384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Будова змішувача. Пристрій змішувача.

Будова змішувача. Пристрій змішувача.

Пристрій настінного вентильного змішувача для ванни старих радянських моделей з золотниковим перемикачем душа
Радянські настінні вентильні змішувачі для ванних кімнат і суміщених санвузлів з золотниковим перемикачем положень: "душ-виливши" предствавляют собою камеру для змішування холодної та гарячої води. У цій камері і встановлений золотниковий перемикач.

Старі змішувачі радянських моделей для ванних кімнат і суміщених санвузлів як правило кріпилися до сталевих куточків, якщо труби проходили по стіні, або до сталевих муфтам, якщо труби проходили через стіну санвузла або ванної кімнати. Відстань між осями фиттингов (куточків або муфт) для настінного монтажу змішувача мало становити 150 мм, а ще більшість користувачів чомусь хотіли (та й зараз хочуть), щоб змішувач був прикріплений на стіні рівно, а не з нахилом вліво або вправо. Щоб хоч якось задовольнити два цих вимоги були придумані ексцентрики. Але радянські ексцентрики відрізняються від ексцентриків змішувачів сучасних моделей. Виглядають старі ексцентрики так:

ексцентрики радянських настінних змішувачів

При установці радянських змішувачів використовувалася тільки лляна сантехнічна підмотка. Перед тім як закручувати ексцентрик в куточок або муфту, на ексцентрик спочатку одягалася накидна гайка для установки змішувача, потім декоративний екран (див. Фото), після цього на різьблення ексцентрика намотувалася підмотка. Щоб такий змішувач дійсно виглядав настінним, доводилося наносити спочатку 3-4 сантиметровий шар штукатурки, а потім закладаті стіну кахельною плиткою, якщо труби були прокладені по стіні. Зі змішувачами, прикрученими до муфтам, було трохи простіше, але і вони часто стирчали з стіни на кілька сантиметрів, щоб не наносити на всю стіну товстий шар штукатурки, доводилося знімати змішувач, відкручувати муфти, вкорочувати труби і за новою нарізати різьблення для кріплення муфт ― теж не цукор. У будинках старої постойки і зараз можна зустріти такі змішувачі, встановлені таким чином, альо частіше водопровідні труби, прокладені по стіні, так і залишалися незакритими. Проте змішувачі раніше своє завдання виконують, тобто воду змішують, ну а естетика ніколи не була сильним місцем радянського дизайну.

В цілому (точніше в розібраному вигляді) настінний радянський змішувач для ванн і суміщених санвузлів з золотниковим перемикачем душа виглядає так:

пристрій радянського настінного змішувача для ванн і суміщених санвузлів з золотниковим перемикачем душа

 

 

 

Пристрій радянського настінного змішувача для ванн:

1. Гумові прокладки.

Встановлюються між корпусом змішувача і ексцентриками (на даній фотографії не показані, див. Верхню фотографію) для забезпечення герметичності з'єднання єднання.

2. Корпус змішувача.

В боковини корпусу вкручуються кран-букси, гумові прокладки кран-букс повинні щільно примикати до сідел змішувача, коли вентилі закриті. Іноді для забезпечення щільного прилягання гумової прокладки до сідла, сідла доводитися шліфувати.

3. Кран-букси.

У радянські змішувачі встановлювалися черв'ячні кран-букси старої моделі, але при бажанні їх можна замінити на черв'ячні кран-букси нових моделей або навіть на керамічні кран-букси. Пристрій і принцип роботи кран-букс викладені окремо.

4. Рукоятки (ручки, маховики).

Рукоятки одягаються на поворотний шток кран-букс. Для кріплення ручок на кран-буксах використовуються

5. Гвинти.

Гвинти закручуються і викручуються простою викруткою.

6. Заглушки гвинтів.

Заглушки, крім поліпшення загального естетичного вигляду змішувача, ще й позначають вид води. На вентиль з гарячою водою ставитися червона заглушка на вентиль з холодною водою ― блакитна або синя. Якщо заглушки були при складанні змішувача переплутані недбайливим сантехніком, то їх нескладно поміняти.

7. Поворотний вилив (носик) змішувача.

Для того, щоб вода не протікала в місці стіки, використовується гумова прокладка (див. На Фото). Для стійкого положення виливу при поворотах використовується пластикова прокладка (на фотографії позначена жовтим кольором). Для кріплення виливу до корпусу змішувача використовується

7 (1). Фіксуюча гайка.

Іноді гайка при тривалій експлуатації розкручується, але її нескладно підкрутити гайковим або розвідним ключем. Якщо вода протікає в місці кріплення виливу до корпусу змішувача, то це можна поправити.

Золотниковий перемикач між душем і зливом складається з декількох деталей. За формою і складом ці деталі можуть відрізнятися від наведених на фотографії, але як правило у всіх змішувачах з золотниковим перемикачем є

8. Золотник.

Народна мудрість стверджує, що малий золотник та дорогий, але в даному випадку це не так. Доріг не золотник, а послуги сантехніка, усуває проблеми, пов'язані з золотником. Щоб золотник щільно перекривав воду і вода текла тільки через вилив або тільки через душову лійку, зверху і знизу золотника є

8 (1). Гумові прокладки.

До золотника прокладки кріпляться

8 (2). Гвинтами.

Гвинти закручуються і викручуються простою викруткою. Щоб зафіксувати золотник використовується

9. Перехідник.

Для того, щоб рухати золотник вгору і вниз, використовується

10. Кривошип.

На штоку кривошипа можуть бути борозенки для гумовіх кілець ущільнювачів (на фотографії не показані), альо ущільнюючих гумовіх кілець може і не бути, тоді використовується нитяною ущільнення (лляна підмотка). У будь-якому випадку для нормальної роботи кривошипа шток повинен бути добре змазаний водостійкою мастилом. А в даному випадку сальник повинен бути щільно набитий мастилом. Для фіксації кріпошіпа використовується

11. Спецвінт.

При установці спецвінта використовується лляна підмотка.

12. Ручка перемикача.

Кріпиться до штоку кривошипа.

13. Гвинтом.

Іноді для поліпшення естетичного вигляду використовується.

14. Декоративна заглушка гвинта.

Альо такий заглушки може і не бути.

16. Накидна гайка гнучкого шланга.

Кріпиться до перехідника (9) змішувача. Щоб на цьому з'єднання єднанні вода не протікала, використовується

15. Гумова прокладка.

Подібним чином гнучкий шланг кріпиться до душової лійці (на фотографії не показана), від тільки гумової прокладки між гайкою шланга і лійкою може не бути

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner