Керамічні обігрівачі: особливості установки

Керамічні обігрівачі: особливості установки
Щоб приміщення було повністю прогріте, не залишалося затінених ділянок і протягів, важливо правильно встановити джерела тепла. Поняття «керамічний обігрівач» може ставитися не тільки до звичайних конвекційним систем з керамічними пластинами замість нагрівача, а й до сучасних опалювальним панелям, випромінювання тепла в яких відбувається за допомогою електромагнітного поля.
При установці варто враховувати загальні правила:
• Кріпити корпус потрібно тільки через готові відчини, матеріал підвісу не повинен торкатися нагрівального елементу.
• Встановлення обігрівачів заборонена поблизу вибухонебезпечних об'єктів.
• До завершення процесу монтажу заборонено включати прилад.
• Для установки в приміщеннях високої вологості (в саунах, лазнях, ваннах і т. д.) потрібні тільки спеціальні моделі, адаптовані до подібних умов.
• Рекомендовано зміщувати обігрівальні панелі трохи вбік, не прямо над місцями перебування людей (над столом, диваном, спальним місцем).
• Для житлових приміщень потрібно використовувати прилади потужністю не більше 0.8 кВт.
• Мінімальна відстань між корпусом джерела тепла і настановної поверхнею ― 3-6мм.
• Ефективність панелей інфрачервоного випромінювання знижується на 30%, якщо їх монтувати на стіну.
• Робоча поверхня випромінювача нагрівається до 200 ° C, варто виключити можливість доступу до приладу в активному режимі роботи.
• Для максимальної ефективності роботи ІК панелей на вулиці, під корпус стоїть підкласти теплоізоляційний матеріал (наприклад, фольгу).
Установка ІК обігрівачів
Вони бувають декількох видів: стельові, підлогові і настінні. Прямо з конвеєра виробництва прилади надходять з усіма необхідними кріпленнями і отворами для монтування.
Перший етап установки ― вибір місця. Джерело тепла повинний знаходитися у віддаленості від постійного місця перебування людини. Близьке розташування променисте обігрівача призведе до швидкої стомлюваності, перегріву і сонливості. Оптимальне місце ― у зоні вікна (біля карниза). Так вирішуються відразу дві проблеми: поруч з надходженням холодного повітря і подалі від людини.
Другий етап ― вибір точки кріплення. В інструкції до побутових приладів вказані параметри потужності, вага конструкції, рекомендована відстань до голови найвищої людини в приміщенні.
В основному, щоб зафіксувати джерело тепла, досить прикріпити до стіни або стельового перекриття два гаки або кронштейна і навісити корпус обігрівача. Якщо обладнання потрібно монтувати на гіпсокартонну конструкцію, попередньо варто закласти опорний брус або закріпити наскрізні гаки в стелю.
Кронштейни з комплекту використовують при встановленні обігрівача в приміщеннях з стелями бетонної основи і висотою не більше 3м. Кріплення здійснюється до стелі за допомогою дюбель-цвяхів.
У приміщеннях з дерев'яна яним або пластиковим високою стелею використовуються підвіси (ланцюжки і троси). Відстань від голови людини до ДВК панелей повинна бути не менше 50см. Від підлоги висота установки ― мінімум 2,5 м.
У виробничих приміщеннях встановлювати ІЧ обігрівачі варто особливо уважно. Кілька приладів ні в якому разі не можна підключати до одного джерела мережі. Усі одиниці з променистими нагрівачами повинні працювати паралельно. Для запобігання перевантажень, щоб уникнути переустановлення систем електропостачання мережі слід зробити окремий прилад-автомат в розподільному щитку.
З підлоговими приладами проблем не виникає: їх встановлюють на телескопічні стійки, висоту яких можна регулювати самостійно.
Монтаж керамічних обігрівачів конвекторного типу
Це побутове обладнання в основу роботи бере процес конвекції, а значити встановлюватися винне в нижній частині простору, де скупчуються холодні потоки повітря.
Установка починається з попереднього вибору місця. І настінні керамічні обігрівачі, і підлогові повинні знаходитися від підлоги не ближче 15 см (нижня кромка корпусу), від стін або предметів інтер'єру єру ― на 25см, над верхньою кромкою корпусу на 45 см ніяких об'єктів.
Якщо потрібно сховати джерело тепла під вікно, краще вибрати плінтусний невисокий обігрівач. Великий джерело тепла із закритим верхом буде перегріватися, спрацює захист і відбудеться автоматичне відключення пристрою.
Підлогові обігрівачі потрібно встановити на стійки з коліщатками (поставляються в комплекті) і переміщати в потрібне місце кімнати. Накривати верх приладу не можна ні в якому разі, щоб уникнути перегріву. Конвекційне обладнання швидко забруднюється, тому варто частіше протирати панелі від пилу, всередині (де є доступ) обробляти пилососом.