Плівковий обігрівач: інноваційна тенденція підвищення комфорту
Плівковий обігрівач: інноваційна тенденція підвищення комфорту
Утеплення будинків зсередини і зовні, встановлення герметичних вікон і дверей з декількома контурами теплоізоляції не можуть забезпечити комфортний мікроклімат в приміщенні. З приходом зими актуальним стає питання організації додаткових джерел обігріву. Ноу-хау в цій галузі ― плівкові обігрівачі. Це самі еластичні та гнучкі опалювальні аксесуари, установка яких під силу будь-якому господареві. Подібні обігрівачі мають тривалий ресурс придатності, оскільки не містять тендітних, чутливих елементів.
Типи плівкових обігрівачів по місцю монтажу:
1. Настінні (обігрівачі-панно, обігрівачі-картини). Вони практичні і зручні. Розмістити їх можна в будь-якій частині кімнати (головне не сідає і не спиратися ліктем), де виключається можливість механічного пошкодження контактів. Нагрівачі плівки надійно ізольовані від попадання вологи, тому обладнання застосовують навіть у ванних і душових кімнатах.
2. Підлогові. Їх часто називають «Тепла підлога». Конструктивно обладнання являє собою два шарі ламінації, розділених термостійкою плівкою з великою кількістю волокон-провідників. Вступник струм перетвориться в теплову енергію, за принципом конвекції і ІЧ випромінювання передається на предмети приміщення. Підлоговий тип обігрівачів менш ефективний, ніж наступна категорія.
3. Стельові. Конструктивно вони ідентичні з підлоговими плівковими обігрівачами. Різниця ховається в методах розповсюдження тепла. Розігріті волокна відразу випромінюють хвилі інфрачервоного спектру, глибоко проникаючі в стіни, меблі в зоні дії джерела тепла.
2 Принцип дії плівкових джерел тепла
Сучасні плівкові обігрівачі ― це один з найбільш доступних методів відтворення природного теплообміну. В основі їх роботи лежить метод інфрачервоного випромінювання, який дозволяє генерувати тепло, подібне сонячного.
Конструктивно плівкові джерела теплової енергії ― це спеціальна тришарова лавсанова плівка. Струмопровідним елементом виступає захищена від вологи резистивна прошарок волокон. Металеві нитки несприйнятливі до впливу вологи, оскільки покриті надійним кулею ламінації. Наступний шар ― фольга-відбивач, для корекції напрямку ІК хвиль. Загальна товщина конструкції ― не більше 1.5 мм.
Алгоритм роботи плівкових опалювальних пристроїв
Через нагрівальний елемент проходити струм. Нагрітий до температури 45-90 ° C резистивний компонент починає формувати хвилі інфрачервоного спектру (довжина променів 9,4 мкм). Фольга відображає їх і чітко спрямовує на предмети в зоні дії плівки. Промені досягають об'єктів в кімнаті, і вже зі стін, підлоги, меблів або тіла людини тепло потрапляє в повітряний простір.
Підлогові плівкові обігрівачі для поширення тепла також використовують принцип конвекції, ніж кардинально відрізняються від стельових і настінних побратимів.
3 Переваги плівкових обігрівачів
Про популярність даного устаткування говорити його ціна. Парадокс маркетингу ― чим більше охочих придбати продукцію, тим вище стає вартість. Зараз діапазон цін в Україні на настінні моделі 200-500грн.
Попит на товар підвищується з кожним днем. Цьому сприяють такі плюси плівковою конструкції:
• нешкідливість для здоров'я. При активній роботі нагрівача не відбувається спалювання кисню;
• простота установки. Тепло-випромінюючої плівкою вистилають підлогове або стельове покриття, а обігрівачі-панно просто вішають на стіну;
• тривала придатність приладу. У ньому немає швидкозношуваних компонентів. Середній термін служби обігрівача в цілому ― 50тис годин;
• економічність в плані споживання енергії. Пристрій потужністю 500Вт здатне швидко обігріти приміщення, не поступаючись ефективністю 2кВт обігрівачам конвекційного типу;
• повна пожежобезпечність. Панель пристрою прогрівається до заданої температури, відключається при досягненні зазначеного параметра. Обігрівач не містить легкозаймистих наповнювачів;
• елегантний зовнішній вигляд;
• безшумність, відсутність світіння.
Достаток фактур обігрівачів-панно порадує споживачів строкатістю і різноманітністю. Можна знайте моделі з ніжними мотивами, зображенням водної стихії або лісу. Для кожної кімнати є можливість придбати найбільш гармонійний за зовнішніми даними обігрівач. Еластичні плівки легко транспортуються і зберігаються, для цього достатня скрутити їх в негабаритний рулон.
Важливим плюсом плівкових пристроїв є їх водонепроникність. Навіть використання в приміщеннях високої вологості і пароутворення не зашкодить тепло-випромінюючий шар. Пристрої огорнуть м'яка яким теплом ванну кімнату, не вплинуть на склад повітря в медичних кабінетах.