Як вибрати клей шпалерний

Як вибрати клей шпалерний
Поклейка шпалер ― процес времяемкій і трудомісткий. Для того, щоб виконати все якісно і надійно, і при цьому не вдарити по кишені, необхідно правильно вибрати шпалерний клей.
Склад шпалерного клею включає у собі:
· Основу, яка після додавання води перетворюється на в'їхав язкий склад. Сучасні клеї виготовляються найчастіше на основі модифікованого крохмалю або метилцелюлози;
· Полімер вінілацетату (ПВА). Покращує адгезію, без запаху і не токсичний;
· Антисептичні добавки, виключають появу грибка і цвілі і перешкоджають розмноженню бактерій.
Шпалерний клей, в першу чергу, можна розділити на два види:
· Універсальний, відповідний для всіх типів шпалер;
· Спеціалізований, що підходить тільки до певного типу шпалер.
Універсальний шпалерний клей складається тільки з основи з можливим вмістом бактерицидних добавок. До універсальних клеїв відносяться КМЦ і клейстер (клей на основі модифікованого крохмалю). Для наклеювання легких паперових шпалер клейовий склад розводять з водою і роблять рідким. Для наклеювання ж важких видів шпалер, таких як вінілові або флізелінові, роблять його більш в'їхав язким.
Варто відзначити, що шпалери, поклеєні на універсальний клейовий склад, досить важко видаляються при наступних ремонтах.
На думку багатьох фахівців використання універсального шпалерного клею доцільно лише при поклейці легких видів шпалер, оскільки такий клей має більш доступну ціну і більш економічний витрата. Для роботи з важкими видами шпалер краще, все-таки, використовувати спеціалізований клей, відповідний до конкретного типу шпалер.
Спеціалізований шпалерний клей складається з основи і різних добавок у різних пропорції залежно від типу шпалер, для яких він призначений. Такий клей завжди має маркування, що позначає його призначення, наприклад, «Супер Вініл» ― для вінілових шпалер, «Фліз» ― для флізелінових і т. д.
Існує також шпалерний клей з маркуванням «Індикатор». Це звичайний шпалерний клей, що містить у своєму складі колірний індикатор. При розведенні водою такий клей стає рожевого кольору, а при нанесенні його на полотно шпалер чітко видні припущення ділянки. При висиханні пігмент знебарвлюється, тому відсутній ризик зіпсувати шпалери. Коштує цей клей дорожче звичайного.
Існують також спеціалізовані види клею для певних ділянок:
· Бордюрний клей
· Клей для стиків
Бордюрний клей призначений для наклеювання шпалерних бордюрів як на стіну, так і поверх самих шпалер. Його відрізняє особлива в'їхав в'язкість і швидкість висихання.
Клей для стиків призначений для подклеіванія в особливо складних місцях, наприклад, біля вікон або дверей, за батареями або на нерівних ділянках стіни, а також перешкоджає розбіжності шпалерних швів при висиханні. Його відрізняє густина і особливі властивості, що клеять.
Альо варто зазначити, що не тільки від клею залежить успіх поклейки шпалер. Важливими чинниками є:
· Температура замішування. При недотриманні температурного режиму клейовий склад може вийти неоднорідним;
· Просочення шпалер. Час просочення залежить більшою мірою від самих шпалер, слід ретельно вивчити інструкцію;
· Нанесення клею. Наносити клей необхідно рівним шаром від середини полотна до його країв. Існують також певні види шпалер, при укладанні яких клей слід наносити не на полотно, а на саму стіну;
Головне правильно підібрати клей відповідно до типу шпалер і уважно вивчити інструкцію і тоді успіх забезпечений.