384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Установка стрижневого теплої підлоги своїми руками

Установка стрижневого теплої підлоги своїми руками

 

Установка стрижневого теплої підлоги своїми руками

 

 

    Тепла підлога стрижневого типу – це унікальна розробка у сфері теплопостачання і розвитку енергозберігаючих пристроїв. Нагрівальні елементи з міцного матеріалу на основі карбону, срібла і графіту витримують великі навантаження, мають тривалий ресурс роботи. Гнучкі стрижні об'єднані в еластичний термомат певної ширини (стандарт – 83 см). Тепло поширюється безліччю стрижнів, які розподілені за двома струмопровідних шин, в них струм перетворюється в теплову енергію.

 

 

 

Як встановити подібне опалювальне диво-пристрій?

 

Тепла підлога, робота якого заснована на нагріванні стрижнів, відноситься до саморегульованої системи опалення. Для його безперебійного функціонування необхідний термостат, який буде контролювати нагрів системи, її автоматичне відключення/включення при досягненні встановлених параметрів. Стрижневий карбоновий мат може служити основним джерелом тепла або стати гармонійним доповненням існуючих систем опалення.

Довжина теплового підлоги при послідовному підключенні аркушів не повинна перевищувати 25 м, а при паралельному з'єднанні матів є необмеженою. Мати стрижневого типу монтуються в тонку стяжку, товщина якої не перевищує 3 см, або клей під плитку. Стрижневий підлогу продається у вигляді готового комплекту, в який входять рулон карбонового мата потрібної довжини, гофрована трубка для ізоляції температурного датчика, з'єднувальні кабелі, комплект монтажних аксесуарів. При формуванні нестандартних і складних систем теплої підлоги можуть знадобитися додаткові комплектуючі (термонасадкові трубки, сполучні гільзи, заглушки тощо)

 

 

 

Перед початком укладання стрижневого мата необхідно додатково придбати тепловідбивний матеріал і терморегулятор. Відображає підкладка знижує втрати тепла і підвищує продуктивність системи, мінімізує вартість експлуатації. В якості підкладки можна використовувати будь-який матеріал, покритий поліпропіленової або лавсановій плівкою, тільки не алюмінієву фольгу. Вибір терморегуляторів повинен базуватися на врахуванні максимальної споживаної потужності системою теплої підлоги. Якщо передбачається використання вбудованих терморегуляторів, важливо придбати монтажні коробки. Є можливість купити терморегулятори з двома датчиками температури на кожен канал регулювання. Для захисту даних механізмів при монтажі використовуються гофровані трубки з заглушками і металевими зондами. Подібна конструкція дозволить провести заміну датчика при поломці без демонтажу всього підлогового покриття.

Окремою темою варто стяжка підлоги, це не таке просте питання, як здається.

 

 

Алгоритм монтування стрижневого теплої підлоги

 

 

 

  1. Вибрати місце і встановити терморегулятор. Найзручніше розмістити пристрій біля вимикача. У приміщеннях з високою вологістю модуль терморегулятора краще винести за межі кімнати або помістити в вологозахисну коробку.
  2. На підготовлену поверхню (рівну, без тріщин і западин) вистилають теплоізоляційний матеріал, що зупиняє тепло на трьох шляхах його прямування: теплопровідність, випромінювання, конвекція. Пол повинен бути чистим, з однаковою товщиною стяжки, щоб прогрів здійснювався рівномірно. Товщину шару теплоізоляції слід підбирати з урахуванням особливостей приміщення, яке знаходиться знизу: якщо це опалювальна квартира, вистачить тонкого рулонного теплоізолятора, якщо під вами підвальне приміщення, потрібні будуть товсті плити мінеральної вати, полістиролу і т. д. Щоб уникнути утворення щілин уздовж стін проклеюють демпферну стрічку. Укладати ізоляційні полотна стоїть без зазорів, впритул притискати листи один до одного, при необхідності стики проклеїти скотчем.
  3. Взяти рулон теплового мата, провести розмітку, укласти пластини в потрібному напрямку. Варіацій розташування теплових листів безліч: можна спроектувати окремі теплові зони або рівномірно розподілити підігрів по всьому периметру кімнати. Теплові мати не повинні стикатися зі стінами, їх розташування повинне бути не ближче 15-20см до плінтусів. Неприпустимо перетинання і зіткнення гріючих стрижнів. Розкочувати стрижневий рулон потрібно починати від стіни з розташованим терморегулятором.
  4. У поворотних місцях в тепловому мате потрібно розрізати між двома стрижнями посередині з'єднувальний провід, провернути рулон на 180проі розкачати його в потрібному напрямку. Для укладання теплої підлоги без використання маніпуляцій з поворотами і зигзагами поставляються вже розрізані мати потрібної довжини.
  5. Розмістивши стрижневі смуги на поверхні, необхідно зафіксувати їх скотчем один до одного і утеплювальної основі. У термоизоляционном матеріалі в шаховому порядку вирізати невеликі віконця для міцної стикування стяжки або плиткового клею з чорновою підлогою.
  6. Провести електричне підключення теплої підлоги. В місцях розрізу з'єднувального проводу зачистити ізоляцію, оголений провідник вставити конектор, який поставляється в комплекті. За допомогою плоскогубців або кліщів затиснути з'єднання, перевірити на міцність. Другий провід також зачистити, надіти термоусадочну трубку, вставити у вільний контакт коннектора, затиснути. За допомогою будівельного фена прогріти трубку, поки вона щільно не обожмет з'єднання. Так варто зібрати всю схему. Струмоведучі проводи, які не використовуються треба заізолювати кінцевими заглушками (поставляються в комплекті).
  7. Встановити термодатчик. Бажано виконувати приховану установку в штробу в стяжці. Укладається гофрошланг, у нього датчик, дроти заводяться на терморегулятор. До потрібне клем терморегуляторного модуля також виводяться живлять дроти від стрижневих матів.
  8. Пробне підключення до мережі повинен проводити спеціаліст-електрик. Прогрів смуг варто перевіряти при температурі не вище 30про С.
  9. Провести фінішну обробку підлогового покриття. Саме раціональне використання стрижневого теплої підлоги – укладання під плитку. Після установки теплових листів покрити їх клеєм (товщина шару не більше 2 см), покласти плитку. Для економії грошей можна замість клею під плитку використовувати стяжку.
  10. Перше включення обігріву можливо тільки після повного висихання стяжки або клею. Це виключити ймовірність порушення ізоляції і виникнення короткого замикання, попередить утворення тріщин в стяжці під впливом штучного підігріву.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner