384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Рекомендована товщина стяжки для теплої водяної підлоги і технологія її виготовлення

Рекомендована товщина стяжки для теплої водяної підлоги і технологія її виготовлення

 

Рекомендована товщина стяжки для теплої водяної підлоги і технологія її виготовлення

 

Укладання теплої підлоги в стяжку

 

У сучасному приватному будівництві бетонна заливка покриття відіграє роль не тільки підстави, але і часто бере на себе функції елемента в опалювальних системах. В останньому випадку правильна технологія і дотримання рекомендацій на кожному етапі виконання робіт забезпечують ефективність і, як наслідок, економічність обігріву.

 

Процедура організації бетонної стяжки складається з декількох етапів, найбільш важливі з яких розглянємо нижче.

 

Зміст статті:
Огляд матеріалів для підкладки
Демпферна стрічка та деформаційні шви
Склад розчину для стяжки
Рекомендована товщина стяжки
Технологія заливки
Яка підкладка підходить під водяна тепла підлога?

 

Над цим питанням варто задуматися ще задовго до укладання контурних труб, тому що вірний вибір гарантує максимальну тепловіддачу всієї конструкції. І не потрібно слухати сумнівних експертів на будівельних форумах, які стверджують, що теплоізоляція ― це марна трата коштів і праці, практика переконливо доводити зворотне.

 

Однак не всякий матеріал підійде як підкладка під тепла підлога водяний, на сьогодні найчастіше користуються наступними екземплярами:

пінополістирол;
спінений поліетилен.


Підкладка під тепла підлога водяний

 

Всі вони мають різну товщину і, в основному, покриті фольгою для кращого розподілу тепла. Важливо врахувати, що фольга повинна бути товстою, щоб протистояти лужної реакції цементного розчину. Практично всі виробники наносять на металізоване покриття розмітку, яка полегшує процес укладання труб.

Дещо дорожче, але зате набагато технологічніше, профільні плити з пінополістиролу високої щільності (40 кг / м3). Деталі оснащені замковим з'єднання єднанням, а наявність «бобишек» дозволить швидко і надійно зафіксувати труби. Типова укладання теплої підлоги в стяжку з таким матеріалом має такі переваги:

відсутність термоакустичних швів;
згладжування незначних нерівностей чорнового покриття;
наявність покриття з пароізоляційної плівки;
оптимізація робочих процесів.


Для чого потрібна демпферна стрічка і деформаційний шов?

 

Теплі підлоги водяні: фото процесів монтажаРантовая (демпферна) стрічка виготовляється з спіненого поліетилену на самоклеючій платформі. В середньому товщина матеріалу становить 6-8 мм, а ширина ― 120-180 мм Стрічка потрібна для компенсації температурних розширень стяжки в сезон опалення, також за рахунок неї вдається уникнути утворення теплового моста між кулею бетонного покриття і стінами.

Монтаж демпферного матеріалу здійснюється по всьому периметру приміщення внизу стін, які вже доведені до стану чистової обробки. Стрічка оснащена спеціальним фартухом з ПЕТ-плівки, їм закривається стік між демпфером і теплоізоляцією, щоб під час заливки розчин не затікав у цей проміжок.

Стрижнева тепла підлога під ламінат та відгуки про його ефективність

 

При організації бетонного покриття для гідравлічного обігріву можна випускати з виду такий важливий момент, як деформаційний шов. Зазвичай його роблять:

у приміщеннях зі складною конфігурацією;
якщо довжина стіни перевищує 8 м або ставлення ширини приміщення до його довжини становить менше 1: 4;
під порогом в отворах дверей.


Демпферна стрічка і деформаційний шов у стягуванні для теплих половВисота шва залежить від того, яка планується товщина стяжки теплої водяної підлоги, при цьому слід враховувати, що верхня межа шва повинна перебувати на рівні фінішного покриття. Армуюча сітка, яка укладається на труби, обов'язково переривається в місцях розділових швів.

Допустиме використання еластичного матеріалу для шва, товщина якого становить не менше 10 мм. Альтернативне рішення: скористатися демпферної стрічкою, склеївши два її відрізка.

 

Яким повинен бути склад розчину стяжки для теплої підлогі?

 

Цементно-піщаний розчин ― це традиційна суміш для опалювальних поверхонь. Якщо є можливість, то можна придбати готову суміш, яку зазвичай розвозять в міксерах. Для даного випадку потрібен бетон, марка якого знаходиться в межах 150-300. Вибір повинен відповідати передбачуваним навантаженням, наприклад, М300 підходить для промислових будівель, а М200 ― для житлового будівництва (таблицю марок і класів бетону див. Тут).

