384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як встановити теплу підлогу своїми руками

Як встановити теплу підлогу своїми руками

 

Як встановити теплу підлогу своїми руками

 

Домашній затишок у всіх асоціюється з теплом і приємним мікрокліматом. Нікому не хочеться відчувати холод у квартирі або на дачі в осінню негоду, зимову холоднечу чи весняну ожеледицю. Обігріти будь-яке приміщення, не нашкодивши здоров'ю мешканців, допоможе сучасний тепла підлога. Це система обігріву, що працює від електрики. На відміну від бюджетних обігрівачів і поширених конвекційних пристроїв, тепла підлога не містить відкритих нагрівальних елементів, не сушить повітря, не впливає на кількість кисню в ньому, не піднімає осіли частинки пилу.

Перш, ніж приступити до монтажу теплої підлоги, варто вибрати його різновид. Існує дві категорії таких опалювальних систем:

 • підлога, утеплений допомогою самостійної укладання нагрівального елемента (кабелю);
 • готові нагрівальні мати (тонка шарувата сітка з вже зафіксованим кабелем і термоізоляцією)

 

Монтаж системи обігріву на основі простого кабелю

 

Попередній етап – підготовка інструментів і робочої поверхні. Знадобляться молоток, зубило, ножиці по металу, дорожня лінійка, дюбель-цвяхи, перфоратор. Варто запастися цементом, піском або вже готовою сумішшю для заливки підлогового покриття.

 1. Встановити терморегулятор: в стіні на висоті 50 см-1м пробити отвір для фіксації блоку управління. Від розподільного щитка до цього місця варто провести кабель живлення (заземлення, фаза і нуль).
 2. До підлогового покриття виконати неглибоку шовчик. В ній фіксуються дві трубки із пластмаси, однією з яких пускають силові дроти нагрівального елемента, а по другий провід температурного датчика.
 3. Підготувати основу для фіксації нагрівального кабелю: вирівняти поверхню підлоги, стіни по периметру підстави проклеїти демпферної стрічкою, укласти теплоізоляційний шар не тонше 2см. Розподілити арматурну сітку або монтажну стрічку з кроком 0,5 м.
 4. Зафіксувати нагрівальний кабель. Він укладається змійкою з плавними поворотними переходами, без різких вигинів і переломів.
 5. До блоку термостата протягнути силові дроти, подбавши про те, щоб сполучна муфта була надійно схована в бетонній стяжці.
 6. Встановити датчик температури опалювальної системи підлогового типу. Провід пристрою повинен протягиваться між сегментами нагрівального кабелю на 0,5 – 1м від стіни. Кінець трубки з проводом датчика закривається ізолентою, щоб в неї не потрапляли компоненти розчину.
 7. Перевірити опір нагрівального елемента за допомогою тестера. Відхилення від норми має бути в межах, вказаних в технічній документації (не більше 10%).
 8. Залити підлогу цементно-піщаною сумішшю. При наявності багатошарової теплоізоляції підлоги товщина стяжки повинна бути мінімум 5см, а в підлоговому покритті з твердою основою – 3см.
 9. Останній етап – підключення нагрівального кабелю до мережі. На тильній стороні термостата через гвинтові з'єднання підвести дроти живлення і дроти від температурного датчика. Замикає ланцюжок сполук електропроводка, подпитывающая всю систему.

 

 

 

 

 

Установка теплових матів

 

Технологія монтажу подібного матеріалу майже ідентична установки нагрівального кабелю. Різниця лише в більш зручному розташуванні нагрівального кабелю, зафіксованого на термоізоляційної панелі. Потрібно ретельно вирівняти бетонну чорнова підлога, укласти теплової мат, покрити його плитковим клеєм і постелити лицьове покриття.

Існує питання встановлення кабельного теплої підлоги "за і проти"

Невелику штрабу для датчика температури треба вирізати не тільки стіни, але і частково на поверхні підлоги. Необхідність подібних маніпуляцій викликана меншою товщиною підлоги (на 1-1,5 см менше, ніж при кабельної укладанні), в якому застосовується теплової мат.

Теплові панелі містять захисну клейку стрічку на нижній стороні. Необхідно стрічку відірвати і розкачати нагрівальний рулон по всьому периметру кімнати. Клейкий шар дозволить надійно зафіксувати пристрій обігріву, виключити зміщення сегментів нагрівача.

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner