Найкращі обігрівачі та конвектори. Огляд

Кращі обігрівачі: розстановка пріоритетів
Зігрітися в міжсезоння, огорнути будинок додатковим теплом під час опалювального сезону дозволять якісні джерела тепла ― електричні обігрівачі. У кожної людини свої пріоритети: одним в першу чергу важлива ціна, іншим ― ефективність теплообміну і швидкість прогріву, комусь не маловажно енергоспоживання приладу. Складно сказати однозначно, який обігрівач краще. Потрібно об'єднання єктивно зіставити всі плюси і недоліки кожного виду опалювальних пристроїв і вибрати найбільш підходящу модель для конкретного приміщення.
Масляний радіатор ― кращий за ціною
Цей прилад є невибагливим в обслуговуванні, розпечене масло знаходиться в герметичному термостійкий корпусі, що виключає можливість виникнення пожеж. Добре зберігає тепло навіть після відключення. Висока тепловіддача секцій радіатора дозволяє застосовувати пристрій у приватних будинках, на дачі в будь-який час року, не виключаючи можливість експлуатації в сильні морози. Обігрівач масляного типу ― це підлогові моделі, переміщати які можна за допомогою знімних коліщаток.
Конструкція радіатора гранично проста, не містить дорогих компонентів (наприклад, сенсорних панелей). Вартість приладів залежить від кількості секцій, потужності та оснащеності обладнання додатковими датчиками.
Тепловентилятор ― найкраще рішення для швидкого зігріву
Це пристрій (у народі просто «ветродуйка») дозволяє швидко прогріти повітряні маси в приміщенні. Прилад простий в експлуатації і дуже компактний. Його можна встановити в будь-якому приміщенні, на предмети меблів, на підлогу або вікно. Тепловентилятор дозволить швидко зігріти змерзлі частини тіла, але не підходить для тривалої експлуатації, оскільки сушити повітря.
Під впливом пристрою нагріте повітря швидко циркулює в приміщенні, передає тепло навколишніх предметів і людей. Тільки прямий потік тепла може швидко зігріти, віддалені ділянки прогріваються повільно.
Інфрачервоний обігрівач ― безшумний помічник у формуванні сприятливого мікроклімату
Це найпрогресивніші пристрою в сфері теплових комунікацій. Їх робота абсолютно безшумна, вони не видають яскраве світіння, нагрівальні елементи надійно огороджені від контакту з тілом людини, навіть випадкові дотики не стануть причиною глибоких опіків. Тепло проникає в предмети меблів, підлога, стіни, стеля допомогою електромагнітних хвиль певної довжини.
ІЧ-обігрівачі не тільки формують комфортний мікроклімат в приміщенні, але і підтримують його на стабільному рівні. Вони мають низьке енергоспоживання, тривалий ресурс роботи і необмежені можливості у використанні.
Електрокамін ― найкраща імітація справжнього полум'я
Для справжніх цінителів оригінального дизайну розроблені електрокаміни. Вони абсолютно не рентабельні, з точки зору економії енергії, та й тепловіддача від них мінімальна. Подібне обладнання є кращою альтернативою громіздкому пічному обладнанню, встановити яке в міську квартиру дуже проблематично, а іноді просто неможливо.
Конвектори ― кращі з точки зору безпеки
Конструкція приладу передбачає повну ізоляцію високотемпературних елементів від контакту з навколишніми предметами. Устаткування подібного типу не має відкритого полум'я, холодне повітря безперервно надходить до нагрівального модуля і безперешкодно циркулює по опалювального приміщення.
Конвектори бувають різних розмірів і форм, їх встановлюють на стіни, інтегрують у плінтуса, підлогове покриття або віконні рами (обігрівачі-молдинги). Подібні джерела тепла можуть бути незалежним засобами генерації теплової енергії або доповнювати вже існуючі системи обігріву.
2 Кращий обігрівач: рекомендації по місцю установки
Всі хочуть жити в теплі, оточити себе і близьких комфортну температурою в будь-який час року і при цьому не нашкодити здоров'ю. Після ретельного вибору обігрівача з потрібними технічними параметрами виникає необхідність правильної установки обладнання. Краще джерело тепла ― це прилад, що гармонійно вписується в інтер'єр, не волають нездужання в постояльців приміщення.
Горду назву «кращий» (з погляду незмінності фізіології) може носити обладнання, яке:
а) не змінює вміст вологи в повітрі (не сушити повітря);
b) не спалює кисень;
c) не піднімає пилюку;
d) м яко огортає тіло людини теплом, хвилі якого не проникають глибоко в тканини, не змінюють молекулярний склад білкових з'єднання єднань.
Перші три пункти забезпечуються конструктивними складовими обігрівачів, а останній безпосередньо залежить від правильності монтування аксесуара генерації теплової енергії.
Кращий обігрівач ― той, який ненав'язливо дарує тепло
Чітке дотримання інструкції з установки, правильний вибір потужності обладнання, раціонально розрахована висота монтування дозволить внести в будинок комфорт і тепло, непомітно для оточуючих. Сучасні безшумні обігрівачі можуть не потрапляти в поле зору мешканців квартири, видавати себе тільки м'яка яким теплом, що виходить від них.
Стельові пристрої, встановлені вірно, не стануть причиною теплового удару в результаті перегріву тіла людини. Траєкторію випромінювання від обігрівачів подібного типу потрібно трохи зміщувати убік від спальних місць, програмувати автоматичне відключення при досягненні певних температурних показників.
Найбільш практичні і безпечні плівкові обігрівачі. Їх встановлюють у підлогове покриття, на стіни або стелю. Самий відчутний результат від «статі з підігрівом». За допомогою подібних пристосувань створюються теплі зони (килимки), опалюються віддалені від батарей кути і стіни.
Щоб внести в приміщення незвичайність і яскравість, використовують обігрівачі-картини. Місце їх встановлення ― середина стіни. Оскільки тепло від них поширюють ІК хвилі, розміщувати полотна потрібно на певній відстані від предметів інтер'єру єру. Потужність обігрівача і довжина хвиль повинна бути пропорційна висоті установки. Неправильно скоригований кут дії променів знизить ефективність обігріву.
3. Які обігрівачі краще для приватного будинку?
Питання якісного опалення приватних котеджів завжди хвилювало власників подібного майна. Тут немає центральних опалювальних комунікацій, організацію теплового обладнання потрібно проводити ретельно і продумано. Вирішити, який обігрівач краще підійде для подібних цілей, потрібно керуючись знаннями про методи формування і випромінювання теплової енергії.
Принципи обігріву:
• конвективний;
• тепло-променевої (інфрачервоний);
• комбінований.
Прилади конвективного обігріву
Конвективні прилади підходять для обігріву приміщень, мінімально обставлених меблями. До обігрівача повинен бути вільний доступ повітря, адже саме він є основним носієм тепла. Теплі повітряні маси передають енергію предметів і людині, а холодні потоки безперешкодно і безперервно надходять до нагрівального елементу. Конвектори встановлюють під віконними прорізами, щоб блокувати протяг. Не варто розміщувати прилади під сильно широкими підвіконнями, щоб не змінювати траєкторію висхідних потоків повітря.
Щоб не вносити жорстку дисонанс в картину інтер'єру єру, варто підбирати конвектори однаковою кольорової палітри з меблями. Кількість опалювальних пристроїв, їх потужність залежить від квадратури і планування приміщення. Найвідоміші виробники конвекторів: Siemens, Voilant, Stiebel Eltron, Zass Integral (Німеччина), Dimplex (Англія), Nobo Electro (Норвегія), Atlantic, Thermor, Noirot (Франція), Нововятка (Росія), BALLU (Швеція).
Тепло-променеві пристрої
Щоб мінімізувати витрати на установку датчиків температури в кожному куточку будинку, потрібно відразу умовно поділити приміщення на дільниці і обігріти кожен з них інфрачервоними обігрівачами. Вони передають тепло безпосередньо предметів у кімнаті, а вже ті діляться теплом з повітрям.
Тіпі тепло-промєневих приладів для дому:
• лампові. Залежно від особливостей нагрівального елементу смороду бувають кварцові, карбонові і галогенні. У вакуумній або заповненої інертними газами колбі розміщена спіраль розжарення, яка при розігріві виділяє промені ДВК спектру. Вмонтований відбивач чітко спрямовує потоки тепла в потрібне русло, рівномірно розподіляє по опроміненої поверхні.
• плівкові. Листами спеціальної фактури вистилають підлогу, стелю, стіни. На підлозі спочатку нагрівається сама плівка, потім підлогове покриття (ламінат, лінолеум, цементна стяжка), конвективним методом тепло піднімається вгору і частково ІЧ промені спрямовуються в предмети меблів. У стельових плівкових пристроях вся теплова енергія поширюється довгохвильовим випромінюванням (конвекційні потоки незначні).
Обігрівачі комбінованого типу
До них відносяться пристрої, у яких використовується і принцип конвекції, і метод променевого поширення тепла. При цьому не обов'язково встановлювати їх у повній відповідності з правилами монтажу конвекторів, повітряні потоки невимушено потрапляють всередину обладнання.
До комбінованих обігрівачів відносяться:
• керамічні панелі;
• мікатерміческіе пристрої;
• біо-конвектори.
Сучасні керамічні панелі, мікатерміческіе обігрівачі випромінюють теплові хвилі, не містять вентиляторів, що нагнітають повітря, але в їх конструкціях є спеціальні повітрозабірники для пасивної конвекції повітряних потоків. Біо-конвектори оснащені двома повітряними камерами, що дозволяє вдвічі підвищити тепловіддачу і швидкодію пристрою.
Найпростіше і ефективніше організувати опалення за допомогою промєневих обігрівачів. Вони невибагливі до установки, обігрівають потрібну зону, мають низькі втрати тепла. Карбонові обігрівачі поворотного типу можуть опалювати велике приміщення, при мінімальних витратах електроенергії. Більше того, є можливість вибрати опалювальний прилад, що задовольняє ергономічні вимоги і стильове рішення інтер'єру єру.
4. Кращий обігрівач: непримітний аксесуар або яскравий акцент стилю?
Обігрівачі, використовувані кілька десятиліть тому, не привертали зовнішнім поглядом. Їх хотілося швидше заховати в шафу або комори після використання. Вони захаращували проходи, постійно заважали під ногами. Сучасні моделі опалювального обладнання дивують різноманітністю фактур, орнаментів і вишуканістю ліній. Існують компактні і мобільні пристрої, легко транспортуються у дорожній сумці або авто, оснащуються телескопічними стійками для регулювання висоти, керамічні обігрівачі містять змінні фронтальні панелі з натурального або штучного каменю.
Кращим обігрівачем може стати непомітний прилад, захований в нішу стіни або шафі, пристрій зливається орнаментом і фактурою зі стіною. Є моделі, які сміливо зіграють на контрастах, і візьмуть на себе роль не тільки довговічного джерела тепла, але і яскравого акценту в строгому інтер'єрі єрі. Керамічні барвисті панелі прикрасять нудні монотонні кольори кімнати, а дзеркальні обігрівачі для ванної візуально розширять простір. При цьому обладнання беззаперечно виконає основні функції ― якісний і рівномірний обігрів приміщення.
Найкраще підбирати джерело тепла за призначенням опалювального приміщення. Для строгих кабінетів, офісів і залів засідання підійдуть пристрої спокійній палітри, не відволікатися від важливої роботи (безшумні, не видає світіння). Для дому теж краще використовувати ІЧ обігрівачі, колір і барвистість оформлення ― справа смаку кожного господаря. Для використання на вулиці варто віддати перевагу більш потужним пристроям з приємним зовнішнім поглядом.