Секрети штукатурки пінопластових плит.

Секрети штукатурки пінопластових плит.
З пінопластовими плитами працювати дуже зручно, кондиційні гладкі плитки пінополістиролу встановлюються швидко. Правда, штукатурні роботи ― це більш трудомісткий процес, і він триватиме довше.
Роботи почнемо з замісу розчину ― робити це потрібно, не відступаючи від рекомендації виробника ні на крок. Хочеться звернути увагу, що розчин для наклеювання сіточки все-таки слід робити трохи рідині, лише тоді склад буде добре проникати в найдрібніші пори стіни. Для затірки щільність розчину теж повинна бути рідшою, хоча про це ніде не згадується.
Штукатурна сітка ― це основний елемент в робочому процесі. Завдяки її Зчіплюється властивостям, штукатурний склад буде міцно триматися на плитах пінополістерол. З огляду на те, що до складу розчину входити цемент, армуючої сітки потрібно вибрати з серпянок, стійких до лугів. Чим дрібніше сітку ви підберете, тім легше буде штукатурити.
Наклеюють штукатурну сітку, починаючи з укосів і кутів, за допомогою універсальної клейкої суміші. Щоб вам було зручніше працювати, наріжте смужки необхідної довжини (орієнтиром буде служити висота стінки; але не забудьте при цьому залишити зайві сантиметри). Ширина смуг повинна бути від 35 до 65 див. Наклеювати почнемо зверху, утримуючи тканину однією рукою, а іншою рукою в цею годину наносимо розчин шпателем. Винна виходити безперервна лінія по всій ширині. Товщина шару може бути до 6 мм.
Коли розчин підсохне, починаємо зміцнювати смужку по її ширині, в напрямку зверху вниз. Враховуйте той момент, що сусідня смуга повинна лягати внапуск шириною близько сантиметра, Після цього поступово пересувайтеся по всій ділянці поверхні, закріплюючи на ній армуючу сіточку. На рівних місцях стіни, де немає укосів і кутів, можете клеїти сітку завширшки до одного метра, але не більше. Якщо ви захопіть більший обсяг, то ви його просто не встигнете приклеїти, через ті що розчин, що клеїть швидко висихає.
Потім почнемо затірку сітки. Візьмемо для цього пластикову тертку з наждачкою. Процес будемо проводити лише тоді, коли штукатурка з вклеєною сіткою висохне. Влітку вона буде сохнути кілька годин, а вісь у холодну погоду ― близько доби. Теркою працюйте, пересуваючи її колоподібними рухами без особливих зусиль. Наждачний папір слід міняти в світові її забруднення. Роботи виконуйте у захисних окулярах і обов'язково в респіраторі.
Після цього нанесіть основний вирівнюючий шар. Його слід виконувати тією ж сумішшю штукатурки і двома шпателями: вузьким і широким. Суміш накладається вузьким шпательком на широкий, після чого, шаром товщиною до п'яти мм, її потрібно рознести по всій стіні.
Потім почекайте, поки штукатурка висохне, і затріть її тим же методом, що і минулого разу. Це можна зробити не пізніше чотирьох днів після нанесення шару. Важливо не затягнути з цим процесом, інакше штукатурка буде ставати міцніше день від дня. Після цього стіни потрібно заґрунтувати спеціальним розчином і нанести шар фінішної обробки. Заключний шар потрібно вибрати на свій смак.
Можна обробити фасад кулею "шуби" або "короїду". Завдяки заключного етапу обробки, стіна стане ще міцнішим і прослужити набагато довше.