384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Ще наші далекі предки, розуміючи особливості життєвих стадій дерева в залежності від сезону, воліли ставити зруби взимку

Ще наші далекі предки, розуміючи особливості життєвих стадій дерева в залежності від сезону, воліли ставити зруби взимку

 

Традиційно ближче до кінця осені будівельні процеси припиняються і впадають у своєрідну «зимову сплячку». І дарма. Професійні будівельники знають, наскільки міцніше, довговічніше і якісніше виходять зруби з так званої зимової деревини. Заготівля цього матеріалу починається, коли дерева перебувають у стані біологічного спокою. У результаті низьких температур всі життєві процеси дерева пригальмовуються, саме ж воно набуває виняткову міцність.

Ще наші далекі предки, розуміючи особливості життєвих стадій дерева в залежності від сезону, воліли ставити зруби взимку. Можливо, саме тому ми і зараз, в XXI столітті можемо спостерігати збережені пам " ятки дерев'яна кам'яного зодчества XVI-XVII століть.

 


В даний час професіонали в сфері дерев'яна кам'яного будівництва загалом і з оциліндрованих колод зокрема роблять ставку на зимовий ліс. Чому ж так великий інтерес будівельних і деревообробних компаній до зимової деревині?

Починаючи з середини листопада, коли температура повітря стабільно приймає негативні значення, починається заготівля зимового лісу і триває вона до весни. У цей час основна характеристика, яка так приваблює і будівельників, і майбутніх домовласників, які хочуть мати по-справжньому довговічний будинок, ― це міцність. Обумовлена вона тім, що в період біологічного спокою в дереві істотно знижується вміст соків, вологості. Як наслідок ― такий матеріал набагато менше схильний до утворення тріщин і деформації.

 

 

Ще одна природна особливість, що впливає на якість деревини, ― її смолистість. При будівництві лазень і будинків з оциліндрованих колод використовується в основному деревина хвойних порід. Взимку цей матеріал володіє підвищеним вмістом смоли. На що це впливає? По-перше, дерево відштовхує зайву вологу, не дає їй вбратися, по-друге, смолистою деревина менш приваблива для комах. Крім того, важливо і корисно природне бактерицидну дію такого матеріалу.

Важливим критерієм зимового будівництва є знижена вологість повітря. При цьому в умовах низьких температур всихання деревини в зрубі відбувається значно повільніше, ніж влітку. Йде процес виморожування вологи. Таким чином, практично виключена ймовірність деформації зрубу. Вінці лягають істотно щільніше, а результат: чудова теплоізоляція.

 

І це далеко не всі переваги будівництва з оциліндрованих колод в зимовий час. Не секрет, що деревина схильна до гниття. У процесі зберігання, перевезення, затяжного будівництва ймовірність утворення цвілеві грибки на матеріалі досить велика. Проте взимку вона фактично прагне до нуля. Чому? Відповіді все ті ж ― знижена вологість самого матеріалу і навколишнього повітря, а також морози і низькі температури. Таким чином, у період, коли ризик утворення цвілі на колоді найбільш великий, тобто в процесі заготівлі матеріалу і його первісної стадії будівництва, за рахунок природних факторів він практично виключається.


Безумовно, всі матеріали просочуються антисептиком на стадії початкової обробки, ще на виробництві, але правильне зберігання деревини все одно необхідно. Постачальники, які дорожать своєю репутацією і повагою серед клієнтів, зберігають оциліндрованої колодій на складах з негативною температурою і відмінною вентиляцією.

Завдяки чудовим технологічним властивостям матеріалу, забезпечується швидке зведення конструкції. В умовах, коли розколи і відхилення від площин розпилу виключені в принципі, а процес виробничого шлюбу прагне до нуля, терміни будівництва радують навіть самих нетерплячих замовників.

Безумовно, зимове будівництво володіє рядом важливих особливостей. Це, звичайно, і складні погодні умови, і можливі труднощі з доставкою вантажу на ділянку (не завжди в заміських селищах є можливість для проїзду спецтехніки), проте все це з лишком перекривається тімі перевагами, про які розказано вище.


Ще один важливий (а для багатьох замовників і вирішальний) фактор ― вартість матеріалу. Взимку він, як це не парадоксально, дешевше. Це обумовлено більш простою технологією заготівлі та доставки деревини на виробництво. Для кінцевого ж покупця це виливається в більш приємну ціну.

Компанія «Будинки від природи» починає приймати заявки на будівництво лазень з оциліндрованої колодій і будинків з оциліндрованих колод зимової заготівлі. Хочемо звернути вашу увагу на те, що податі заявку на будівництво об'єкта взимку вже зараз. Крім того, «Будинки від природи» продовжують активно працювати з поточними заготовками і виробляти будівництво і в справжній період.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner