Які обігрівачі краще для приватного будинку?! Огляд

Які обігрівачі краще для приватного будинку?
Питання якісного опалення приватних котеджів завжди хвилювало власників такого майна. Тут немає центральних опалювальних комунікацій, організацію теплового обладнання потрібно проводити ретельно і продумано. Вирішити, який обігрівач краще підійде для таких цілей, потрібно керуючись знаннями про методи формування і випромінювання теплової енергії.
Принципи обігріву:
- конвективний;
- тепло-променевої (інфрачервоний);
- комбінований.
Прилади конвективного обігріву
Конвективні прилади підходять для обігріву приміщень, мінімально обставлених меблями. До обігрівача повинен бути вільний доступ повітря, адже саме він є основним носієм тепла. Теплі повітряні маси передають енергію предметів і людині, а холодні потоки безперешкодно і безперервно надходять до нагрівального елементу. Конвектори встановлюють під віконними отворами, щоб блокувати протяг. Не варто розміщувати прилади під сильно широкими підвіконнями, щоб не змінювати траєкторію висхідних потоків повітря.
Щоб не вносить жорсткий дисонанс в картину інтер'єру, варто підбирати конвектори однакової кольорової палітри з меблями. Кількість опалювальних пристроїв, їх потужність залежить від квадратури і планування приміщення. Найвідоміші виробники конвекторів: Siemens, Voilant, Stiebel Eltron, Zass Integral (Німеччина), Dimplex (Англія), Nobo Electro (Норвегія), Atlantic, Thermor, Noirot (Франція), НовоВятка (Росія), BALLU (Швеція).
Тепло-променеві пристрої
Щоб мінімізувати витрати на установку датчиків температури в кожному куточку будинку, потрібно відразу умовно поділити приміщення на дільниці і обігріти кожен з них інфрачервоними обігрівачами. Вони передають тепло безпосередньо предметів у кімнаті, а вже ті діляться теплом з повітрям.
Типи тепло-променевих приладів для дому:
· лампові. Залежно від особливостей нагрівального елемента вони бувають кварцові, карбонові та галогенові. У вакуумній заповнених інертними газами колбі розміщена спіраль накалювання, яка при розігріві виділяє промені ІНФРАЧЕРВОНОГО спектру. Вмонтований відбивач чітко спрямовує потоки тепла в потрібне русло, рівномірно розподіляє по опроміненої поверхні.
· плівкові. Листами спеціальної фактури вистилають підлогу, стелю, стіни. На підлозі спочатку нагрівається сама плівка, потім підлогове покриття (ламінат, лінолеум, цементна стяжка), конвективним методом тепло піднімається вгору і частково ІЧ промені спрямовуються в предмети меблів. В стельових плівкових пристроях вся теплова енергія поширюється довгохвильовим випромінюванням (конвекційні потоки незначні).
Обігрівачі комбінованого типу
До них відносяться пристрої, у яких використовується і принцип конвекції, і метод променевого поширення тепла. При цьому не обов'язково встановлювати їх у повній відповідності з правилами монтажу конвекторів, повітряні потоки невимушено потрапляють всередину обладнання.
До комбінованим обігрівачів відносяться:
- керамічні панелі;
- микатермические пристрою;
- біо-конвектори.
Сучасні керамічні панелі, микатермические обігрівачі випромінюють теплові хвилі, не містять вентиляторів, нагнітають повітря, але в їх конструкціях є спеціальні повітрозабірники для пасивної конвекції повітряних потоків. Біо-конвектори оснащені двома повітряними камерами, що дозволяє вдвічі підвищити тепловіддачу і швидкодію пристрою.
Простіше і ефективніше організувати опалення за допомогою променевих обігрівачів. Вони невибагливі до установки, обігрівають потрібну зону, мають низькі втрати тепла. Карбонові обігрівачі поворотного типу можуть опалювати велике приміщення, при мінімальних витратах електроенергії. Більше того, є можливість вибрати опалювальний прилад, що задовольняє ергономічні вимоги та стильове рішення інтер'єру.
Кращий обігрівач: непримітний аксесуар або яскравий акцент стилю?
Обігрівачі, які використовуються кілька десятиліть тому, не залучали зовнішнім виглядом. Їх хотілося швидше заховати в шафу або комору після використання. Вони захаращували проходи, постійно заважали під ногами. Сучасні моделі опалювального обладнання дивують різноманітністю фактур, орнаментів і вишуканістю ліній. Існують компактні і мобільні пристрої, легко транспортуються у дорожній сумці або авто, оснащуються телескопічними стійками для регулювання висоти, керамічні обігрівачі містять змінні фронтальні панелі з натурального або штучного каменю.
Кращим обігрівачем може стати непомітний прилад, захований в нішу стіни або шафи, пристрій з'єднаний орнаментом і фактурою зі стіною. Є моделі, які сміливо зіграють на контрастах, і візьмуть на себе роль не тільки довговічного джерела тепла, але і яскравого акценту в строгому інтер'єрі. Керамічні барвисті панелі прикрасять нудні монотонні кольори кімнати, а дзеркальні обігрівачі для ванної візуально розширять простір. При цьому обладнання беззаперечно виконає основні функції – якісний і рівномірний обігрів приміщення.
Краще всього підбирати джерело тепла за призначенням опалювального приміщення. Для строгих кабінетів, офісів, залів засідання підійдуть пристрою спокійною палітри, не відволікають від важливої роботи (безшумні, не видають світіння). Для будинку теж краще використовувати ІЧ обігрівачі, колір і кольоровість оформлення – справа смаку кожного господаря. Для використання на вулиці варто віддати перевагу більш потужним пристроїв з приємним зовнішнім виглядом.