Одноважільні змішувачі Зегор

Одноважільні змішувачі
Маючи однаковий принцип управління, на сьогодні всі змішувачі одних важелів відрізняються один від одного по внутрішньому влаштую механізму змішання. Розглянємо два існуючих варіанти.
ZEGOR Z31-SIT-A182 ZEGOR Z41-POP-A043 ZEGOR Z15-BKE-A280
Характеристики одноричажних змішувачів ZEGOR залежно від механізму вузла змішування
У корпусі гільзи змішувача знаходиться металева куля з нержавіючої сталі, який і виконує функцію змішування води. Яким чином? Куля має три відчини: два маленьких ― призначені для холодної та гарячої води, яка підводиться до змішувача і одне велике ― для подачі води з кулі в вилив. У порожнину кулі вода надходить по трубках. Кінці трубок забезпечені спеціальними пружними гумовими або полімерними ущільнювачами, що створюють герметичне з'єднання єднання з порожниною кулі. Порожнина кулі є камерою змішування, в якій поєднуються два потоки. Рухоме з'єднання єднання кулі з зливом також має елементи ущільнювачів для герметичності з'єднання єднання. Ширина підвідних трубок і розмір порожнин такого механізму дозволяють користуватися ним без фільтра грубої очистки води. Деякі виробники використовують в кульових механізмах для ущільнення полімерні кільця з покриттям з тефлону. Виходить трохи дорожче, але такий механізм краще ковзає, що полегшує управління важелем і робить регулювання більш точною. Крім того, в цьому випадку збільшується термін служби вузла змішування через відсутність звичайних еластичних ущільнювачів.
Другий варіант включає у собі кілька (дві-три, залежно від виробника) керамічних пластин. Нижня нерухома пластина, як і куля в першому варіанті, має три відчини ― два маленьких (подача холодна / гаряча вода) і одне велике ― для подачі двох потоків в камеру змішування. При переміщенні рукоятки змішувача, верхня пластина ковзає по нижній. Відчини нижньої пластини певним чином відкриваються і закриваються, чим регулюється кількість і пропорція подаються потоків холодної та гарячої води. З камери змішування вода подається на вилив. Між пластинами виробником покладена силіконова змазка. Недоліком такого механізму є його чутливість до дрібного сміття, іржі та іншим частинкам, які можуть потрапити з водою між гранню отворів і рухається пластиною. В результаті так званого «ефекту ножиць» частка буде «перекушу», пошкодивши грань отворів. Для вирішення подібної проблеми з таким змішувачем потрібно обов'язково використовувати фільтр грубого очищення води.
Переваги одноричажних змішувачів ZEGOR з кульовим механізмом
Зручне використання однією рукою.
М'яка і точне регулювання.
Економиться час при регулюваннях температури і натиску води.
Недоліки одноричажних змішувачів з кульовим механізмом
Необхідність раз на два роки замінювати кільця ущільнювачів, як зазначено в інструкції користувача.
Переваги одноричажних змішувачів з механізмом на пластинах
Більший термін служби в порівнянні з іншими змішувачами.
Зручно і легко управляти пристроєм тільки однією рукою.
Економиться час ― небагато, але кілька секунд життя при кожному використанні звільняється для інших справ.
Недоліки одноричажних змішувачів з механізмом на пластинах
Великим недоліком для багатьох стає незручність при необхідності точного регулювання температури. Суть проблеми в наступному. Комфортний діапазон температури води для людини ― від 34 до 42 градусів. Різниця становить 8 градусів. А недорогі змішувача в основному мають кут регулювання температури якраз в цих межах ― від 6 до 8 градусів. Ось і виходить, що, чи допустима, 43 градуси забагато, а трохи повернувши важіль, на виході отримуєте далеко не 38-40, як хотілося, а всього 35-37 градусів. Дорожчі моделі таких змішувачів позбавлені цього недоліку завдяки хорошій якості і конструкції картриджа.