384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Стандартні квартири в типових будинках ― одна з реалій нашого часу.

Стандартні квартири в типових будинках ― одна з реалій нашого часу.

 

Стандартні квартири в типових будинках ― одна з реалій нашого часу. І хоча якість забудови рік від року зростає, а зовнішній вигляд житлових будівель стає привабливіше, ми все одно виразно відчуваємо повторюваність планувань, навіть незважаючи на різноманітність оздоблювальних матеріалів. Тім не менше, існують рішення, які дозволять надати квартирі унікальний, неповторний вигляд.

 

Ванна кімната

 

«Це може здатися дивним, але замовників особливо пригнічує однотипність планування санвузлів у міських квартирах. Напевно, це можна пояснити тім, що їх відносно невелика площа не дає особливо розвернутися фантазії. Однак насправді у ванній можна реалізувати дуже багато, якщо відмовитися від залишилися від недавнього минулого стереотипів », ― каже дизайнер по інтер'єру єрах Тетяна Нікіфорова (Санкт-Петербург).

Насамперед фахівець рекомендує піти від звичної комбінації «ванна ― раковина ― пральна машина». Пральну машину в більшості випадків можна перенести на кухню, особливо якщо вбудувати її в кухонний гарнітур. Від ванни, якщо в будинку немає маленьких дітей, можна відмовитися взагалі. Альо при цьому використовувати не громіздку і темну душову кабіну, а більш сучасне і витончене рішення ― душове огорожу.

 

«Це набагато більш зручний і практичний варіант, і до того ж дозволяє реалізувати будь-яку індивідуальне планування навіть в невеликій ванній кімнаті. Душові огорожі, які вже давно завоювали популярність в Європі і отримують все більше поширення в Росії, виготовляються за індивідуальними розмірами. Замовник може зняти їх самостійно або запросити додому замірника. Є й стандартизовані варіанти виконання, які теж можна модифікувати з урахуванням побажань клієнта », ― розповідає Людмила Адестова, генеральний директор компанії GuteWetter, першого в Росії виробника душових огорож.

Як відзначає фахівець, огорожі зовсім не обов'язково повинні встановлюватися на піддон, хоча така комплектація раніше користується популярністю. Якщо відмовитися від неї, то можна облаштувати душову зону із зливним трапом прямо в кахельній підлозі. У цьому випадку планування може бути довільною.


«Наприклад, можна зробити трикутну душову зону, встановивши скляне огородження по діагоналі, з кутка в куток ванною. При такому плануванні простір душовою вийде великим, а всередині можна буде змонтовано дві гідромасажні панелі на перпендикулярних стінах. Поза душовою зони місця теж залишиться багато, і з'явиться можливість встановити великий умивальник із зручною тумбою, який при звичайній плануванні в багато ванні кімнати просто не поміститься. А вже в тому, що ваша ванна буде виглядати незвично, можна навіть не сумніватися », ― радить дизайнер Тетяна Нікіфорова.

Звичайно, це тільки один з можливих варіантів. «Душові огорожі, які виробляються з 6 - або 8-міліметрового ударостійкого загартованого скла, можуть бути навіть криволінійними. Саме скло буває прозорим, матовим або пофарбованим у масі, а на його поверхню наноситься будь-який малюнок, аж до фотопанно. Все це комплектується різноманітною фурнітурою з латуні або нержавіючої сталі, асортимент якої налічує до 300 різновидів », ― додає Людмила Адестова (GuteWetter).

 

 

 

Варіанти навішування стулок огорожі ― орних, зсувних і навіть складаються ― дозволяють створювати будь-які конфігурації. При бажанні можна змонтувати конструкцію з перемінним зонуванням ванній, відгороджуючи душову зону лише при необхідності. Крім того, огорожі можуть бути встановлені і на ванну, причому навіть з криволінійним бортиком. Одним словом, фантазія не обмежена практично нічим.

 

Вбудовані меблі

 

Є ще один спосіб до невпізнання перетворити квартиру, а також зробити її значно зручніше і функціональніша. «Майже в кожному проекті я використовую вбудовану меблі за індивідуальними кресленнями. Це набагато раціональніше, оскільки можна розрахувати буквально кожен міліметр і корисна площа ніколи не пропадає. При цьому всі меблі буде ідеально відповідати стилістиці і концепції приміщення », ― ділиться досвідом дизайнер інтер'єру єру Юлія Кирпичова (Москва).

Вбудовані меблі, а найчастіше мова йде про шафах, дозволяє не тільки використовувати особливості планування приміщення, але й перетворити його. Варіанти тут можуть бути самі різні, починаючи від зонування кімнат і закінчуючи створенням криволінійних контурів за допомогою радісних шаф.

Для кімнат невеликої площі вбудовані меблі є єдиним способом збільшити вільний простір не тільки фізично, а й візуально. «Один з найбільш зручних варіантів ― шафі-купе з дзеркальними розсувними дверима, які візуально збільшують простір», ― вважає арт-директор московського архітектурного бюро «Перемога Дизайну» Степан Бугаєв.
Окрема тема ― вбудовані меблі для кухні. Сьогодні таке рішення вже практично стало стандартом, проте воно все ще може здивувати незвичайними формами реалізації. «Найчастіше кухонні меблі і техніку, разом з робочою стільницею і миттям, розташовують уздовж однієї стіни приміщення. Однак це зовсім не обов'язково. Існує варіант розміщення робочої зони у центрі кухні. Можна також зробити її двосторонньою, примикає торцем до стіни. Таке планування дозволить створити дві роздільні обідні зони ― наприклад, для дітей і для дорослих. Також дуже цікавий і нечасто зустрічається варіант ― з робочою зоною уздовж вікна. Якщо ж площа невелика, то можна зробити вбудовані (відкидні або розсувні) стіл, сидіння, лаві », ― розповідає дизайнер Тетяна Нікіфорова (Санкт-Петербург).

Варто відзначити, що всі перераховані вище рішення зовсім не обов'язково пов'язані зі значними витратами. Наприклад, дуже багато цікавих і доступних варіантів для малогабаритного житла можна знайте в каталогах «ІКЕА», і в майбутньому компанія має намір збільшувати пропозиції. «За нашими спостереженнями, люди взагалі воліють жити в невеликих просторах. Якщо ви подивитеся на свій будинок і задумаєтеся, що вам дійсно потрібно в межах житлової зони, то помітите, що 90% простору не використовується. Наша концепція «рідкий дім» заснована не на плануванні самого приміщення, а на великій кількості дій, що відбуваються в одній і тій же кімнаті », ― говорить Маркус Енгман, менеджер по дизайну IKEA.

За словами фахівця, в майбутньому компанія має намір дотримуватися ідеології раціонального мінімалізму і розвивати напрямок універсальної трансформованою меблів і предметів інтер'єру єру.

 

Двері та вікна

 

На перший погляд може здатися, що вікна і двері відіграють другорядну роль в інтер'єрі єрі приміщення, однак це зовсім не так. Тут за нас скоріше звичка говорити. Насправді зміна оформлення віконних і дверних прорізів здатна повністю перетворити квартиру. «Зміна палітри віконних рам, використання темних відтінків або стилізації під дерево відразу зміщують візуальне рівновагу в дизайні приміщення. Ще один важливий момент, про який мало хто замислюється ― пропорції стулок вікна. Якщо змінити співвідношення їх сторін (наприклад, зробити більш квадратними або, навпаки, вузькими), то відразу зміняться і візуальні пропорції приміщення. Тут є великий простір для фантазії », ― вважає дизайнер інтер'єру єрів Тетяна Левко (Краснодар).


Одним з найбільш перспективних трендів у віконному дизайні фахівець вважає декорування ПВХ-профілю під натуральне дерево. «Удосконалення технологій виробництва пластикових вікон нікого широко доступними всілякі варіанти екодизайну. Наприклад, при створенні колекції Magic Forest, яку ми виробляємо на основі профілю VEKA, використовується технологія, яка не має аналогів в Росії. Замість традиційної для ринку ламінації ПВХ-профілю, на нього за допомогою фарбопульта наноситися базовим шар фарби, а після його висихання накладається ще один, більш тонкий. Поки він не висох, вручну, за допомогою спеціального пристосування, створюється малюнок волокон дерева, який практично не відрізняється від природного », ― пояснює Христина Саджая, керівник відділу продажів компанії« Вікна від Природи ».

За словами фахівця, сучасний ПВХ-профіль не просто імітує дерево, але дає набагато ширшу варіативність відтінків, ніж натуральний матеріал. Так, при підборі кольору вікон Magic Forest за основу береться два відтінки з тисячі квітів каталогу RAL, і потім замовник може модифікувати його за своїм бажанням для створення «чарівного дерева», ідеально відповідного дизайну приміщення. У загальній складності для вибору доступно 40000 варіантів обробки. При цьому куля спеціальної фарби стійкий до зовнішніх впливів, а самі пластикові вікна легше дерев'яна яніх, що полегшує монтаж і знижує ймовірність помилок.

Цікаво, що дизайнерські вікна в деяких випадках дозволяють взагалі обійтися без штор. Таке мінімалістське напрямок в оформленні інтер'єру єрів сьогодні набірає популярність в деяких європейських країнах. Якщо ж штори використовуються, то вибирати їх слід разом з вікном. «Це ключовий елемент, завершальний композицію. Дуже важливо правильно вибрати колір, малюнок і фактуру тканини, відповідно до загальної дизайнерською концепцією. І зовсім не обов'язково це має бути традиційне поєднання глухій гардіні і тюлю. Темну штору можна, наприклад, замінити другий тюлем. А для затемнення можна використовувати римську штору, яка в денний годину повністю піднімається вгору », ― пояснює Ірина Башликова, керівник московської дизайн-студії« М-Арка ».

Окремої уваги, на думку фахівців, заслуговує вибір дверей. І тут зовсім не обов'язково обмежуватися різними варіантами дерева або його імітації. Наприклад, хорошим рішенням для багатьох стилів інтер'єру єру можуть стати двері, що імітують забарвлене дерево. Один з популярних видів такої обробки ― імітація так званої венеціанської забарвлення.

«Якщо дозволяють концепція обробки і висота стель, можна встановити двері з додатковими верхніми фрамугами, глухими або заскленими. Сьогодні це популярне рішення, оскільки візуально збільшує висоту приміщень. За своєю конструкцією двері зовсім не обов'язково повинні бути орними. У деяких випадках виправдано застосування розсувних дверей », ― рекомендує Тетяна Левко.

 

Надати своїй міській квартирі неповторну індивідуальність ― завдання цілком здійсненна. Для цього зовсім не обов'язково ламати і переносити стіни та виконувати інші настільки ж складні маніпуляції. Треба лише дати волю фантазії і використовувати сучасні рішення, які широко доступні на ринку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner