384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Що потрібно знати при будівництві лазні

Що потрібно знати при будівництві лазні

 

Що потрібно знати при будівництві лазні

 

Незважаючи на те, що на дворі 21 століття, і в життя сучасної людини міцно увійшли такі блага цивілізації, як сауна, душова кабіна, джакузі та ін., Лазня і раніше займає особливе місце. Лазня ― це ті місце, де людина відпочиває і очищається не тільки тілом, а й душею. Важко собі уявити повноцінну дачу або заміський будинок без лазні. А лазня, побудована своїми руками, по праву стані душею і серцем заміського володіння.

Перш ніж приступати до будівництва лазні на своїй заміській ділянці, в першу чергу, необхідно:
· Створити проект і визначити кількість приміщень майбутньої лазні. Чи буде вона складатися лише з парної та мийки, або ж необхідно облаштувати кімнату відпочинку.
· Визначити місце на ділянці, де буде зводитися лазня. Головна умова ― лазня повинна бути якомога далі від житлового будинку щоб уникнути виникнення пожежі.


· Скільки чоловік одноразово буде перебувати в парилці, від цього також залежить площа майбутньої споруди.

 

 


Визначившись з планом і габаритами майбутньої споруди, можна приступати до будівництва, яке складається з наступних етапів:
· Вибір будівельних матеріалів;
· Будівництво фундаменту;
· Укладання підлоги та облаштування каналізації;
· Збірка і утеплення зрубу;
· Зведення даху;
· Монтаж печі та димаря;
· Підведення водопостачання та електрики;
· Монтаж полиць, вікон і дверей.


Найпоширенішим матеріалом для будівлі лазні є деревина. Дерев'яна яна лазня дуже красиво виглядає, довго служити і чудово зберігає тепло всередині. Найбільш популярні породи дерева, використовувані для будівництва лазень ― це сосна, осика, модрина. Сосна при нагріванні виділяє антисептичні речовини, корисні для здоров'я, осика не боїться гнилі і цвілі і з часом майже не тріскається, модрина не схильна нападкам деревних шкідників.
Фундамент є запорукою надійності будь-якої будови, і лазня не виняток. При його зведенні слід враховувати властивості ґрунту, глибину промерзання грунту, наявність ґрунтових вод. Зазвичай, для будівництва лазень використовують стовпчастий або стрічковий фундамент. Фундамент для кам'янко янкі робиться окремо від основного фундаменту, і він повинен бути на рівні підлоги.


Що стосується облаштування статі, його зазвичай роблять «двошаровим», де нижній шар ― це бетонна підлога, зі стоком для води, а верхній шар підлоги ― дерев'яна яний, найчастіше використовують дуб. Банна каналізація складається з приямка, септика для води і труби, по якій стічні води потрапляють в септик.


Збірка зрубу лазні ― процес досить трудомісткий і складний. Тому краще всього звернути за допомогою до професіоналів або купити готовий зруб потрібного розміру. Для утеплення зрубу робиться конопатка щілин між колодами такими матеріалами як, червоний мох, повсть, лляне клоччя.
Дах лазні збирається з крокв, на які кріпиться решетування, а на неї покрівельний матеріал, від якого залежить конструкція даху. Зазвичай лазні облаштовують односхилими або двосхилими дахами, а в якості покрівельного матеріалу використовують черепицю, шифер, руберойд. Горищне приміщення обов'язково повинно бути добре вентильованим.


Печі для лазні можуть бути кам'янської яними, металевими, чавунними або цегляними. Вони можуть бути електричними, а можуть опалюватися газом або дровами.


Також в лазні можна встановити бойлер для гарячої води або підвести централізований трубопровід.
Найважливіше при будівництві лазні ― це дотримання пожежної безпеки та правильний розрахунок площі парилки і висоти стель для комфортного та ефективного перебування в парній. Облаштування та технічне оснащення лазні залежить від індивідуальних побажань і фінансових можливостей господаря.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner