384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Витончена двері в інтер'єрі єрі грає приблизно ту ж роль, що і запонки для респектабельного людини

Витончена двері в інтер'єрі єрі грає приблизно ту ж роль, що і запонки для респектабельного людини

 

Витончена двері в інтер'єрі єрі грає приблизно ту ж роль, що і запонки для респектабельного людини. Це один із способів підкреслити статус і додати індивідуальність оформлення житла. Міжкімнатні двері дають великий простір для дизайнерської фантазії ― можна вибрати не тільки матеріал і фактуру, але і спосіб відкривання.

 


Двері в будинку ― це межа між приміщеннями, тому вона повинна гармоніювати з інтер'єрі бар'єрами обох кімнат. Більш того, експерти настійно рекомендують витримувати всі двері одного приміщення в єдиному стилі.

Тому вже на етапі складання дизайн-проекту необхідно визначити:

Загальні вимоги до зовнішнього вигляду дверей
Розміри і варіанти відкривання дверей, особливості їх конструкції
Бюджет
Для цього будуть потрібні знання про дверях в цілому.

 

З чого зроблена двері

 

Двері з масиву ― це класика, вони красиві і благородні. Добре вписуються в будь-який інтер'єр, вносячи в нього ноту обраності і престижу.

Плюси:
Двері з масиву мають відмінні тепло-, звукоізоляційні властивості.
По-справжньому міцні і надійні.
Термін служби дверей з цінних порід дерева вимірюється десятиліттями.
Мінуси:
Якісна двері з масиву не може коштувати дешево.
Біля дверей велику вагу, особливо якщо вона з бука або дуба.
Виробництво хорошою дерев'яна дерев'яних дверей ― справа не швидка.
Складний догляд включає у собі обробку поверхні спеціальними складами і підтримання комфортної для двері вологості і температури в кімнаті.

Щитові двері ― легкі, довговічні та надійні вироби. Вони складаються із зовнішнього і внутрішнього шарів. Каркас і заповнювач утворюють внутрішній шар, на який з двох сторін кріпляться листи ПВХ, фанери або металу. Зовнішній шар обробляють спеціальним папером, фарбують, лакують або ламінують.

Плюси:
Легкість. Досягається за рахунок малої ваги внутрішнього шару.
Довговічність. При якісному зовнішньому покритті двері прослужать не один десяток років.
Надійність. Відпрацьована технологія дозволяє виробляти міцні, добротні конструкції.
Мінуси:
Можуть деформуватися при впливі несприятливого клімату.
Невисока опірність фізичного впливу.
Двері фільонок традиційно роблять з твердих порід дерева (дуба, горіха, граба та ін.). Сьогодні також набирають популярність м'яка деревина і комбіновані матеріали. Такі двері складається з несучої рами і вставки з дерев'яна кам'яного масиву, яка і називається фільонкою.

 

Плюси:


Виготовляються без застосування клею, що продовжує термін їх служби.
Чи не розсихаються і не деформуються.
Довговічні. Термін служби складає до півстоліття.
Мінус:
Невисока опірність фізичного впливу.
Мазонітовиє двері (Masonite ― компанія-виробник дверей) створюються на основі ДСП з формованими зовнішніми панелями. Простір між панелями заповнюється стільниковим наповнювачем. Зовнішні панелі покривають імітує шпон цінних порід дерева зносостійкої PVC-плівкою. У продаж можна зустріти Мазонітовиє двері, загрунтовані під фарбування. Такий напівфабрикат зручно використовувати в експериментальному або авторському інтер'єру єрі.

 

 

 

Плюси:
Висока вологостійкість, вогнестійкість і довговічність.
Легше і дешевше дерев'яна кам'яного масиву.
Мінуси:
Низька зносостійкість і міцність моделей з паперовим наповнювачем.
Обмежений вибір моделей.
Технологія переклеєного масиву заслуговує уваги як одна з самих практичних. Добре просушені бруски з'єднання єднуються під великим тиском. Вони складаються так, що волокна в кожному шарі йдуть різноспрямовано. Це дозволяє уникнути деформації полотна в подальшому. Також при створенні дверей широко застосовуються деревоподібні або комбіновані матеріали. Такий хід не тільки знижує вартість, альо навіть підвищує якість продукту. Найбільш популярними тут стають MDF-панелі ― вони дуже щільні і не боятися води. Особливо гарні нещодавно з'єднання явилися на ринку двері з переклеєного масиву бамбука ― водостійкі, негорючі, з приємною шорсткою структурою.

 

Плюси:
Полотно стійко до деформації.
Комбінація з деревоподібних або комбінованими матеріалами знижує вартість і підвищує якість продукту.
MDF-панелі дуже щільні і не боятися води.
Мінуси:
Велика вага.
Імовірність зіштовхнутися з низькоякісною підробкою.

Скло дерево або метал ― приклад вдалого поєднання матеріалів. Скло може бути повністю прозорим, матовим, димчастим, візерунковим або з різними аплікаціями. Головне, щоб матеріал був якісним і безпечним. Рекомендована товщина ― 5 мм

Плюси:
Елегантний зовнішній вигляд.
Скло добре вписується в будь-який інтер'єр.
Можливі будь-який колір, форма, ступінь прозорості, різьблення, вітражі та малюнки скляної вставки.
Скло відштовхує бруд і легко миється.
Мінуси:
Іноді невиправдано завищена вартість.
Ризик розбити навіть загартоване скло є завжди.
Низька тепло - і звукоізоляція.
Про пластикових дверях варто сказати окремо. Вони мають ту ж конструкцію, що і ламіновані, але всередині посилені додатковими брусками. На поверхню ПВХ-дверей при виробництві накочується текстурний «дерев'яна п'яний» малюнок, який потім покривається декоративною плівкою. Покриття виходить товщі і міцніше, ніж у ламінованих дверей.

 

Плюси:
Стійкі до вологи, мають хорошу тепло - і шумоізоляцію.
Не деформуються під впливом клімату.
Висока герметичність дверної конструкції.
Мінуси:
Синтетичний матеріал.
Горючість.
У приміщенні з такими дверима швидко підвищується вологість і стає задушливо.
Підходять чи не до кожного інтер'єру єру.
Покриття та обробка

В обробці дверних полотен використовують фарбу, лак, тонкі листи деревини (шпону), фанеру та інші матеріали. У більшості випадків слід обробка лаком, який виконує відразу дві функції: декоративну і захисну. З одного боці, лак перешкоджає проникненню вологи в дерево, з іншого ― запобігає пересихання при низькій вологості в приміщенні.

Кашированні двері відомі досить давно. Їх покривають спеціальним папером завтовшки близько 0,2 мм. Такий матеріал добре лягає на криві поверхні і точно відтворює текстуру і колір натуральної деревини. Однак він має слабке зчеплення з основою, погано чиститися, іноді на кривих ділянках покривається тріщинами.

 

Ламінат товщиною 0,4-0,8 мм ― це надійний і стійкий до механічних впливів матеріал. Двері з них виглядають презентабельнєє кашированих. Сьогодні більшість міжкімнатних дверей в Росії продаються саме з цим покриттям.

Натуральний шпон робить будь-яку заготівлю дверима з найдорожчих і престижних сортів деревини. Асортимент тут досить широкий, можна без особливих зусиль підібрати будь-яку текстуру і колір.

Коробки і наличники для міжкімнатних дверей роблять з масиву, ДСП або MDF. На перший погляд може здатися, що масив краще, однак він найбільш схильний до деформації. Сучасні деревоподібні матеріали стійкіше, за фізичними властивостями вони перевершують натуральну деревину. Зовнішня обробка такої коробки виконується тім же шпоном, що і полотно дверей. Виглядає гармонійно і естетично.


Відкрити двері можна по-різному

Двері розрізняються не тільки за формою, зовнішнім поглядом і використовуваному матеріалу, але і за способом відкривання. Конструкції, відмінні від орних, економлять простір і дозволяють по-новому поглянути на переміщення між кімнатами.

Розсувні двері працюють так само, як у шафі-купе. Дверне полотно на коліщатках катається чиряк і назад по направляючої, наїжджаючи на стіну або йдучи всередину. Двері рухається тільки в одній площині і займає місця рівно на свою товщину і дві своїх довжини, тобто дуже мало. Чудове рішення для невеликих приміщень. Сюди підійде не тільки звичне дерево, але і матовое скло, дзеркало або навіть бамбуковий частокіл.

 

Напрямна кріпиться на підлогу, стелю або верхню межу дверного отвору. Така конструкція в більшості випадків тихіше звичайної орної двері на петлях.

Розсувні двері бувають складні, радісно, з відкриванням всередину отвору, двохрейкові, однорельсові та ін. У систему розсувних дверей входять рама, колісний механізм, дверне полотно, декоративна планка, фурнітура та наличники. Це повністю готовий до монтажу набір.

Словом, розсувні двері ― це естетично, економно, комфортно і завжди оригінально.

Двері-гармошка виручає, коли установка розсувних дверей з технічних причин неможлива. Зустрічаються такі двері не дуже часто, проте причина, швидше, в деякому консерватизмі споживачів, а не в якості товару.

Двері-гармошку можна порівняти з жалюзі, бігаючими по горизонтальних напрямних рейках. Такі двері легко відкриваються і закриваються. Конструкція дверіргармошки ― це з'єднання єднані петлями пластинки з ПВХ, МДФ, дерева або скла. Крайню панель кріплять до одвірка, на іншу надавати ролики. Можливі одно - і двостулкові варіанти. Фіксатор відкритого та закритого стану у комплекті.

 

Двері-гармошка легко підлаштовується під будь-який інтер'єр, оскільки може мати різну фактуру і колір. Додатковий плюс полягає в невисокій вартості базової дверний системи. Далі справа за дизайнером. Чергування матеріалів, оригінальні принти, що змінюються при складанні двері, гра дзеркальних пластин ― все це буде виглядати незвично і дуже привабливо.

До відносних недоліків дверіргармошки можна віднести відсутність звукоізоляції. Тому навряд чи вона підійде для кабінету, бібліотеки або дитячою. Однак в гардеробній, вітальні або навіть на кухні двері-гармошка буде цілком до місця.


Тренди

Головний напрямок сьогодні ― це комбіновані двері. Союз скла з металом або деревом сьогодні переживає свій розквіт. Двері фільонок з вітражами і глибокими рельєфами, в яких сховані скляні фігури, ― найактуальніший товар.

Деякі виробники пішли в крайність і не прогадали ― повністю скляні двері були прийняті на ура і дизайнерами, і господарями квартир. Навіть не віриться, наскільки виразно виглядають візерунки та всілякий декор на скляній гладі.

Все більшу популярність набирають двері зі сторонами, облицьованими по-різному. Очевидно, що таке рішення дозволяє легко розмежувати дві не схожих інтер'єру єру без взаємних поступок і болісного пошуку тієї самої єдиним достойним двері.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner