Що таке «рідкі цвяхи»

Що таке «рідкі цвяхи»
«Рідкі цвяхи» ― це щось інше, як спеціальний клей, широко застосовуваний у будівництві. Особливість його полягає в тому, що він подібно цвяхах, міцно скріплює між собою різні поверхні, не порушуючи їх цілісність. Завдяки спеціальному складу, «рідкі цвяхи» здатні склеювати між собою нещільно прилеглі поверхні і витримують навантаження до 80 кг / см2. Цей клей відмінно сполучає між собою як однорідні, так і різнорідні матеріали, такі як бетон, дерево, пластик, цегла, камінь, скло, метал в різних поєднаннях. Також підходить для роботи з пористими поверхнями.
Найчастіше «рідкі цвяхи» застосовуються в будівництві і ремонті приміщень, для кріплення стінових і стельових панелей, при укладанні плитки і т. д., альо на цьому область їх застосування не закінчується.
До переваг "рідких цвяхів" можна віднести наступні характеристики:
· Універсальність. Підходять для роботи практично з будь-якими поверхнями;
· Чи не порушують цілісність скріплюються поверхонь, на відміну від шурупів і цвяхів, і при цьому забезпечують надійне кріплення;
· Швидко схоплюються. Досить 1-2 хвилин, щоб поверхні надійно склеїлися між собою.
З недоліків можна виділити наступні:
· Обмежений температурний режим. Переносять температуру від -40 до 50C0. При більш низьких температурах клей руйнується, а при більш високих переходити в в'їхав язкий стан і також втрачає свої властивості;
· Не витримують впливу прямих сонячних променів, що обмежує застосування цього клею при зовнішніх оздоблювальних роботах.
Існує два види "рідких цвяхів":
· Водоемульсійні ― безпечні для здоров'я, але боятися високої вологості і підходять тільки для пористих матеріалів;
· Неопренові ― мають різкий запах (при роботі з ними необхідно ретельно провітрювати приміщення), але придатні для роботи з будь-якими матеріалами крім поліпропілену і поліетилену.
Основні правила при роботі з «рідкими цвяхами»:
· Склеюються, повинні бути добре очищені і знежирені;
· Наносити клей необхідно не на всю поверхню, а точками або смугами, це гарантує надійне кріплення;
· Клей швидко схоплюється, тому після його нанесення склеювані поверхні необхідно щільно притиснути один до одного на 1 ― 2 хвилини і утримувати їх у цьому положенні;
· Остаточною полімеризації «рідкі цвяхи» досягають протягом 24 годин, тому в цей період не можна давати додаткове навантаження на склеювані поверхні.
«Рідкі цвяхи» створені для тривалого скріплення, тому процес видалення клею досить трудомісткий. Щоб позбутися незастившего клею, досить просто видалити його за допомогою ганчірки, змоченою водою або розчинником (залежить від складу клею). Що стосується клею, який встиг затвердіти, то тут доведеться потрудитися. Можна вдатися до декількох способів:
· Видалити клей за допомогою спеціального очисника, який продається в магазині будівельних товарів;
· Позбутися від клею за допомогою скребка, але існує небезпека пошкодження поверхні;
· Розм'якшити клей за допомогою підвищеної температури (близько 60С0) і видалити його губкою і розчинником.