384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Влаштування змішувача, крана. Пристрій змішувача. Будова змішувача

Влаштування змішувача, крана. Пристрій змішувача. Будова змішувача

По-перше, «однорукий» змішувач набагато швидше видає струмінь потрібної температури;
По-друге, він дуже зручний в управлінні. Легким рухом руки ви регулюєте і температуру і натиск подачі води. При цьому одна рука залишається вільною, що в процесі приготування їжі дуже до речі;
По-третє, економічний ― у сенсі ремонтопридатності. Всі завдяки наявності всередині змішувача картриджа, який при необхідності дуже просто змінюється. Установка нового блоку не вимагає особливих навичок і може бути виконана своїми руками.
Рада! І ще трохи про економію. Не скупіться на такий аксесуар, як аератор. Він насичує воду бульбашками повітря, струмінь стає м'яким м'якше і зменшується кількість бризок, альо ця один плюс насадки.

Проходячи через аератор, струмінь стає візуально товщі. Психологічно, це змусить вас зменшити подачу води. Ні мало, ні багато, а за твердженням фахівців, витрата води в середньому зменшується на 30 ― 50%.

 

 

Освоюємо професію сантехніка

Ніщо в цьому світі не вічно і рано чи пізно обладнання все одно виходить з ладу. Що стосовно одноричажних змішувачів, то їх конструкція настільки проста, що для ремонту вам не потрібна допомога сантехніків, виклик яких може розтягнутися на дні, а в деяких випадках і тижня.

Давайте разом розглянємо конструкцію і постараємося ремонт одноважільного змішувача для кухні виконати самостійно.

Ремонт змішувача легко і просто
Ремонт змішувача легко і просто

Подібності та відмінності в пристрої змішувача

Загальна схема або пристрій одноважільного змішувача для кухні, в принципі для однотипних моделей однакова (див.також статтю про змішувачі для кухні). Вона представлена на фото ніжче.

Одноважільний змішувач в деталях
Одноважільний змішувач в деталях

Сантехнічне обладнання складається з:

Важеля (рукоятка змішувача);
Кришки корпусу;
Корпуси змішувача;
Змінного картриджа;
Виливу;
Підведень холодної та гарячої води;
якою фіксуючою скобі;
Іноді в комплекті присутня донний клапан.
Різниця полягає в стилістиці виконання і використовуваної моделі картриджа. Конструктивно вони діляться на ті, в яких використовуються кульові або керамічні кран букси. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Керамічний картридж

В даний час змінні блоки з керамічних пластин по праву завоювали популярність. Їх довговічність і відносно невисока ціна, дозволяють в значній мірі знизити статтю витрати на ремонт сантехнічного обладнання.

Надійність даної конструкції обумовлена тім, що в ній виключається утворення вапняного нальоту. Яким чином? Вапняний наліт може утворитися там, де є контакт з повітрям, силу конструктивної особливості в керамічних картриджах це просто неможливо.

Його робочим органом є три пластини з ідеально гладкою поверхнею. Вони стикаються один з одним на молекулярному рівні, зазор між ними менше молекули води, тобто практично відсутня. Тому жорсткість води жодним чином не може вплинути на працездатність змішувача і за статистикою, термін його служби подвоюється.

Пристрій керамічного картриджа
Пристрій керамічного картриджа

Єдиним недоліком даної моделі є їх чутливість до піску, окалині, які є у водопровідній води і вимагають установки фільтрів грубого очищення.

 

 

 

Кульовий картридж

Назва кран букси визначається формами основних деталей. Регулююча головка являє собою порожнистий куля з трьома отворами.

Він встановлюється в корпус, до якого підводиться холодна і гаряча вода. Ковзання кулі всередині корпусу забезпечується відполірованими поверхнями.

Конструкція кульової моделі
Конструкція кульової моделі

Температура води регулюється зміною положення сфери і відповідно перетином отворів, через які надходить вода. Змішання гарячої та холодної води відбувається всередині кулі, тому ризик появи вапняного нальоту, набагато вище, ніж у керамічних картриджів.

Купуючи кран буксу, зверніть увагу, що вони різняться:

По діаметру (найбільш ходовий Ø 35 і Ø40 мм);
Висотою штока;
Конфігурацією посадочної частини (в ідеалі, прихопіть вийшов з ладу картридж з собою);
Заміна картриджа

З інструментів нам знадобиться: розвідний ключ (шарнірні кліщі), шестигранник, викрутка.

Ремонт починаємо, природно з відключення подачі гарячої та холодної води, запірна арматура є в усіх системах водопостачання (Дізнайтеся тут про ті, як відремонтувати змішувач на кухні);
Виймаємо декоративну заглушку, яка, як правило, служити визначенням гарячої, холодної води;
За допомогою шестикутника викручуємо і послабляємо ручку змішувача і знімаємо її з штока картриджа;
При необхідності, можна застосувати викрутку
При необхідності, можна застосувати викрутку

Декоративну гайку (кришку корпусу) відкручуємо вручну. І вже за допомогою розвідного ключа, викручуємо гайку, яка фіксує картридж в корпусі змішувача;
Виймаємо змінний блок, міняємо його на справний і в зворотному порядку збираємо змішувач. Картридж вставляється у відповідні пазі, за допомогою фіксуючої гайки затискаємо. Накручуємо декоративну гайку, встановлюємо важіль на місце;
Одноважільні змішувачі для кухні ― заміна картриджа
Одноважільні змішувачі для кухні ― заміна картриджа

Детальна відео інструкція про ті, як розібрати змішувач кухонний змішувач, представлена тут

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner