Установка стрижневого теплої підлоги своїми руками

Установка стрижневого теплої підлоги своїми руками
Тепла підлога стрижневого типу ― це унікальна розробка у сфері теплопостачання і розвитку енергозберігаючих пристроїв. Нагрівальні елементи з міцного матеріалу на основі карбону, срібла і графіту витримують великі навантаження, мають тривалий ресурс роботи. Гнучкі стрижні об єднані в еластичний термомат певної ширини (стандарт ― 83 см). Тепло розповсюджується безліччю стрижнів, які розподілені по двох струмопровідних шин, в них струм перетворюється в теплову енергію.
Як встановити подібне опалювальне диво-пристрій?
Тепла підлога, робота якого заснована на нагріванні стрижнів, відноситься до саморегулюючим системі опалення. Для його безперебійного функціонування необхідний термостат, який контролюватиме нагрів системи, її автоматичне відключення / включення при досягненні встановлених параметрів. Стрижневий карбоновий мат може служити основним джерелом тепла або стати гармонійним доповненням існуючих систем опалення.
В деревяному будинку монтаж, навіть, звичайної теплої підлоги має свої особливості.
Довжина теплового статі при послідовному підключенні листів не повинна перевищувати 25 м, а при паралельному з'єднання єднанні матів є необмеженою. Мати стрижневого типу монтуються в тонку стяжку, товщина якої не перевищує 3 см, або на клей під плитку. Стрижневий підлогу продається у вигляді готового комплекту, до якого входять рулон карбонового мату потрібної довжини, гофрована трубка для ізоляції температурного датчика, сполучні кабелі, комплект монтажних аксесуарів. При формуванні нестандартних і складних систем теплої підлоги можуть знадобитися додаткові комплектуючі (термонасадкові трубки, з'єднання єднувальні гільзи, заглушки і т. д.)
Перед початком укладання стрижневого мату необхідно додатково придбати тепловідбивний матеріал і терморегулятор. Відбиваюча підкладка знижує втрати тепла і підвищує продуктивність системи, мінімізує вартість експлуатації. В якості підкладки можна використовувати будь-який матеріал, покрить поліпропіленової або лавсановій плівкою, тільки не алюмінієву фольгу. Вибір терморегуляторів повинний базуватися на обліку максимальної споживаної потужності системою теплої підлоги. Якщо передбачається використання вбудовуваних терморегуляторів, важливо придбати монтажні коробки. Є можливість купити терморегулятори з двома датчиками температури на кожний канал регулювання. Для захисту даних механізмів при монтажі використовуються гофровані трубки із заглушками і металевими зондами. Подібна конструкція дозволить провести заміну датчика при поломці без демонтажу всього підлогового покриття.
Алгоритм монтування стрижневого теплої підлоги
1. Вибрати місце і встановити терморегулятор. Найзручніше розмістити пристрій біля вимикача. У приміщеннях з високою вологістю модуль терморегулятора краще винести за межі кімнати або помістити під вологозахисну коробку.
2. На підготовлену поверхню (рівну, без тріщин і западин) вистилають теплоізоляційний матеріал, який зупиняє тепло на трьох шляхах його прямування: теплопровідність, випромінювання, конвекція. Пол повинен бути чистимо, з однаковою товщиною стяжки, щоб прогрів здійснювався рівномірно. Товщину шару теплоізоляції слід підбирати з урахуванням особливостей приміщення, яке знаходиться знизу: якщо це опалювальна квартира, вистачить тонкого рулонного утеплювача, якщо під вами підвальне приміщення, потрібні будуть товсті плити мінеральної вати, полістиролу і т. д. Щоб уникнути утворення щілин уздовж стін проклеюють демпферну стрічку. Укладати ізоляційні полотна стоїть без зазорів, впритул притискати листи один до одного, при необхідності стіки проклеїти скотчем.
3. Взяти рулон теплового мату, провести розмітку, укласти пластини в потрібному напрямку. Варіацій розташування теплових листів безліч: можна спроектувати окремі теплові зони або рівномірно розподілити підігрів по всьому периметру кімнати. Теплові мати не повинні стикатися зі стінами, їхнє розташування повинне бути не ближче 15-20см до плінтусів. Неприпустимо перетин і зіткнення гріючих стрижнів. Розгортати стрижневий рулон потрібно починати від стіни з розташованим терморегулятором.
4. У поворотних місцях в тепловому мате потрібно розрізати між двома стрижнями посередині з'єднання єднувальний провід, провернути рулон на 180о розгортати його в потрібному напрямку. Для укладання теплої підлоги без використання маніпуляцій з поворотами і зигзагами поставляються вже розрізані мати потрібної довжини.
5. Розмістивши стрижневі смуги на поверхні, необхідно зафіксувати їх скотчем один до одного і утеплювальної основі. У термоізоляційному матеріалі в шаховому порядку вирізати невеликі віконця для міцної стикування стяжки або плиткового клею з чорновою підлогою.
6. Провести електричне підключення теплої підлоги. У місцях розрізу з'єднання єднувального проводу зачистити ізоляцію, оголень провідник вставити у коннектор, який поставляється в комплекті. За допомогою пасатижів або кліщів затиснути з'єднання єднання, перевірити на міцність. Другий провід також зачистити, надіти термоусадочну трубку, вставити у вільний контакт коннектора, затиснути. За допомогою будівельного фена прогріти трубку, поки вона щільно НЕ обожмет з'єднання єднання. Так варто зібрати всю схему. Струмопровідні проводи, які не використовуються потрібно заізолювати кінцевими заглушками (поставляються в комплекті).
7. Встановити термодатчик. Бажано виконувати приховану установку в штробу в стягуванні. Укладається гофрошланг, у нього датчик, проводь заводяться на терморегулятор. До потрібним клем терморегуляторного модуля також виводяться живлять дроти від стрижневих матів.
8. Пробне підключення до мережі повинен проводити фахівець-електрик. Прогрів смуг варто перевіряти за температури не вище 30о С.
9. Провести фінішну обробку підлогового покриття. Найраціональніше використання стрижневого теплої підлоги ― укладання під плитку. Після установки теплових листів покрити їх клеєм (товщина шару не більше 2 см), укласти плитку. Для економії грошей можна замість клею під плитку використовувати стяжку.
10. Перше включення обігріву можливо тільки після повного висихання стяжки або клею. Це виключити ймовірність порушення ізоляції і виникнення короткого замикання, попередить утворення тріщин в стягуванні під впливом штучного підігріву.