384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Самостійна установка теплої підлоги без електрика

Самостійна установка теплої підлоги без електрика

 

Самостійна установка теплої підлоги без електрика

 

Будь-яка модель теплового обладнання комплектується детальною інструкцією по застосуванню. Ретельно вивчивши додається документ, можна легко впоратися із завданням самостійної установки теплої підлоги. Люди, які жодного разу не зіштовхуються з підключенням струмопровідних елементів, повинні сподіватися тільки на допомогу фахівців! Людина, яка знає заходи безпеки при поводженні з електроприладами, у якого є в розпорядженні нормативна література, зможе розрахувати необхідну кількість кабелю та скласти схему підключення. Для підстраховки можна, безумовно, проконсультуватися з електриком.

Роблячи монтаж теплої підлоги потрібно враховувати типи укладання нагрівального кабелю!

Щоб правильно підключити тепла підлога харчування, важливо розрахувати довжину дроти для підключення нагрівальних елементів до терморегулятора, а від нього до лічильника. Для електричних теплових матів заборонено пряме підключення до розетки. Підключення системи можливо тільки через модуль терморегулятора.

 

 

Загальна довжина теплового кабелю, необхідний крок укладання підбирається у відповідності з розрахунками тепловтрат конкретного приміщення. Розрахунок матеріалів можна зробити з готовим таблиць виробників теплового обладнання.

Після обчислень отриманої потужності варто перевірити, чи зможе система енергопостачання витримати подібне навантаження. Якщо електричний введення недостатній, потрібно встановити відповідні запобіжники.

Особливу увагу варто приділити підключення терморегуляторів. Даний модуль є серцем системи теплої підлоги. Терморегулятори бувають механічні, електронні та сучасні інтелектуальні пристрої, які здатні підтримувати запрограмовану температуру. Схема підключення підлоги до терморегулятора часто зображена на корпусі приладу. Зв'язок даного модуля з мережею може бути безпосередньою (від щитка напруги) або через звичайну розетку.

 

 

 

 

 

Пряме підключення регулятора температури до електрощитка вимагає додаткової установки автоматичного вимикача, який відключить/увімкне пристрій при скачках напруги. При підключенні терморегулятора до розетки варто взяти до уваги всі прилади, що підключаються до неї, не створювати колосальне навантаження.

До всіх моделей теплої підлоги підходять будь-які терморегулятори. Головне – максимальний споживаний струм підлогового обігріву повинен відповідати максимальному пропускного струму регулятора. При купівлі терморегулятора комплекті поставляються клеми, датчик температури, інструкція з встановлення і монтажна коробка.

Встановлення терморегулятора зводиться до формування поглиблення в стіні, фіксації монтажної коробки і підводці до пристрою проводів живлення і системи теплої підлоги, температурного датчика. У системах теплої підлоги нагрівальні елементи містять дроти з кольоровим маркуванням: білий, чорний або коричневий – фаза, синій – нуль, зелений або жовтий – заземлення. Мережеві дроти не завжди промарковані, знайти істину допоможе індикаторна викрутка (на ній спалахує діод, якщо металевий наконечник контактує з фазою).

 

 

 

Алгоритм підключення теплої підлоги до електрики

 

 

  1. Всі роботи проводити при відключеному електроживленні! Мережеві дроти (220В) підключити до контактів терморегулятора. Як правило, маркування контактів вказана на боковій панелі пристрою. У відповідності з маркуванням підключити фазу і нуль.
  2. До наступній парі контактів підключити дроти нагрівального кабелю, суворо дотримуючись полярності.
  3. Підключити термодатчик до решти «гнізд».
  4. Перевірити справність підключення: включити пристрій, виставивши мінімальну температуру прогріву, перевести показники до максимуму. Клацання замкненою ланцюга повідомить про правильність підключення.

 

 

 

 

 

Схема підключення може трохи відрізнятися від наведеного алгоритму, в залежності від виду регулятора температури. Помилки не буде, якщо керуватися схематичними підказками, зазначеними на корпусі регулятора.

Процес підключення до мережі залежить також від виду електричного статі. Особливості конекту диктує тип нагрівального елемента – або двожильний одножильний кабель використовується в нагрівальних секціях. Двожильний кабель складається з 3 проводів: фаза (коричневий або білий), нуль (синій), земля (зелений, жовтий). Він підключається до пристрою регулювання температури за основною схемою, при цьому «земля» від нагрівального елемента і «нуль» з мережі підключаються до одного гнізда.

Одножильний кабель містить тільки один струмопровідний компонент і один провід заземлення. Дроти з ізоляцією білого кольору (струмопровідні) підключаються до терморегулятора за вказаним алгоритмом, а обидва кінці заземлення і «нуль» мережі живлення фіксуються в одному гнізді.

В кожній кімнаті повинен встановлюватися незалежний терморегулятор. Навіть, якщо приміщення поділено символічної перегородкою, краще встановити регулятор температури для кожної гілки теплої підлоги.

Важливо пам'ятати, підключення підлоги до мережі передує перевірка кабелів і проводів спеціальними приладами. Вимірювання проходять у декілька етапів:

  • За допомогою мультиметра потрібно виконати вимірювання опору нагрівальних матів на виході кабелю живлення. Допустимі відхилення 5-10% від заявлених виробником.
  • Мегаомметр дозволить обчислити опір ізоляції нагрівального листа. Результат повинен бути не менше 10МОм.

Після виконання опоряджувальних робіт або заливки стяжки перевірку кабелів варто повторити. Результати вимірювань не повинні сильно відрізнятися від початкових, ідеально, якщо вони збігаються.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner