Монтаж теплої підлоги своїми руками: що для цього потрібно

Монтаж теплої підлоги своїми руками: що для цього потрібно
Сучасні системи підлогового обігріву радують споживачів простотою установки і доступністю комплектуючих. Можна придбати вже готові до установки теплові мати, провести самостійну установку плівкового обігрівача під підлогове покриття або виконати весь комплекс робіт, починаючи з обробки чорнової підлоги і закінчуючи фінішній стяжкою власноруч покладеного нагрівального кабелю.
Необхідний інструментарій
Для успіху в монтажі теплового статі з «нуля» знадобляться витратні матеріали та спеціальні інструменти:
• Тепла підлога (автономний нагрівальний кабель, розподілений нагрівальний шнур на армованої сітці або нагрівальне полотно).
• Сполучні дроти.
• Коннектори і кріплення.
• Температурний датчик і модуль регулювання, монтажна коробка.
• Пристрій захисного відключення (система УЗО).
• Мідний кабель заземлення.
• Теплоізоляційні матеріали.
• Перфоратор.
• Пасатижі для затиску з'єднання єднань.
У тому числі будматеріали:
штукатурна сітка,
грунтовка,
дюбелі з шайбами або пластикові кліпси,
гофрована трубка із пластику,
алебастр,
цемент,
пісок,
пластифікатори,
фіброволокно,
монтажна стрічка,
зубчастий шпатель,
ємність для замісу розчину.
Найважливіший етап ― підготовка плану монтажу теплового статі. Тут не обійтися без рулетки, олівця і аркуша паперу. Спочатку варто скласти схему розміщення гілок нагрівального кабелю, виконати потрібну підготовку основи (проробити штробу в стіні для термодатчика, врахувати необхідний радіус поворотів кабелю, щоб не пошкодити його струмопровідну серцевину). При складанні плану необхідно пам " ятати, що нагрівальний елемент не повинен проходити в місцях, де будуть стаціонарно встановлені побутові прилади і масивні меблі. Організувати буферну зону без нагрівального кабелю коштує також у місцях, прилеглих до радіаторів централізованого опалення, до інших джерел тепла. Пов'язано це з особливістю нагрівальних елементів: всі вони в одному контурі гріються однаково, при обмеженні поширення тепла дроти перегріваються, швидко зношуються.
Монтуючи теплу підлогу не забувайте про стяжку для теплої підлоги!
Заключний етап підготовки ― формування електричної схеми. Рекомендовано формувати окремі контури теплового статі для кожної кімнати, навіть якщо приміщення розмежовані невеликою перегородкою. При цьому для кожної зони встановлюється окремий терморегулятор та індивідуальний підведення живлення.
Коли план спроектований, розмітку переносять на підлогу за допомогою маркера.