384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Що краще: тепла підлога водяна або електричний обігрів?

Що краще: тепла підлога водяна або електричний обігрів?

 

Що краще: тепла підлога водяна або електричний обігрів?

 

Тепла підлога яка краще

 

Згадуючи принцип роботи традиційних систем опалення з батареями або конвекторами, можна відзначити їх особливість ― тепле повітря піднімається вгору і, остигаючи, знову повертається вниз. Як наслідок, нерівномірність прогріву всього приміщення з вимушеним застосуванням додаткових джерел тепла. Позбутися від таких проблем допоможе система нагріву підлог, яка може бути організована на основі різних видів нагрівальних елементів.

Що вибрати: водяний або електричний обігрів теплих підлог, їх особливості

Як можна зрозуміти з назви, здійснити теплозабезпечення можна за допомогою води або електрики. Причому, другий варіант буває двох типів:

провідний;
плівковий.
Визначитися в питаннях, як організувати тепла підлога і який краще, допоможе розуміння функціональності і особливостей монтажу шкірного типу. Завдання, які може вирішити даний вид опалення, дві:

доповнити класичну систему обігріву приміщення;
виконувати роль основного джерела тепла.
Перший варіант дозволить реалізувати підігрів покриття на незначних площах в таких приміщеннях, як ванна кімната, лоджія або коридор. Рівномірно розподілити тепло можна тільки за допомогою електричної конструкції з підключеним до неї терморегулятором.

 

Водяна система в таких випадках малоефективна і, крім цього, можливі складнощі з конфігурацією розподілу труб.

 

Якщо є бажання відмовитися від батарей і зробити підлогове покриття головним джерелом тепла, то тут найкраще підійдуть конструкції, де теплоносієм є вода. Вони дають можливість підтримувати стабільну температуру на великих площах.

Розмірковуючи над питанням, що краще ― тепла підлога водяний або електричний обігрів, завжди потрібно враховувати нерівномірність тепловтрат, пов'язаних з такими факторами, як віконні прорізи, перекриття та матеріал стін. Тому є сенс докладніше розглянуті властивості шкірного варіанту.

Для чого потрібна тепла водяна підлога і його конструкція з характеристиками

Особливості обігріву підлогового покриття електрикою та відгуки випробували даний спосіб

Тепла підлога водяний або електричний ― що вибрати? У електросистемах нагрівальні елементи передають тепло безпосередньо покриттю, що в певних умовах може бути як перевагою, так і недоліком. Позитивний момент ― це рівномірний нагрів всій поверхні. Однак ще на стадії проектування слід враховувати такі фактори, як:

тип підлогового покриття;
місцерозташування елементів інтер'єру єру;
потужність струмопідвідних ліній.
Завдяки технологічності процесу укладання елементів електрообігріву, роботи з монтажу доступні будь-якому бажаючому і практично ніколи не вимагають додаткових дозвільних документів. Використання термокабеля дозволить обмежитися лише тонкої стяжкою, що істотно зменшіть обсяг робіт і скоротить витрати на матеріали.

Нагрівальні елементи, живити від електромережі, ідеально підходять для обігріву невеликих площ 3-5 м2. Вісь як пояснює свій вибір один із власників малогабаритної квартири:

«У ванній кімнаті площа підлоги 3 кв. метри, металопластикову трубу укласти складно, а вісь кабель ― без проблем. Крім того, варіант з водою вимагав врізки в центральне опалення і часу і коштів на отримання дозволів ».

 

Для тих, хто ще не визначився, який найкраще зробити тепла підлога, слід зауважити один момент. Він полягає в тому, що варіант з використанням води в якості теплоносія, повністю залежить від муніципальних мереж, тобто, немає центрального опалення ― немає тепла від підлогового покриття.

 

Монтаж електрополовНабірает популярність інфрачервона плівка, причому, технічний прогрес у цьому напрямку не стоїть на місці. Якщо зовсім недавно були доступні тільки плівки на основі мідних шин без будь-яких опцій, то зараз у продажу можна зустріти плівки на основі суцільного карбонового нагрівача з армуванням еластичним ламінатом. Матеріал останнього покоління містить аніоновий куля для іонізації навколишнього повітря.

 

 

Нижче наведена характеристика останніх інновацій від людини, який організував подібний обігрів у себе вдома:

«У першу чергу керувався тим, що інфрачервоне випромінювання ефективно і економічно обігріває весь простір. В середньому на 1 м2 витрачається 30-50 Вт за умови застосування терморегулятора. Розмови про шкідливий електромагнітному випромінюванні не мають під собою жодних підстав ― воно мізерно, що підтвердили знайомі спеці з СЕС ».

 

Особливості водяної теплої підлоги і доступні відгуки власників квартир

Тепла підлога водяна: відгуки власників будинків і квартир

По-перше, всі, хто вирішив зайнятися цим варіантом, слід знаті, що він складний для самостійної реалізації.

 

По-друге, витрати на матеріальну частину вище, ніж у електричної альтернативи, хоча подальша експлуатація обійдеться дешевше, особливо в якості основної системи опалення.

Складність монтажу полягає в капітальному характері робіт, пов'язаних у видаленні старого покриття і організації нової стяжки. Вісь як характеризують пристрій водяної теплої підлоги відгуки звичайного споживача:

«Кілька років тому побудував будинок і відразу ж організував під стяжкою обігрів з водяним контуром по всіх майданами, включаючи хол і ванну кімнату. Схему укладання і саму роботу виконували фахівці, оскільки, трохи вникнувши в суть питання, сам робити не наважився. Витрати, звичайно, істотні, альо смороду вже виправдовуються ».

 

Власне, витрати на облаштування такого типу опалення пов'язані з необхідністю придбання:

 

опалювального котла;
вузла управління;
утеплювальних матеріалів;
пластикових або металопластикових труб.
Сюди ж варто додати оплату праці за виконання розрахунків, стяжки і пуско-налагоджувальних робіт. Такий підхід цілком виправданий при організації теплої підлоги як основного джерела тепла на великих площах. Експлуатаційні витрати при обігріві від електромережі в таких випадках будуть вищими.

Негативні відгуки, пов'язані з опаленням за допомогою гідравлічного підлогового покриття, найчастіше виникають унаслідок невірного розрахунку довжини контурів, а також через відсутність додаткового обладнання, яке необхідно в тій чи іншій ситуації. Сюди ж можна віднести необхідність отримання певних дозволів для осіб, що проживають у багатоквартирних будинках, бо несанкціоноване підключення може позбавити ваших сусідів тепла і коштувати вам серйозних неприємностей.

Робимо висновки: який тип теплої підлоги краще і коли?

Тепла підлога: який краще ― водяний або електричний?

 

Відповідь на питання може залежати від багатьох факторів, наприклад, від площі приміщення і його теплоізоляційних характеристик. Функціональні здатності будь-якого типу опалення залежать від якості матеріалів, тому ще на початковому етапі варто враховувати вартість саме високоякісних сертифікованих продуктів.

 

Вибираючи водяна тепла підлога або ж електричний, не потрібно забувати про такий момент, як цільове призначення системи обігріву. Коли мова йде про додаткове джерело тепла для підтримки комфортної температури, то тут краще використовувати електрику. Альо якщо вирішується питання про основний опаленні, тім більше великих приміщень, то логічно буде застосувати підлогові покриття з гідравлічним теплоносієм. Тепер варто узагальнити все вищесказане.

Позитивні і негативні якості теплої підлоги на основі рідинного теплоносія

Переваги:

ефективний обігрів великих площ;
економічність;
зниження тепловтрат і відсутність зон перегріву;
довгий термін служби.
Недоліки:

 

складна конструкція для самостійного виконання;
необхідність узгодження з відповідними органами;
адміністративні заборони;
складнощі в організації управління температурою;
погана ремонтопридатність.
Переваги та недоліки теплих підлог з живленням від електромережі

 

Переваги:

 

можливість організації в типових квартирах;
рівномірний нагрів;
просте регулювання температури;
нескладний монтаж;
можливість локального ремонту.
Недоліки:

підвищена витрата електроенергії теплої підлоги на великих площах;
необхідність попереднього планування інтер'єру.
Таким чином, вирішуючи питання, який тепла підлога ефективніше і краще, можна сформулювати наступні висновки:

в міській квартирі з центральним опаленням краще вибрати електрообігрів;
в квартирі з індивідуальним опалювальним котлом варто подумати про використання в якості теплоносія води;
для котеджу або заміського будинку з великою площею буде раціонально змонтувати водяну систему обігріву підлог.


У кожному разі, щоб у майбутньому не шкодувати про витрачені кошти, слід попередньо прорахувати обидва варіанти, включаючи вартість енергоносіїв, матеріалу і експлуатаційних витрат в осяжному майбутньому.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner