384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

За якими критеріями вибирати керамічну плитку.

За якими критеріями вибирати керамічну плитку.

 

За якими критеріями вибирати керамічну плитку.

 

Наш дім потребує захисту від руйнуючої дії годині, вологи, механічних пошкоджень. Одним з матеріалів, що протистоять цим навантаженнями, є керамічна плитка. Плиткою облицьовують стіни, підлоги, стелі. Зазвичай ці роботи проводять у приміщеннях з підвищеною вологістю: кухнях, ванних. Промисловість випускає керамічну плитку самих різних забарвлень. Прихильники класики можуть придбати плитку спокійних, стриманих тонів. Енергійні люди зможуть вибрати плитку яскравих, карнавальних забарвлень. Існує керамічна плитка з малюнком і однотонна, гладка і з опуклими візерунками.

 

Вибирають плитку не тільки за красу, а й за властивості: зносостійкість, водопоглинання, морозостійкість, хімстійкість. Головна характеристика міцності характеристика керамічної плитки ― зносостійкість або стійкість до стирання. Цим важливим показником визначається, в яких умовах слід експлуатувати керамічну плитку. У кожній країні існують регламенти, в яких вказані норми і технічні параметри керамічної плитки.

 

Одним з найавторитетніших є нормативні вимоги UNI EN (Італія). Однією з переваг плитки є зносостійкість. Ступінь стирання плитки в різних умовах не може бути однаковою. При виборі плитки для підлоги враховується її призначення, а також інтенсивність експлуатації. Відповідно з показником зносостійкості плитку класифікують по групах.

У першу групу (PEI I) входити плитка з найнижчою зносостійкістю. Мається на увазі, що навантаження на такі підлоги буде невисока. Ходити по підлозі з цієї плитки буде невелика кількість людей. Взуті вони будуть в м'яке взуття.

Друга група (PEI II) являє плитку для житлових приміщень. Плитку дозволяється укладати в кімнатах, кухнях і ванних. Інтенсивність руху в домашніх умовах теж невисока.

 

Плитку, що відноситься до третьої групи (PEI III), дозволяють укладати в невеликих офісах і житлових приміщеннях, де не передбачений вхід прямо з вулиці.

 

Плитка з четвертої групи (PEI IV) рекомендується для використання в общественных і житлових приміщеннях з більш жвавим рухом. Це можуть бути підлоги в невеликих готелях, магазинах, ресторанах.

Плитка п'ятдесят п'ятої групи (PEI V) найбільш зносостійка. Її застосовують для створення підлоги в приміщеннях, де буває велика кількість народу. Це можуть бути супермаркети, аеропорти, великі ресторани. Інтенсивність руху в таких місцях досить висока.

 

 

Якщо ви хочете, щоб підлоги з керамічної плитки довго служили вам, то її треба вибирати у відповідності з групою зносостійкості. При неправильному використанні плитка покриється подряпинами, глазур зітреться. Наступними важливими характеристиками керамічної плитки є морозостійкість і водопоглинання. Поверхня плитки пориста. Порі дуже маленькі, але в них проникає вода, незважаючи на те, що поверхню виробу глазурована.


Водопоглинання ― це відношення маси поглиненої води зразком до маси сухої плитки. У керамічної плитки для стін водопоглинання не повинна перевищувати десять відсотків. Водопоглинання глазурованої керамічної плитки для укладання підлоги обмежується трьома відсотками.


Здатність керамічної плитки витримувати багаторазове заморожування без руйнування називається морозостійкістю. Чим більше плитка витримує цих циклів, тім краще. Ця властивість є одним з головних при виборі плитки для укладання в неопалюваному приміщенні або на вулиці, де може бути мороз. При укладанні плитки в опалювальному приміщенні на морозостійкість керамічних виробів можна не звертати уваги.

Хімічна стійкість керамічної плитки означає опір матеріалу агресивного впливу речовин, які можуть вступити з ним в контакт. Мова йде про реагентах побутової хімії: солях, лугах, кислотах. Плитці присвоюється клас стійкості до агресивного середовища. Клас стійкості визначається візуально.
Клас АА означає, що зовнішній вигляд плитки після зіткнень з агресивним середовищем залишився без змін.
Клас А означає, що зовнішній вигляд плитки після контакту з агресивним середовищем зазнав ледь помітні зміни.
Клас В трактується, як наявність змін середнього ступеня в зовнішньому вигляді плитки після впливу на неї агресивного середовища.
Клас С вказує на те, що після реакції з агресивним середовищем плитка частково втратила зовнішній вигляд.
Клас D означає, що плитка після впливу агресивного середовища втратила первинний зовнішній вигляд.

 

    Для оцінки механічних властивостей матеріалу його випробовують на вигин і міцність. В результаті цих випробувань з'єднання з'ясовується, яке зусилля необхідно докласти, щоб матеріал зруйнувався. Для підлогової плитки ці механічні характеристики є найголовнішими. Керамічна плитка з низьким водопоглинанням більш стійка до навантажень.

 

Про міцність поверхневого шару плитки судять по твердості глазурі. Цей показник свідчить про ступінь опору поверхні механічному зусиллю. Твердість глазурі оцінюють за мінералогічною шкалою твердості (шкалою Мооса). У цій шкалі перераховані десять мінералів для визначення твердості матеріалів методом дряпання. Найбільш м'яка яким еталонним мінералом є тальк. Найбільш твердим еталонним мінералом доводитися алмаз.

Наскільки слизькій буде плитка, судять за коефіцієнтом тертя. За цим показником визначають безпеку людей, які будуть ходити по підлозі, викладеному керамічною плиткою. Відповідно з коефіцієнтом тертя існує чотири категорії небезпеки плитки: небезпечна (0 ― 0,19), на межі небезпечної (0,2 ― 0,39), задовільна (0,4 ― 0,74), відмінна (0,75) .

 

Тон керамічної плитки визначається різницею між насиченістю кольору і нормою, встановленою для даної забарвлення. Незначне відступ від заявленого кольору цілком допустимо. Колір плитки вказують на упаковці, позначаючи його цифрою або буквою.

 

Фактичні розміри плитки називаються калібром. Смороду можуть дещо відрізнятися від прийнятого стандарту. Сортуючи плитки одного калібру в партію, допускають різницю в розмірах, встановлену нормативами. Разом з номінальним розміром на упаковці вказують калібр. При покупці плитки треба переконатися, що у всієї партії збігаються калібр і тон.

На упаковці керамічної плитки вказані умовні позначення, що несуть інформацію про властивості матеріалу. Плитку для підлоги позначають клеймом у вигляді ступні на чорному тлі. Чорна ступня і світлий заштрихований фон вказують на підвищену зносостійкість плитки. Плитку для стін позначають, відповідно, у вигляді руки. Сніжинка на упаковці вказує на морозостійкість. Цифра із зображенням полум'я свідчить про кількість випалень. Якщо значок вказано два рази, то це означає посилення заявах властивостей. Наприклад, подвійна сніжинка означає, що у плитки підвищена морозостійкість.

 

         Вибираючи плитку, треба враховувати умови, в яких вона буде експлуатуватися. У ванній стіни і підлогу будуть оброблятися хімічними речовинами. Плитку слід вибирати кислотостійку і непористу. Для плитки, що укладається в кухні, зносостійкість не матиме особливого значення. Більш важливим показником у цьому випадку є хімічна стійкість плитки. Для передпокою і вестибюля потрібно вибирати плитку з IV і V класом стійкості до стирання. Візуально якість плитки визначають за відсутністю дефектів: мікротріщин, відколів на емалі, потьоків, зернистості малюнка. Краї у плитки повинні бути рівними. Маркування першого сорту плитки позначають червоним кольором. Маркування іншого сорту виконують синім кольором. Для третього сорту вибрали зелений колір.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner