Двохвентильні змішувачі Zegor Зегор

Двохвентильні змішувачі Zegor Зегор
Класика. Майже річну історію. Визнання мас, пік популярності, на зміну якій прийшла поступова здача позицій. Це все про нього ― звичайному двохвентильні змішувачі. На щастя, бурхливе минуле в його випадку ніяк не вплинуло на стабільність сьогодення. Сьогодні цей вид змішувачів займає гідне місце в ряду собі подібних пристроїв. Хоча між зручністю у використанні одноважільного і простотою конструкції двохвентильні змішувача виникло свого роду протистояння, дизайнерська думка не залишилася осторонь від цієї проблеми. З недавніх пір двохвентильних змішувачів надали стільки привабливих форм і різноманітності, що він ставши повертати до себе людську любов.
За будь-яких формах і дизайнерських рішеннях цього пристрою в ньому залишається один і той же принцип дії. Два вентилі регулюють натиск потоку холодної та гарячої води, яка змішується в пристрої і подається споживачу. Домагаючись певного співвідношення швидкості обох потоків можна отримувати бажану температуру води.
ZERIX T61-DFR-A722 ZERIX T43-TZH-A827 ZERIX T61-DFR-A722
Розглянємо дві групи двохвентильних змішувачів
Змішувачі Zegor, в яких як замикаючого елементу використовується м'яка прокладка. До назви такого вентиля ― зворотно-поступальна кранбукса ― додається приставка «з еластичність прокладкою». У виливши змішувача вода потрапляє через отвір, який перекривається Кранбукса. І вісь тут є один важливий момент, що впливає на зносостійкість матеріалу прокладки. У моделях європейських виробників примикання прокладки до отвору відбувається не за рахунок обертання, як у вітчизняних змішувачах, а за допомогою поступового притискання. Це забезпечує щільне прилягання прокладки до основи кранбукси, що створює надійний затвор для води. Частина виробників додає до складу матеріалу прокладки силікон, що поряд з відсутністю терня від обертання робить прокладку майже вічною. Гарантія на такі прокладки для кранбукси становить 5 років. Змішувачі з зворотно-поступальним механізмом обертання матимуть гарантію від одного до п'яти років залежно від виробника.
До другої групи належать змішувачі Zegor з запірним механізмом у вигляді двох керамічних пластин. Такий елемент називають керамічним вентилем. В даному випадку для виконання функції замикання використовується тій же принцип, що і в керамічних картриджах. Відчини на керамічних пластинах поєднуються, утворюючи прохід для потоку води. Різниця з керамічним картриджем полягає в тому, що тут пластина, яка зверху, здійснює осьове обертання, в тій годину як у картриджах верхня частина рухається або вперед або назад. Що стосується нижньої пластини, то вона в будь-якому випадку залишається нерухомою.
Які є переваги і недоліки використання двохвентильних змішувачів цих двох груп?
Переваги двохвентильних змішувачів з Кранбукса з гумі
Ціни на такі пристрої можуть бути на порядок нижче, ніж ціни на змішувачі з керамічними вентилями.
Якщо необхідно, така кранбукса може бути замінена на керамічну за умови, що виробником керамічного вентиля є та сама компанія.
Проста і дуже точне регулювання температури і потоку води для комфортного користування змішувачем. Таку регулювання можна виробляти і тільки одним вентилем.
Маючи інтуїтивно зрозуміле управління, такий вид змішувача не вимагає часу на звикання користувача. Наслідком цього є те, що ві зможете в найкоротший термін відчути комфорт від пристрою.
Недоліки двохвентильних змішувачів з Кранбукса з гумі
Необхідна періодична заміна прокладок через більш м'якого матеріалу прокладки в порівнянні з керамічною.
Між повністю відкритим і повністю закритим становищем змішувача кранбукса робить два оберти навколо осі (720 градусів).
Для включення і виключення води завжди доводитися використовувати обидві руки.
Переваги двохвентильних змішувачів з керамічними вентилями
Високонадійні пристрої з тривалим терміном служби. У порівнянні з ними змішувачі з гумовими прокладками завжди в цьому програють.
Також як і у змішувачів Zegor з гумовою прокладкою у них проста і дуже точне регулювання температури і потоку води для комфортного користування. Таку регулювання можна виробляти і тільки одним вентилем.
Поворот таких вентилів від повного відкриття до повного закриття отвору складає всього 90 або 180 градусів. Таким чином, регулювання відбувається швидше.
Цьому типу пристроїв також притаманна легкість в управлінні.
Недоліки двохвентильних змішувачів з керамічними вентилями
Тут недолік тільки один ― необхідність задіяти одразу обидві руки для включення / вимикання води.