У випадку, коли вирішено виготовити суміш самостійно, то класичний варіант являє собою такі пропорції компонентів:

цементу М300 ― 1 частина;
піску фракції 0,8 мм ― 3 частини;
вода ― приблизно 0,8 частин (до отримання рідкої консистенції розчину).
Якщо потрібна більш міцна поверхня, майстри радять брати замість піску гранвідсів дрібної фракції. У цьому випадку пропорції дещо інші: на 1 частину цементу ― 6 частин відсіву.

Щоб стяжка для теплої підлоги та її складу малі еластичну структуру, що важливо при нагріванні поверхні, дуже бажано використання пластифікаторів. Іноді в їхній якості народні умільці вдаються до застосування таких матеріалів, як:

 

клей ПВА з розрахунку 1 кг на мішок цементу;
рідке мило ― 150 г на мішок цементу.
Властивості перерахованих компонентів досить спірні, їх використання було виправдано років 15-20 тому. Сьогоднішні спеціальні пластифікатори ― це складні хімічні розчини за складом, які забезпечують не тільки еластичність бетонного покриття, але і сприяють оптимізації циклу затвердіння.

Для заливки великих площ рекомендується застосування фібри (волокна поліпропілену). Вона добре перемішується і розподіляється по всьому об'єднання об'єму суміші, витрата складає 1 пакет (3 дм) на 20 м2.

 

Яка товщина стяжки рекомендується для теплого водяного статі?

 

Товщина стяжки теплої водяної полаДля бетонних покриттів з гідравлічним обігрівом в житлових будинках загального призначення статичне навантаження розрахована на 2 кН / м2. Це передбачає, що шар розчину над трубами повинен становити не менше 45 мм. Використання армуючої сітки з дроту діаметром 3 мм і осередками 100х100 мм дозволяє зменшити товщину шару на 10-15 мм.

Все ж, якщо враховувати норми СНиП 3.04.01-87, оптимальний розподіл тепла після укладання стандартного водяної теплої підлоги в стяжку забезпечується шаром 65 мм. При цьому не варто забувати, що в цій величині враховується і товщина плитки для підлоги.

 

Фахівці рекомендують дотримуватися наступних співвідношень, де від діаметра труби залежить товщина шару розчину:

 

труба МВ 12 ― 60 мм;
труба МВ 17 ― 65 мм.


Важливо! Оскільки вага всієї бетонної конструкції може становити досить значну масу, близько 150 кг / м², то не зайвим буде дізнатися про здатність перекриття витримувати такі навантаження.

 

Як відбувається укладання теплої підлоги в бетонну стяжку?

Стяжка для теплої підлоги: склад і послідовність робіт

Виконання робіт проводиться за температури 15-20 ° C, система обігріву повинна бути перевірена на герметичність і перебувати під робочим тиском. Підготовлений розчин потрібно використати протягом одного-двох годин. Частину суміші застосовувати на наступний день не можна, навіть якщо вона буде накрита плівкою.

Площа однієї кімнати слід заливати відразу, неприпустимо робити одну половину сьогодні, а другу ― завтра. Перерва в процесі можливий тільки у випадку, коли площини покриття мають різний рівень або робота виконується в різних приміщеннях.

 

Технологія заливки складається з наступних пунктів:

 

відбити горизонтальні лінії на стінах на рівні майбутньої стяжки;
на відстані 0,5 м від стін встановити і зафіксувати маяки для вирівнюючи поверхні, кількість маяків розрахувати за правилом: відстань між ними не повинна перевищувати довжину наявного правила;
нанести розчин на поверхню, починаючи з найдальшого кута;
проводячи правилом з опертям на маяки, вирівняти шар суміші;
контролювати товщину стяжки бетонного теплої водяної підлоги по периметру приміщення;
через кілька днів витягти маяки із шару застиглого бетону і вирівняти залишилися канавки аналогічної сумішшю.


Для запобігання передчасного висихання і появи тріщин перші 2-3 дні після заливки необхідно всю площину змочувати водою кілька разів на день. Потім слід накрити стяжку плівкою на два тижню. Прискорювати процес застигання розчину за допомогою обігріву категорично не можна ― це призводить до тріщин! Остаточне застигання поверхні відбувається через 25-28 днів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner