор краще на висоті майже повністю витягнутого душового шланга.
Тримач душової лійки на корпусі змішувача ― не саме практичне дизайнерське рішення.
Тримач душової лійки на корпусі змішувача ― не саме практичне дизайнерське рішення.
Перемикач води з гусака на душ ― краще, якщо він буде зроблений у вигляді повертається крана, а не клапана, що піднімається вгору або убік. Тобто, якщо для перемикання на душ або тому його треба повернути ― це добре, а якщо підняти ― не дуже. Справа в тому, що другий варіант з різних причин часто "сам вимикається" в основному через перепаді тиску води. Та й конструкція з краном ― більш надійна в плані поломок і виходу з ладу гумової прокладки.
Зверху ― варіант з "оттопиріванія", тобто підняттям вгору перемикача. Внизу ― "правильний" варіант з обертанням перемикача вліво-вправо.
Зверху ― варіант з "оттопиріванія", тобто підняттям вгору перемикача. Внизу ― "правильний" варіант з обертанням перемикача вліво-вправо.
Якщо Ви вже вибрали собі відповідний змішувач, справа залишається за малим ― підготуватися до монтажу і встановити його.
Що потрібно, щоб поставити змішувач у ванну
Отже, вісь перелік того, що потрібно Вам для монтажу змішувача:
Розвідний гайковий ключ ― це універсальний варіант, куди зручніше, ніж мати багато різних ключів.
Розвідний гайковий ключ ― незамінна річ при ремонті сантехнічних вузлів.
Розвідний гайковий ключ ― незамінна річ при ремонті сантехнічних вузлів.
Плоскогубці ― можуть стати в нагоді при утриманні однієї частини деталі і докручування її гайковим ключем. Також необхідні для щільного закручування муфти на душовому шлангу ― при підключенні шланга до змішувача і до самої лійці.
ФУМ-стрічка або льон, для ущільнення з'єднання єднань. Ви здивуєтеся дізнавшись, як часто доводиться повторно прикручувати змішувач до виходів труб, якщо спочатку погано його ущільнити.
ФУМ-стрічка ― зручний матеріал для ущільнення з'єднання єднань з різьбою на них. Рекоментуется намотувати не менше 5-ти мотків.
ФУМ-стрічка ― зручний матеріал для ущільнення з'єднання єднань з різьбою на них. Рекомендується намотувати не менше 5-ти мотків.
Сам змішувач і всі ті, що зазвичай йде з ним у комплекті (гумові кільця ущільнювачів, душова лійка з фіксатором, дюбелі і шурупи для прикручування фіксатора лійки і т. Д.).
Дриль для свердління отворів під фіксатор душової лійки.
Год (приблизно 30 хвилин, але беріть з запасом 1 година) і бажання зробити все самостійно.
Покрокова інструкція, як поставити змішувач
Почати потрібно з того, що перекрити подачу води ― закрити обидва крана гарячої та холодної води, які розташовані на вході в квартиру. Після чого перевірте ― не ллється вода при відкриванні крана змішувача у ванній (якщо ви міняєте старий на новий).
Обмотайте ФУМ-стрічкою різьбу виступів труб холодної та гарячої води
Зробіть 5-6 мотків стрічки ФУМ навколо різьблення, обмотуючи по її ходу, а не "на зустрічей".
Зробіть 5-6 мотків стрічки ФУМ навколо різьблення, обмотуючи по її ходу, а не "на зустріч".
Одягніть декоративні ковпачки на труби (якщо вони є в комплекті зі змішувачем) і накрутіть гайки змішувача на різьблення труб.
Прикрутіть душовою шланг до змішувача і до лійці душа. ФУМ-стрічку тут можна не використовувати, оскільки в обох сполуках мають бути вставлені гумові кільця-прокладки, які герметизують стік країв при закручуванні. Для щільного закручування обережно використовуйте плоскогубці.
Визначте висоту, на якій повинен розташовуватися фіксатор для душової лійки. Просвердлите там необхідні відчини, використовуючи спеціальне свердло для плитки, а потім заглибтеся ― використовуючи звичайне свердло по цеглі або бетоні. Після свердління ― вставте дюбелі в відчини і прикрутіть фіксатор лійки до стіни.
Найбільш зручна висота фіксатора душової лійки, як правило ― майже на всю довжину шланга.
Найбільш зручна висота фіксатора душової лійки, як правило, майже на всю довжину шланга.
Перевірте, чи не пропускають сполуки воду ― при відкритих кранах змішувача повільно відкрийте подачу води у квартиру і подивіться, чи не протікає у місці прикручування змішувача до труб. Якщо не бачите явних протікання, починайте повільно закривати крани змішувача. Закривши їх до упору, перевірте з'єднання єднання на наявність протікань повторно. Ту ж процедуру виконайте і з душовим шлангом.
Готово! Якщо Ви нікого все правильно, керуючись даною інструкцією, можете поставити "5" собі і цій статті!