384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як перетворити будь-який пристрій тепла в економний обігрівач

Як перетворити будь-який пристрій тепла в економний обігрівач

 

Як перетворити будь-який пристрій тепла в економний обігрівач

З наближенням зими основне завдання всіх господарів ― зберегти в будинку затишок і комфортний мікроклімат при мінімально можливих фінансових витратах. Щоб зберегти енергоресурси багато хто переходити на альтернативні методи опалення, переобладнують сучасні газові котли на твердопаливні пристрою. А що робити мешканцям квартир, де передбачено центральне опалення, мерзнути в очікуванні опалювального сезону або вибрати економний обігрівач?
Найчастіше вибір робиться на користь електрообігрівачів, які рясніють розмаїттям форм, конструктивного наповнення, відрізняються експлуатаційними витратами. Це самий виправданий, з точки зору економічності, спосіб організації додаткового опалення.
Залежно від способу теплопередачі обігрівачі бувають:
 Променисті (випромінюючі). В основі їх функціонування лежить принцип ІЧ випромінювання. Тепло розповсюджується шляхом проникнення в предмети інтер'єру єру, стіни, підлога, а вже після ― в повітря. Це найпродуктивніший метод генерації теплової енергії. До подібних пристроїв відносяться ІЧ-панелі, тепловипромінюючі дзеркала.
 Конвективні. Прилади використовують принцип конвекції, нагріваючи потоки повітря. Цю категорію очолюють електричні конвектори, калорифери, тепловентилятори. Відмінно підходять для обігріву дач, гаражів, приміщень без підведених опалювальних систем.
 Комбіновані. Це звичайні масляні радіатори. Тепло генерується за допомогою розігріву масла всередині корпусу пристрою. Прилади можуть оснащуватися вмонтованими вентиляторами, мати функцію турбонаддуву. Використовуються тільки в якості додаткового джерела тепла.
Будь-який пристрій в невмілих руках може стати причиною непоправних ситуацій. Неправильне поводження з обладнанням призводить до колосальних грошових витрат. Експлуатація не по інструкції може викликати необхідність заміни дорогих конструктивних елементів або купівлю нового обладнання.
Кілька порад, як перетворити сучасні обігрівачі в економні прилади

 


• встановлювати прилади з механізмом обдування тільки в місцях з безперешкодним надходженням повітряних потоків;
• пам " ятайте, що тепле повітря прагне вгору, тому при монтуванні конвекторів вибирайте місця в плінтусів, знизу стіни, ближче до підлогового покриття;
• варто усунути щілини у віконних отворах, встановити теплоізоляцію на двері та вікна;
• використовувати обігрівачі відповідно до інструкції;
• не накривати пристрою тканиною, не захаращувати шлях прямування теплових променів предметами меблів, габаритними об'єктами. Більшість обігрівачів не використовують для просушування одягу, що виникає конденсат може пошкодити тендітні елементи напруження;
• підбирати побутові прилади з оптимальними технічними параметрами. Наприклад, при установці стельових ІК панелей варто врахувати висоту стель і підібрати пристрої з потрібною довгої хвилі.
• краще купувати обігрівачі з вбудованими термостатами і датчиками відстеження стану. Пристрій подібного типу буде підтримувати задану температуру і автоматично вимикатися при досягненні потрібного показника.
• при відкритих вікнах раціонально використовувати тільки теплові завіси, встановлені над отворами. Вони зігрівають надходять потоки, що не випалюючи при цьому кисень. Провітрювання кімнат краще проводити перед початком обігріву.
• потужність приладу повинна відповідати розмірам приміщення. Для обігріву всього простору іноді потрібно встановлювати 2 і більше обігрівачів. При установці промєневих приладів є золоте правило ― краще декілька малопотужних пристроїв, ніж одне потужне. Прогріти приміщення швидко і безпечно дозволять декілька приладів, встановлених по периметру кімнати.
• при використанні обладнання на відкритому повітрі потрібно подбати про захист нагрівального елементу від прямого попадання води і перепадів температури. Навіть ІЧ-панелі будуть споживати більше електрики, піддаючись різким холодним поривів вітру.
• пристрої з захисними решітками необхідно ретельно очищати від пилу і забруднень. Дрібна сіточка на багатьох обігрівачах часто забивається і заважає безперешкодному проходженню повітря. Накопичення пилу на нагрівальних елементів вигоряє і є причиною неприємного запаху. Ретельний догляд за обладнання дозволить у рази знизити ризик його поломки.
Не варто вважати економними пристрої, вартість яких приємно радує. Так, це економічно вигідно для сімейного бюджету, але перші рахунки за електрику покажуть справжню економічність приладу. Дорозі придбання окупити себе в рази вже на перших стадіях використання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner