384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як зверни теплу підлогу?!

Як зверни теплу підлогу?!

 

Тепла підлога ― це водяна або електрична система обігріву, встановлена під підлоговим покриттям. У цьому огляді ми розглянємо електричний тепла підлога ― як найбільш простий в установці і найбільш оперативний в обігріві. Нагадаємо, встановлювати водяна тепла підлога від центрального опалення заборонено законом і карається великими штрафами і демонтажем. Це дуже просто обчислюється ЖЕКом за рівнем тиску в мережі.
Теплі підлоги використовують для комфорту, як додатковий обігрів або як основний обігрів. Для комфорту в кабельних системах обігріву використовується потужність до 130 ― 150 Вт / м2, як додатковий обігрів ― 150 ― 180 Вт / м2, а щоб домогтися повного обігріву через підлогу потрібна потужність від 180 Вт (все це пікові потужності для розігріву, споживати такий підлога буде 40 ― 50 Вт / м2) і вище, а площа обігріву повинна становити не менше 60% від загальної площі приміщення. Окремо для балконів і лоджій не менше 180 Вт / м2, а то й 200 Вт, теж саме стосується і підвалів і сирих приміщень.
    Для того щоб розрахувати скільки теплої підлоги потрібно виходите з того: для комфорту встановлюйте тільки там де будете ходити. Для додаткового або повного обігріву чим більше тим краще, велике теплові дзеркало і тепло піднімається рівномірно знизу вгору створює максимальний комфортний і економічний ефект у порівнянні наприклад з конвекторами. Але пам " ятайте не можна розміщувати тепла підлога під ламінат або фрази об'єкти які повністю закривають значно частину підлоги тривалий годину (на ніжках від 5 див. Дозволяється.)

 


Так який електричний тепла підлога вибрати? Який тепла підлога краще?
Для того щоб відповісти на це питання потрібно розібратися конкретно з вашим випадком. Для початку потрібно розглянути які є основні типи теплих підлог на ринку України. На сьогоднішній день найбільш поширеними і перевіреними є два типи теплих підлог (на ринку присутні безліч новинок, альо смороду ще не всі пройшли випробування часом, рекомендую користуватися перевіреними надійними системами): кабельні системи обігріву (одножильні, двожильний тепла підлога, нагрівальний мат, тонкий нагрівальний кабель) і інфрачервоний плівковий тепла підлога.


Класичний нагрівальний кабель (кабельний тепла підлога) буває одножильний (незручний в монтажі, неекономічний ― високе ЕМВ) і двожильний ― більш безпечний і екологічний. Такі віді кабелю вимагають цементно ― піщану стяжку в 3,5 ― 5 див. (Враховуйте плитковий клей і плитку + 2 див.) Якщо у вашому випадку не можна піднімати підлогу рекомендуємо використовувати тонкий нагрівальний кабель або нагрівальний мат (але коштують вони ка мінімум на 30 % дорожче при тому ж ефекті). Такий кабель або мат можна укладати відразу під плитку клей (не допускаючи попадання повітря). Окремо варто згадати про ізоляції дорогі теплі підлоги використовують тефлон, фторполімери, поліестер. Обов'язково повинен бути алюмінієва оплетка, кабель заземлення.
Другий тип електричної теплої підлоги ― інфрачервоний плівковий. Світовим лідером в їх виробництві є Корея і США. У Кореї та Японії ці підлоги можуть застосовуватися дуже широко вже давно. Цей тип підлоги досить потужний як для комфортного обігріву так і для опалення через пів ― 220 Вт / м2 (альо це пікова потужність, він споживає в середньому 35 Вт / м2), температура нагріву до 45 градусів. Такий тип підлоги рекомендується використовувати під лінолеум, ламінат або ковролін (килим), він не вимагає при цьому ніяких стяжок, просто кладеться під підлогове покриття, він тонкий, не піднімає підлогу. Можна використовувати і під плитку, але тут потрібно буде робити заливку в 2-3 - див. Не рекомендується використовувати цей тип у вологих приміщеннях і там де можна пролити велику кількість води (ванна ітп.). Тут потрібно ручна ізоляція, а в кабельних системах вся ізоляція і її перевірка проходити на підприємствах виробників.

 


Тепер ми вже знаємо дещо, що про теплих підлогах і можемо підібрати конкретно під свій приватний будинок або квартиру. Для першого поверху пікова потужність повинна становити не менше 150 Вт / м2 у незалежності від типу кімнати. Для ванної кімнати або вологого приміщення це повинно бути також 150 Вт / м2 в незалежності від поверху. Другий поверх і вище для комфортно обігріву використовується 130 Вт / м2 (за типами обігріву залежно від мети дивись статтю на початку). У ванній потрібно використовувати тільки кабельні системи обігріву з гарною ізоляцією!
Тепер потрібно визначитися який саме підлога вибрати під різний тип покриття: плитка, ламінат, лінолеум, ковролін.
  Тепла підлога під ламінат. Звичайно під ламінат (як і лінолеум і ковролін) можна використовувати і кабельні системи, але це менш зручно і досить затратно. Значно простіше і дешевше скористатися плівковим інфрачервоним теплою підлогою, який якраз і існує для ціх цілей.
Тепла підлога під лінолеум. У випадку з лінолеумом діють всі ті ж правила що і з ламінатом, тільки поверх плівки (між лінолеумом і інфрачервоної плівкою) слід покласти тонку фанеру 3-5 мм. Вона буде грати роль захисту і теплонакопичувачів.

Як встановити теплу підлогу своїми руками.


  Тепла підлога під ковролін (килимок), аналогічна ситуація що і з лінолеумом. Але пам " ятайте чим тонше ворс, тим краще, грубі килими для цих цілей не підходять.
Чи можливо зробити монтаж теплої підлоги своїми руками? Відповідь ― так, можливо, для цього потрібно бути електриком відповідної категорії (інші не допускатися).
Для початку переконайтеся в тому, що теплоізоляції підлоги достатня, щоб запобігти значним тепловтрати. Це особливо важливо для першого поверху. Добре коли на підлозі першого поверху засипаний керамзит (або щось подібне), дуже вітається використання пінополістиролу (для підлог, щільність 35 кг / м2, чим товще можете собі дозволити тим краще). На утеплену поверхня робиться тонка вирівнюється стяжка. Для іншого поверху і вище все можна зробити по мінімуму, або обійтися без теплоізоляції.
  Монтаж нагрівального мату своїми руками. Після утеплення підлоги очистіть його від бруду і пилу, розстеліть мат по підлозі. Якщо потрібно повернути або розгорнути мат просто розріжте сіточку не зачіпаючи кабель! Кабель теплої підлоги, будь то мат або щось інше, пошкоджувати можна, ні сам кабель не ізоляцію, після монтажу ходити дуже акуратно, при кладці плитки стежити, що б не було пробоїв. Якщо щось таке виявлене такий кабельний підлогу вже використовувати не можна ― він небезпечний! Далі холодний кінець (силовий кабель, що не гріючий) приєднують до терморегулятора за інструкцією. Датчик температури підлоги розміщується в гофре між витками кабелю посередині, на відстані 50 см від краю стіни. Гофра винна буті замуфтірована і вести прямо до терморегулятора (розміщують в канавці стіни і підлоги). Не рекомендується розміщувати тепла підлога ближче ніж на 10 см До краю стіни.
Перед заливанням підлоги або кладкою плитки перевірте його роботу, включіть на 1-2 хвилини (не більше!) Ступите стопою, вона чутливіше, тільки відчули, що кабель гріє ― відразу вимикайте.
    Монтаж тонкого нагрівального кабелю в плитковий клей. Все теж саме, що і з матом, тільки попередньо на підлозі потрібно закріпити дюбелями як мінімум дві монтажні стрічки паралельно один до одного або сіточку, також закріплену до підлоги. На все це з рівним кроком у вигляді змійки викладається кабель (зазвичай крок 5 ― 7см). Сильно загинати або затискали кабель можна. Також потрібно пам " ятати про те, що його не можна нахлестивать один на одного, придавлювати.
  Монтаж звичайного нагрівального (більш товстого) кабелю такий же як і тонкого, тільки крок укладання буде 7 ― 15 см, і на нього потрібно зробити заливку в 3,5 ― 5 див. Включати можна тільки через 28 днів.

 


Монтаж своїми руками інфрачервоного плівкового теплої підлоги значно простіше. З приводу теплоізоляції все теж саме, що і з кабелем, тільки під плівку потрібно класти ще й спеціальний Тепловідбивач (наприклад, ламінований фольгированний). Для монтажу під плитку його спочатку покривають армуючої сіточкою, далі в білих НЕ струмопровідних зонах він пробивається разом з сіточкою дюбелями (кріпитися до підлоги). Бажано між шматками плівки залишати 1-1,5 см. Голою стяжки для кращої адгезії. За краях цієї плівки йдуть дві мідні смуги з однієї з сторін її необхідно акуратно припаяти до проводів (одножильний, в середньому перетин 1,5) або приєднати за допомогою спеціальних кліпс + приєднати кабель, далі все це ізолюєте бітумної стрічкою, а поверх додатково спеціальною липкою стрічкою (уважно переконайтеся в надійності ізоляції, а також в цілісності і не пошкодженості плівки). Інший кінець смуги не потрібно ні до чого приєднувати, просто так само ретельно заізолювати. Один шматок плівки не повинний перевищувати 8 погонних метрів в довжину. Між собою шматки з'єднання єднуватися все по одній стороні паралельним з'єднання єднанням. Далі від самого ближнього шматка йдуть дроти до терморегулятора і підключатися. Термодатчик ховається під саму плівку (під карбон в окремій канавці, бажано в гофре). Далі плівка заливається 2-3 див. Стяжкою.
Монтаж інфрачервоної плівки під ламінат лінолеум або ковролін. Все теж саме, тільки не потрібно поверх настилати сітку і кріпити дюбелями. Вітається використання гідроізоляційної плівки поверх інфрачервоної. Якщо використовуєте ламінат то просто після укладання інфрачервоної плівки кладете ламінат, якщо лінолеум або ковролін, додатково покладіть під них тонку фанерку 3-5 мм. Вона буде грати роль теплонакопичувачів і захисту від механічних пошкоджень.

 


  Терморегулятори з датчиками статі підходять до всіх видів підлог. Розрізняють механічні, електронні (Не програмовані, смороду як механічні, тільки з дисплеєм) і програмовані тижневі ― дозволяють налаштовувати режим роботи теплої підлоги і додатково економити 30% електроенергії. Їли у вас площа до 5 м2 ― беріть механічний або електронний, якщо більше ― програмований. Деякі терморегулятори мають датчик температури підлоги і повітря, з датчиком повітря варто брати тоді, коли ви хочете мати опалення через підлогу.

Обов'язково поставите хороші автом, стати підключіть до заземлення і поставте ПЗВ!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner