Біокаміни. Їх види та призначення

Біокаміни
Камін у всі часи був символом затишку, комфорту і тихого сімейного щастя. І донині домашнє вогнище в інтер'єрі єрі користується популярністю.
Справжній камін звичайно порадує вас живим полум'ям, але далеко не в кожному приміщенні є можливість його установки, тому що це вимагає наявність димоходу і згоду пожежної інспекції.
Установка електричного каміна не вимагає узгодження з якими-небудь інстанціями, але має на увазі наявність посиленою електропроводки. Він здатний обігріти приміщення, але рахунки за електроенергію помітно злетять, а саме вогнище ― це всього лише імітація полум'я.
Біокамін, або як його ще називають екокамін ― це справжнє, живе полум'я без диму, кіптяви і гару. В якості палива для таких камінів використовується екологічно чисте пальне ― біоетанол. Це чистий спирт, одержуваний в результаті переробки цукровмісних рослин, денатурований із застосуванням певних добавок для кольоровості полум'я. Продуктами горіння такого біопалива є водяна пара і невелика кількість вуглекислого газу.
Встановити такий камін можна абсолютно в будь-якому приміщенні, як у житловому, так і не житловому. Єдина умова для його установки ― це наявність природної вентиляції для доступу кисню.
За способом установки біокаміни бувають стаціонарні і мобільні.
Стаціонарні біокаміни можуть бути виконані в двох варіантах:
· Камін з вже готуємо порталом для його установки в нішу стіни
· Біотопка для установки у вже наявний портал, який не складно зробити своїми руками.
Мобільні ж каміни бувають підлогові, настінні, і навіть настільні. Вони можуть бути кутовими, а можуть розташовуватися у центрі приміщення. Це може бути повноцінний великий камін, як центральний елемент інтер'єру єру, а може бути невеликий предмет декору, що стоїть на полиці чи журнального столика. Вибір розміру і розташування біокаміна обмежується лише фантазією, і може бути продиктований вашими особистими перевагами і дизайном вашого інтер'єру єру.
Що стосується конструктивних особливостей, то біокамін складається з двох складових ― це корпус і паливний блок.
Центральним елементом каміна є його паливний блок, який уявлень у двох варіантах:
· Пальник, як найпростіший варіант
· Паливний блок із засувкою, як найбільш функціональний елемент.
За обсягом блоки можуть бути від 60 мілілітрів до 5 літрів, від цього залежить величина полум'я і тривалість горіння.
Важливо звернути увагу на якість сталі, з якої виготовлений опалювальний блок. Його стінки повинні бути досить товстими, щоб при нагріванні вони не піддавалися деформації і прогорання. Це забезпечить безпеку і надійно захистить від загоряння поблизу розташовані предмети.
Корпус біокаміна може бути будь-якої форми, як відкритим, так і закритим. Це залежить від способу його розміщення і розміру. Крім декоративної функції, корпус грає роль захисного бар'єр єру для паливного блоку.
Він запобігає випадкове потрапляння в полум'я різних предметів і частинок пилу.
Сам біокамін здатний не тільки прикрашати інтер'єр, але і служити додатковим джерелом тепла. Він досить швидко нагріє невелику кімнату і при цьому допоможе заощадити на електроенергії.
Так само для біокамінів існують додаткові аксесуари, такі як керамічні або камені керамічні дрова. Вони неодмінно привнесуть родзинку в інтер'єр, додадуть реалістичності і зроблять вас ближче до природи, адже цього деколі так не вистачає в сучасному житті.