Вивчаємо електричну теплу підлогу, відгуки про різних продуктах і технологію монтажу кабельних, плівкових і матових систем

Вивчаємо електричну теплу підлогу, відгуки про різних продуктах і технологію монтажу кабельних, плівкових і матових систем
Тепла підлога своїми руками електріческійАльтернатівой водяній підлогової системи обігріву є варіант, що працює від електрики, який має допуск до застосування в будь-яких житлових приміщеннях.
За рахунок швидкого нагріву проводів робочий куля виходить на робочу температуру в короткі терміни. А прості і доступні електронні пристрої в змозі як підтримувати задану користувачем інтенсивність інфрачервоного випромінювання, так і динамічно її змінювати.
Сучасний електричний тепла підлога в стані змонтувати своїми руками кожен. Методику встановлення зумовлює вид нагрівального елемента:
кабельний;
сатин;
плівковий.
Кабельні (тільки кабель) «генератори тепла» монтуються в бетонну стяжку, матові (сітка + кабель) ― в основному в плитковий клей. Плівковий ІК-нагрівач встановлюється на вже готову опорну поверхню, найчастіше під ламінат, лінолеум, ковролін.
Створюємо своїми руками кабельний і матовий електричний тепла підлога: послідовність складання
Підібравши нагрівальну установку по розрахованій потужності, слід приступити до формування концепції монтажу. Зазвичай пиріг теплої підлоги складається з наступних шарів (знизу вгору):
теплоізоляція товщиною не менше 20 мм з достатньою механічною міцністю;
гідроізоляція;
чорновий шар стяжки (15-25 мм);
нагрівальний елемент ― кабель або мат;
чистової шар стяжки (30-50 мм);
оздоблювальне підлогове покриття.
Електрична тепла підлога: відгуки покупців і експертовОбичний Кабельний електричний тепла підлога відгуки оцінюють далеко не завжди з позитивного боку. Причина ― істотне зменшення висоти приміщення. Процедура створення утепленого підстави на базі матового матеріалу виглядає простіше і більш технологічні, оскільки мат розрахований на монтаж безпосередньо в плитковий клей. У цьому випадку рівень підлоги зростає несуттєво. Домогтися останнього можна і шляхом застосування спеціального тонкого кабелю «під плитку».
Рекомендована товщина стяжки для теплої водяної підлоги і технологія її виготовлення
Технологія спорудження утепленого основи із застосуванням кабелю:
Очищення і вирівнювання існуючого опорного підстави за допомогою наливної кулі.
«Відв'зв'язування» стяжки від стін. По всьому периметру на стіни необхідно приклеїти теплоізолюючу стрічку шириною 15-20 мм і товщиною ― 0,5-1 мм. Для цієї мети добре підходить полістирол або пенофол.
Укладання листів теплоізоляції. Отримана поверхня повинна бути суцільною, без зазорів і отворів. Як матеріал можна використовувати екструдований пінополістирол, корковий агломерат, пенопропілен.
Установка гідроізоляції. Монтується на всю площу підлоги із заходом на стіни на величину вертикального теплоізоляційного шару.
Заливка чорнового шару стяжки. Матеріалом може служити як спеціальна суміш, так і звичайний піскобетон (не нижче М300).
Перевірка кабелю. Перед тім, як змонтувати матовий теплу підлогу своїми руками або електричний кабель, слід заміряти опір за допомогою мультиметра і порівняти отримане значення з нормативним, зазначеним виробником на муфті і в технічній документації.
Монтаж основних елементів системи. На попередню стягування встановлюються допоміжні пластини (з кроком 0,5-1 м), що фіксують кабель щодо статі, і проводитися укладання дроти з певним кроком (80-150 мм) на відстані від стін ― 50-100 мм і стояків ― 100-150 мм Радіус вигину кабелю рекомендується виконувати не менше 50 мм. Сполучна муфта обов'язково повинна знаходитися в зоні заливки стяжки.
Установка системи управління. У стіні необхідно проштробити паз і почала базуватися монтажну коробку. Між двома секціями покладеного кабелю, в равноотстоящей точці закріпити температурний датчик на довжині 0,5-1 м від периферійного заокруглення. Сенсор в обов'язковому порядку повинний розташовуватися в гофре з заглушкою на торці (такий підхід забезпечить у довготривалій перспективи можливість легкої його заміни).
Тест системи. Приєднавши термостат, слід перевірити працездатність схеми протягом 12-24 годин.
Заливання основного шару бетонної стяжки. При використанні звичайного бетонного складу діють наступні пропорції: 3 частини піску, 1 частина цементу і вода (для отримання в язкої консистенції рідкої сметани). Можливе додавання 5 частин щебеню. При заливанні електричної теплої підлоги багато відгуки рекомендують використовувати пластифікатор (наприклад, клей ПВА в розрахунку 1кг: 1 мішок цементу) з метою забезпечити монолітність кулі (порі сприятимуть перегріву кабелю).
Сушіння. Тривалість ― 24-28 днів!
Установка фінішного покриття. Виробляється кладка плитки або установка підкладки з подальшим формуванням оздоблювального покриття на основі ламінату, лінолеуму або ковроліну.
Відео монтажу теплих електричних підлог із застосуванням кабелю:
Зауваження!
Якщо чорновий шар стяжки не вдається організувати, поверх шару теплоізоляції слід викласти дрібну металеву сітку розміром осередку 30-50 мм, армуючу шар стяжки.
Монтувати своїми руками нагрівальні мати або тонкі кабелі електричної теплої підлоги слід на вже готовий шар стяжки. Фіксувати систему остаточно буде плитковий клей.
Крок між рядками при укладанні кабелю можна розрахувати за формулою: t = 100 * S / L, де S ― величина площі поверхні під укладання теплої підлоги, м2; L ― довжина секції, м.
Технологія та відео процесу установки електричних теплих підлог плівкового типу
Теплі підлоги електричні: відео і опис технології монтажаПленочние ІК нагрівачі поєднують в собі максимальний набір позитивних характеристик: легко монтуються, швидко прогрівають приміщення, економно витрачають електроенергію. Головна перевага ― при використанні в якості фінішного покриття ламінату, лінолеуму, ковроліну та інших швидко монтованих матеріалів система може бути відразу ж введена в експлуатацію.
Технологія монтажу плівкового нагрівача:
Організувати монтажну коробку під установку термостата і проштробити паз в стіні.
Очистити і, при необхідності, вирівняти підлогу.
Укласти теплоізоляцію на основі поліпропіленової або металізованої плівки (алюмінієва фольга не допускається!) Кулею, що відбиває вгору, закривши стіки будівельним скотчем. При формуванні електричного плівкового теплої підлоги відгуки настійно рекомендують оцінити стан підстави. Якщо підлога вологий, варто зробити гідроізоляційний шар за допомогою ПЕТ-плівки, а тільки потім покрити термоізоляцією.
Нарізати смуги нагрівача певної довжини (не більше 10 м), відступивши від стін по 200-300 мм Різати допускається тільки за граничної лінії (штриховий) з подальшою ізоляцією мідних контактів.
Встановити смуги в робочу позицію: мідні шини контактують з термоізоляцією (дивляться вниз), смуга не накладені і не перетинають один одного (відстань між ними ― близько 100 мм).
Закріпити нагрівальні елементи скотчем.
Встановити заклепки на з'єднання єднувальні дроти ― обов'язково під плівкою (смуги з'єднання єднуються паралельно). Конфігурацію заклепок і вид пристосування для їх затиснення визначає конкретний виробник.
З'єднання єднати коннектори з мідними шинами і заізолювати місця з'єднання єднання бітумної стрічкою.
Приєднати установку до термостата. Підключати плівкові теплі підлоги електричні у відео рекомендують тільки після вимірювання опору і замальовки з планом розташування нагрівальних елементів. На цьому етапі також можна оцінити потужність установки, яка повинна бути на 20% нижче максимально можливого навантаження термостата: P = U2 / R, де U ― напуга, 220 В.
Встановити температурний датчик безпосередньо під нагрівальної смугою, бажано в найменш навантаженому місці (дроти можна приховати під теплоізоляцією, після заклеївши скотчем).
Тест системи.
Укладання оздоблювального шару. Встановлюючи ламінат, лінолеум або ковролін, рекомендується гідроізолювати нагрівальні елементи товстим поліетиленом (порядку 80 мкм) або укласти підкладку. Перед тим, як укладати плитку, слід змонтувати поверх плівкового нагрівача сітку, закріпивши її в місцях відсутності смуг.
Споруджуючи електричний тепла підлога на основі плівкових нагрівальних елементів своїми руками, слід мати на увазі:
Порушувати цілісність графітових елементів заборонено!
Монтуючи ламінат або лінолеум, необхідно витримувати зазор між стіною.
Встановлювати смуги під меблями та іншими предметами, особливо при використанні податливого фінішного шару, категорично не рекомендується.
Після укладання плитки заборонено активувати функцію підігріву протягом трьох тижнів.
Аналіз відгуків про системи електричних теплих підлог різних виробників і рекомендації з технології їх монтажу
Великою популярністю серед вітчизняних споживачів користуються продукти фірм Nexans і Devi. В асортименті ― задоволене велика кількість нагрівальних матів і кабелів різної довжини і потужності.
Володар системи «тепла підлога», що встановив комплектуючі фірми Nexans власноруч, залишив на форумах такий коментар:
«Поклав в стяжку кабель TXLP / 2R і встановив терморегулятор OJ Electronics OTN2-1991 ― зв'язку язка швидко прогрівається, але система управління хандра. Повернувши і поставивши 535-й програмований від DEVI ― працює без нарікань ».
Значна кількість позитивних відгуків отримала система вітчизняного електричної теплої підлоги Теплолюкс. Ось що пише один з володарів системи:
«Мати служать ось уже п'ять років. А ось датчик температури прослужив недовго ― через 4 місяці термостат був змінений на аналог від Ensto ».
Серед систем плівкового теплої підлоги грифом «надійно» відзначені продукти фірм Caleo і Calorique. Один із споживачів зіткнувся з такою ситуацією:
«Кабельний підігрів, встановлений в стяжку вісім років тому, наказав довго жити. Нарізав смуги Caleo Line і встановив поверх плитки, зверху ― ламінат. Нагрівається дуже швидко, енергії споживає помітно менше ».