Застосування сучасних керамічних обігрівачів

Керамічні обігрівачі: призначення, застосування в побуті, на виробництві, у сфері обслуговування
Підвищити на кілька градусів температуру в квартирі панельної багатоповерхівки, стати головним акцентом системи опалення в приватному будинку, обігріти величезна складської приміщення або кімнату високої вологості – з усіма завданнями впораються сучасні керамічні обігрівачі. Ці пристрої невибагливі до догляду, не вимагають додаткових витрат для установки, так і в сервісному обслуговуванні не будуть потребувати за умови правильної експлуатації.
Застосування в побуті
По зручності використання і ефективності керамічні опалювальні прилади перевершують масляні радіатори та тепловентилятори. Конвектори містять безліч керамічних пластин, стикованих в єдине полотно. Цей блок набагато продуктивніше, ніж монолітний нагрівач. Невелика температура роботи пристрою не дозволить обпектися при випадковому торканні, тому прилад можна встановлювати в будь-якій кімнаті (в дитячій, спальні тощо). На споживчому ринку величезний асортимент обладнання даного типу, оснащеного модулями захисту від перегріву, таймерами, блоками дистанційного управління тощо.
Обігрівачі, в основі яких лежить принцип інфрачервоного випромінювання, стали більш популярні своїх попередників. У побуті вони часто використовуються для обігріву не тільки критих приміщень, але і будов на свіжому повітрі. Для домашнього використання підходять прилади з довжиною хвилі діапазону 5-10мкм (температура робочого процесу 100-600°C).
Існують моделі керамічних обігрівачів, розроблених спеціально для ванних кімнат. Ці прилади безпечні та ефективні. Компактний корпус містить лицьову ІК керамічну плиту і терморегулятор. З тильної сторони пристрою зосереджений повітрозабірник. Встановити обігрівач можна на підлозі або на стіні. Передня панель може бути будь-якого кольору і фактури, аж до дзеркального напилення.
Застосування на виробництві
До даної категорії відносяться електрообігрівачі керамічного типу з излучаемыми хвилями 25-560мкм. При цьому нагрівальний елемент розжарюється до 500-900°C. Устаткування застосовується у великих приміщеннях: складах, у цехах, інших виробничих масштабних кімнатах. Для рівномірного обігріву великого простору паралельно підключають кілька променевих джерел теплової енергії.
Для невеликих комерційних приміщень, майстерень, складів, віддалених гаражів, куди провести електрику немає можливості, підійдуть газові керамічні обігрівачі. Джерело енергії для нагнітача – газовий балон будь-якого обсягу. Пропан/бутан подається по шлангу до пальника, де відбувається його без полум'я згоряння на керамічній панелі. Подібні пристрої менш ефективні, ніж електричні обігрівачі.
Застосування в сфері обслуговування
Модною тенденцією сучасності стали відкриті тераси кафе, лаунж-барів і ресторанів. Зігріти відвідувачів дозволяють компактні ІЧ обігрівачі, встановлені прямо над столиками. Випромінювання від них направлено локально, нагріває предмети в зоні дії, а не повітряні маси. Постійного функціонування не заважають пориви вітру або перепади кліматичних показників – обігрівач стабільно працює в незалежності від пори року.
Нововведенням у використанні електричних керамічних джерел теплової енергії є застосування в саунах і лазнях. У конструкцію приладу входить інфрачервона лампа, відбивач і терморегулятор. Випромінювач (лампа і відбивач) з допомогою термостійкого кабелю з'єднуються з пультом управління, через який здійснюється контроль температурного режиму. Використання подібних приладів дозволяє економити на 40-80% електроенергії, у порівнянні з електричною піччю для лазні. Також відвідування парильні не викличе фізіологічних розладів (головних болів), адже склад повітря залишається незмінним, кисень не вигорає, відсутній неприємний запах гару. Обігрів парилень подібним чином дозволяє швидко досягти робочої температури і підтримувати її стабільні показники. ІЧ обігрівачі також підходять для домашніх міні-саун.
Великі і потужні ІЧ обігрівачі встановлюють на станціях метро, на перонах вокзалів, на високих залах очікування, на стадіонах. Обладнання зручно тим, що може поглинає чітко встановлені зони м'яким теплом, подібним сонячної енергії.
Сучасні керамічні обігрівачі можна встановлювати горизонтально і вертикально, під кутом або перпендикулярно підлозі. Немає ризику, що виллється нагрівається рідина або розпечене масло. У приладах немає тендітних рухомих елементів або мастила. У наш час це самий безпечний і високопродуктивний метод генерування теплової енергії.